Tvenkinių priežiūra

Tvenkinio vandens kokybės svarba

Tvenkinio vandens kokybės svarba

Vandens kokybę tvenkinyje įtakoja išties daugybė faktorių. Svarbiausi jų – tvenkinio dugno ir pakrantės reljefo ypatumai, švara, tvenkinio aprūpinimo vandeniu savitumai, vandens cirkuliacija, tvenkinį aplinkos augmenija bei gyvūnų gausa ir įvairovė. Jei Jūsų netenkina tvenkinio vandens kokybė, pagerinkite ją specializuotomis tvenkinių florai ir faunai skirtomis techninėmis ir biocheminėmis priemonėmis.

Tarp visos eilės tvenkinio vandens priežiūros priemonių, atkreipsime Jūsų dėmesį į vandens aeravimą, vandens paviršiaus valymą skimeriais ir specialiais siurbliais bei biochemines priežiūros priemones. Paminėtina, kad priežiūros priemonių yra ir daugiau, tačiau šiame straipsnyje plačiau aptarsime tik paminėtas priemones.

Tvenkinių priežiūra: aeratoriai, skimeriai, biocheminės priemonės

Tvenkinių vandens aeratoriai veiksmingai prisotina visų tipų tvenkinių vandenį deguonimi ir suvienodina vandens temperatūrą. Stovintis tvenkinio vanduo, didžiąją dienos dalį apšviečiamas saulės, tvenkinyje auginamos žuvys ir panašūs veiksniai įtakoja vandens ekosistemą ir, kaip taisyklė, ją išbalansuoja.

Norėdami išvengti dumblių augimo, spartaus nepageidaujamų bakterijų plitimo, būtinai pasirūpinkite nuolatinių papildomu deguonies tiekimu į tvenkinio vandenį. Plačiau skaitykite čia >> Vandens aeratoriai

Krintantys medžių lapai, spygliai, vėjo nešamos šiukšlės teršia vandenį, skatina dumblių augimą, mažina deguonies kiekį vandenyje bei gadina bendrąjį tvenkinio vaizdą. Vandens skimeriai puikiai išsprendžia šią bėdą – nuo tvenkinio vandens paviršiaus veiksmingai ir paprastai surenkamos besikaupiančios šiukšlės, lapai, šakelės, kankorėžiai ir pan.

Tvenkinių skimeriai užtikrina ne tik švarų vandens paviršių, bet ir pagerina vandens kokybę bei prevenciškai saugo nuo besiveisiančių dumblių ar kitų parazitų. Plačiau skaitykite čia >> Vandens skimeriai

Jautri tvenkinio biologinė pusiausvira yra dažnai perkraunama per dideliu žuvų kiekių ir/arba rūgštinių kritulių, tiesioginių saulės spindulių ar krintančių lapų, spyglių, žiedlapių kiekiu. To pasekmė – prasta vandens kokybė, pernelyg didelis dumblių ir nepageidaujamų nuosėdų formavimas bei žuvų ligos ar net dvėsimas.

Tokiu atveju naudinga, o kai kuriais atvejais tiesiog būtina, naudoti biochemines tvenkinio vandens priežiūros priemones. Jos yra veiksminga vandens telkinio profilaktika nuo šių žalingų veiksnių bei padeda atstatyti į biologinę pusiausvyrą. Plačiau skaitykite čia >> Priežiūros priemonės

Tvenkinių valymas ir priežiūra

Tvenkinių valymas ir priežiūra

Gerai prižiūrimo tvenkinio vanduo yra švarus ir skaidrus, jame be vargo matyti vandens augalai ir žuvys, o vandens įranga, kaip taisyklė, dirba be priekaištų ir tarnauja daugelį metų. Švarus tvenkinio vanduo išgaunamas pasitelkiant kokybišką vandens filtravimo įrangą ir vandens priežiūros priemones.

Medžių lapai, augalai, vėjo atpūstos šiukšlės – visa tai prastina tvenkinio vandens kokybę. Tuomet atsiranda palanki terpė nepageidaujų mikroorganizmų veisimuisi ir dumblių augimui, kurie keičia vandens pH lygį, kvapą bei kenkia tvenkinyje augančioms žuvims.

Tvenkinio priežiūros darbai

Nešvarus tvenkinio vanduo nepatrauklus, nemalonus Jums ir aplinkiniams, nesuteikia galimybės maudytis tvenkinyje ir džiaugtis vandens teikiamais malonumais, todėl periodiškai būtina atlikti tvenkinių priežiūros darbus, remiantis nustatytais techniniais ir higieniniais parametrais. Norint palaikyti tvenkinį nepriekaištingoje būsenoje, Jūs arba profesionalūs tvenkinių priežiūros specialistai turi savalaikiškai pasirūpinti šiais priežiūros darbais:

  • Tvenkinio dugno valymas specialiu vakuuminiu siurbliu;
  • Pakrančių valymas ir sutvarkymas;
  • Skimerių, vandens filtrų, siurblio priešfiltrio, fontanų ir kitos tvenkinių įrangos valymas, priežiūra bei remontas ir/arba testavimas;
  • Šiukšlių ir apnašų surinkimas nuo vandens paviršiaus;
  • Tvenkinio vandens kokybinių parametrų matavimas ir testavimas;
  • "Gerųjų" bakterijų dozavimas it kt.

Turėtų būti reguliariai stebimas tvenkinio pH lygis, kvapas bei vandens būklė tam, kad laiku pastebėtumėte tvenkinio ekosistemos pokyčius, kurie gali lemti sudėtingesnius tvenkinio valymo darbus. Taip pat, ypatingas dėmesys turi būti skiriamas filtravimo technologinės įrangos teisingam pasirinkimui ir priežiūrai, bei jau minėtoms aukščiau tvenkinio priežiūros priemonėms.

Pabrėžtina, kad tinkamos vandens filtravimo sistemos parinkimas ir sumontavimas yra ypač svarbus žingsnis be kokio tipo ar dydžio tvenkiniui. Rekomenduojame patikėti tai profesionalams ar bent jau pasitarti su jais prieš priimant sprendimą.

Vakuuminiai siurbliai PondoVac. Tvenkinio valymo siurblio nuoma

Mikroorganizmai ir bakterijos, prisitvirtinę prie tvenkinio dugno ir kraštų, sudaro palankias sąlygas gleivėtos plėvelės, grybelio formavimuisi ir augimui bei ypač prastina dekoratyvinio tvenkinio vaizdą.

Vakuuminiai valymo siurbliai PondoVac efektyviai išvalo dekoratyvinių tvenkinių, baseinų, EKO baseinų bei alpinariumų dugną. Jų patogus ir paprastas valdymas taupo Jūsų laiką bei leidžia išvengti brangių sudėtingų vandens objekto valymo ir priežiūros darbų.

Vokiškieji vakuuminiai siurbliai PondoVac yra patogūs, universalūs, ypač patikimi ir ilgaamžiai. Siurbliais PondoVac efektyviai išvalomas dekoratyvinių tvenkinių, baseinų, EKO baseinų bei alpinariumų dugnas. Jų patogus ir paprastas valdymas, nenutrūkstamo veikimo siurbimo ciklas veiksmingai taupo Jūsų laiką, pastangas ir leidžia išvengti komplikacijų ir sudėtingesnių tvenkinio valymo darbų. Plačiau skaitykite čia >> Vakuuminiai siurbliai

Svarbu: nuomojame vakuuminius vandens valymo siurblius PondoVac 4 tvenkinių priežiūrai. Taip pat, tai puiki proga išsibandyti siurblį prieš priimant pirkimo sprendimą. Nuomos kaina – 35,00 EUR/para su PVM; užstatas – 100 EUR. Nuomos klausimais kreipkitės telefonu: +370 675 133 19 arba el. paštu: pardavimai@okeana.lt.

Profesionali konsultacija, tvenkinių projektavimas, įrengimas, priežiūra

Nedelskite ir nedvejokite. Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę tvenkinių įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą ir sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

Siūlome ir atskirus tvenkinių kasimo ar valymo darbus, ir visapusišką kompleksinį tvenkinių sutvarkymą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, turimo sklypo išplanavimą bei grunto tipą. Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių tvenkinio kasimo ir priežiūros klaidų bei sutaupysite lėšų ir laiko.

Profesionali konsultacija, tvenkinių projektavimas, įrengimas, priežiūra