GAUTI PASIŪLYMĄ!

ĮVAIRIŲ TVENKINIŲ projektavimas ir įrengimas, renovacija.

Nuo projekto idėjos iki jos įgyvendinimo:

 • konsultuojame,
 • projektuojame,
 • statome, renovuojame,
 • įrengiame,
 • montuojame ir prižiūrime.

Susisiekite telefonu: +370 675 133 18, el. paštu: info@okeana.lt arba užpildykite užklausos formą:


  Dirbtiniai tvenkiniai

  Dirbtinis tvenkinys

  Netoliese tekanti upė ar tyvuliuojantis mažas upelis gali tapti Jūsų gražaus dirbtinio tvenkinio vandens šaltiniu. Užtvenkus upę galima sukurti tiek mažą, saviems poreikiams skirtą, tiek didelį, komercinės ar rekreacinės paskirties dirbtinį tvenkinį.

  Apskritai dirbtinių tvenkinių panaudojimo galimybės – ypač plačios. Tokie tvenkiniai gali būti projektuojami taip, kad krintančio vandens pagalba būtų gaunama elektros energija arba tiesiog kaupiamos vandens atsargos, kuriomis esant poreikiui gali būti drėkinami dirbami laukai. Labai populiarūs žuvininkystės tvenkiniai, kuriuose nerštui ir auginimui veisiamos žuvys, dažnai tokia veikla puikiai derinama su komercine žvejyba. Labai svarbi tokių tvenkinių rekreacinė paskirtis – didesnių vandens telkinių pakrantėse kuriamos poilsiaviečių zonos, vietos turizmui bei vandens sporto veikloms. Dirbtiniais tvenkiniais yra pagyvinamas vietos kraštovaizdis, reguliuojama oro temperatūra parkuose, taip pat tvenkinių dėka sukuriamas ramybės, poilsio vietos ir erdvės pojūtis.

  Jeigu netoli Jūsų sodybos ar namų teka kad ir mažas upelis, dažniausiai to pakanka norint įsirengti gražų dirbtinį tvenkinį. Jums telieka nuspręsti, kokia bus jūsų vandens telkinio paskirtis – pritaikyta poilsiui, žvejybai, komerciniam turizmui ar vandens sporto pramogų organizavimui. Kitas žingsnis – skambutis ar laiškas – Okeana tvenkinių projektavimo ir įrengimo ekspertams. Taip visiems kitiems darbams turėsite patikimus partnerius ir idėjų įgyvendintojus.

  Dirbtinių tvenkinių projektavimas

  Vandens objektų profesionalus projektavimas

  Pirmasis žingsnis link gražaus ir visus Jūsų poreikius atitinkančio tvenkinio įsirengimo yra planavimas ir projektavimas. Visiems šiems darbams rekomenduojama pasitelkti profesionalų pagalbą, priešingu atveju, rezultatas gali būti toli gražu ne toks, kokio tikėjotės..

  Jeigu Jūsų planuose yra nedidelis tvenkinys, nesudėtingas ir sąlyginai paprastai įrengiamas, greičiausiai pakaks mūsų specialisto žvilgsnio į aplinką ir potencialių rizikų įvertinimo. Tokiu atveju paruošime profesionalų eskizą ir iš karto kibsime į kasimo darbus.

  Tuo tarpu sudėtingiems sumanymams ar dideliems tvenkiniams, vien tik profesionalo žvilgsnio ar eskizo gali ir neužtekti. Tokiu atveju rekomenduojame paruošti individualų projektą, išskirti įrengimo darbus į etapus ir numatyti preliminarų biudžetą kiekvienai projekto daliai.

  Profesionalus vandens objekto projektas visada susideda iš tokių etapų kaip: leidimo kasti tvenkinį suderinimas (būtinas tvenkiniams, kurių plotas – didesnis kaip 10 arų); projekto parengimas, vietos parinkimas, kasimas, hidroizoliacijos parinkimas ir klojimas, įrangos parinkimas bei montavimas, valymo sprendimų rekomendavimas ir priežiūra, saugos ir nelaimingų atsitikimų prevencijos užtikrinimas.

  Visi etapai glaudžiai susiję tarpusavyje, todėl rekomenduojame rinktis nuolatinius partnerius, galinčius patarti ir įgyvendinti visas projekto dalis. Pavyzdžiui, nuo to, kokia bus pasirinkta tvenkinio vieta sklype, priklausys ir jo forma ir dydis. Dirbtinis tvenkinys turi harmoningai įsilieti į aplinką, atrodyti taip, tarsi visuomet buvęs toje vietoje ir pilnai tenkinti užsakovo lūkesčius bei poreikius. Jeigu paskirtis – asmeninė poilsio zona, reikėtų dirbtinį tvenkinį įrenginėti šalia terasos ar pavėsinės, planuoti tokią vietą, kur būtų galimybė kuo daugiau laiko mėgautis vandens teikiama ramybe. Tuo tarpu, jeigu tikslas – prabangus tvenkinys su kriokliais ir fontanais, galbūt tinkamiausia jo vieta – sklypo centre, kur tvenkinys atliktų pagrindinio aplinkos akcento vaidmenį.

  Dirbtinių tvenkinių kasimas ir formavimas

  Tvenkinio kasimas

  Mūsų specialistai patars taip pat ir dėl dirbtinio tvenkinio formos pasirinkimo. Įprastos formos sklype gražiai atrodo ir dera taisyklingos geometrinės formos tvenkiniai, tačiau visuomet klientams primename, kad siekiant natūraliai atrodančio dirbtinio tvenkinio, reikėtų pasižiūrėti į gamtos formuojamus vandens telkinius – jie retai būna taisyklingos formos. Be to, tam tikras dirbtinio tvenkinio formos ir išdėstymo pasirinkimas daro įtaką natūraliai vandens cirkuliacijai, o tai – itin svarbus faktorius švaros ir biologinės pusiausvyros sukūrimui bei palaikymui.

  Dirbtinis tvenkinys visada kasamas pagal su klientu suderintą projektą. Kasimo darbai vykdomi pasitelkiant sunkiąją techniką, formuojant apie 3 metrų gylio ir nuo 3 iki 20 arų ploto (priklausomai nuo Jūsų poreikių ir iš anksto suderinto dirbtinio tvenkinio projekto). Iškasamas gruntas naudojamas krantinės formavimui ir tvarkymui – vėliau krantai užsėjami specialia, tvirtinančia žole arba tuo tikslu klojama geotekstilė. Sekančiame etape tiesiami takeliai, kuriame dekoratyvi aplinka.

  Dirbtinių tvenkinių hidroizoliacijos įrengimas

  Tvenkinio hidroizoliavimo darbų eigos etapai

  Siekiant išlaikyti nuolatinį stabilų vandens lygį dirbtiniame tvenkinyje ir išvengti vandens praradimo, būtina iškasus tvenkinį, jo dugną iškloti hidroizoliacine danga. Tvenkinių įrangos el. Parduotuvėje siūlome platų įvairios hidroizoliacinės dangos, arba kitaip vadinamos membranos, pasirinkimą. Visos parduotuvėje esančios rūšys yra specialiai pritaikytos vandens telkinių hidroizoliacijos įrengimui, pasižymi lankstumu, todėl prisitaiko prie dugno reljefo ir yra atsparios mūsų klimato sąlygoms. Profesionaliai paklota, tinkamai apsaugota ir hermetiškai sujungta danga tvenkiniui tarnauja 15-20 metų.

  Svarbu žinoti, kad mūsų parduotuvės konsultantai parinks tinkamiausią dangos rūšį, tačiau įsigyjant būtina rinktis tokio pločio dangą, kad tiesiant reikėtų kuo mažiau jungti atskiras plėvelės dalis.  Idealiai patiesta hidroizoliacinė danga turėtų būti vientisa ir neturėti jungimo linijų. Tokiu atveju užtikrinama maksimali dirbtinio tvenkinio dugno hidroizoliacija.

  Kai nėra galimybės patiesti vientisą hidroizoliacinės dangos lakštą, atskiros PVC dangos dalys sujungiamos specialiu vulkanizavimo būdu (didesniuose dirbtiniuose tvenkiniuose) arba klijuojamos tam skirtais klijais ar lipniomis juostomis (mažesniuose tvenkiniuose). Bet kuriuo atveju, būdas turi tarnauti tikslui sukurti maksimaliai sandarią ir ilgaamžę dirbtinio tvenkinio dangą.

  Dirbtinių tvenkinių pakrančių apželdinimas ir dekoravimas

  Esame aplinkos formavimo, kūrimo ir tvarkymo profesionalai, todėl apsiimame įgyvendinti kliento idėjas nuo vandens telkinių projektavimo ir kasybos darbų iki pakrančių sutvarkymo, želdinių parinkimo, sodinimo ir tolesnio formavimo. Dirbtinių tvenkinių pakrantes sutvirtiname, įrengiame paplūdimius – atvežame smėlio, smulkaus žvyro. Vejos augimo vietose paskleidžiame juodžemio, išrenkame tinkamiausią rūšį, sėjame ir prižiūrime.

  Planuodami teritorijos aplinką, iš karto numatome aikšteles, kurios gali būti tinkamos želdinių zonoms. Turime patirties ir žinių, todėl parenkame augalus atsižvelgdami į kliento sklypo sąlygas, numatome konkrečių rūšių dydžius, augimo greitį, plėtimosi galimybes. Rūpinamės, kad augalai būtų pasodinti taip, kad krintantys labai turėtų kuo mažiau galimybių patekti į vandenį. Pasitelkiame dizainerių pagalbą, kurie sukuria augalų kiekių, formų, spalvų gamos visumą tvarkomoje teritorijoje.

  Taip pat erdvę dekoruojame natūraliais įvairių dydžių, formų bei spalvų akmenimis, natūraliais rieduliais. Klientui pageidaujant – naudojame ir dirbtines dekoravimo priemones – statulas, šviestuvus. Šiais puošybos elementais klientui rūpintis nereikia – bendradarbiaujame su įvairiais tiekėjais, turime gabenimui reikalingą įrangą, todėl visus darbus atliekame patys.

  Dirbtinių vandens krioklių, kaskadų ir upelių įrengimas

  Dirbtiniuose tvenkiniuose rekomenduojame vandens krioklių, įvairių vandens kaskadų, dekoratyvių upelių įrengimą. Krintantis, čiurlenantis vanduo pagyvina aplinką, nuteikia raminančiai, tačiau taip pat – turi praktinės naudos.

  Judantis vanduo naudingas vandens telkinio ekosistemai, neleidžia jam užsistovėti, o būtent stovinčio vandens vietose pradeda daugintis nepageidaujamos bakterijos ir dumbliai, kauptis kiti nešvarumai. Siurbliais varomos vadens srovės gali tekėti upeliais, kristi kaskadomis ar kriokliais.

  Kitas šių dekoratyvinių elementų įrengimo privalumas yra tas, kad purslais krintantis vanduo prisotina vandenį deguonimi. Ši sąlyga yra būtina, jeigu dirbtiniame tvenkinyje gyvena žuvys, deguonis taip pat reikalingas gerosioms bakterijoms bei visai tvenkinio eko sistemai gyvuoti.

  Medinių lieptų, terasų, pergolių ir pavėsinių įrengimas

  Dirbtiniai tvenkiniai įrengiami išskirtinai poilsio ir mėgavimosi vandens procedūromis reikmėms. Todėl įprasta, kad tokio tipo baseinus papildo kiti patogumą kuriantys elementai.

  Dirbtiniuose tvenkiniuose įrengiamos medinės terasos arba lieptai. Jeigu projektuotas status tvenkinio krantas ir nėra nuožulnaus užėjimo į vandenį, lieptus arba terasas papildo kopetėlės ar laipteliai, skirti patogiam patekimui į vandenį.

  Šalia dirbtinių tvenkinių statomos pavėsinės, dažnas pergolų, stoginių įrengimas, tokiu būdu sukuriant erdvę visapusiškam poilsiui šalia vandens telkinio.

  PVC, EPDM, HDPE dangos, dekoruotos PVC dangos

  Mūsų ekspertai rekomenduoja kelias hidroizoliacinės dangos rūšis, priklausomai nuo dirbtinio tvenkinio paskirties, dydžio, ploto ir kitų savybių.

  Pavyzdžiui, nedideliems dirbtiniams tvenkiniams, kurių paskirtis – asmeninio naudojimo, specialistai siūlo rinktis kokybišką ir ilgaamžę PVC dangą. Tai populiariausias tvenkinių hidroizoliacijos būdas, tinkantis daugumai vandens telkinių.

  Didelius dirbtinius tvenkinius, siekiančius 500 kv.m. ir didesnį plotą, siūloma kloti ypatingai tvirta ir ilgaamže, sutankintos medžiagos HDPE hidroizoliacine danga. Šios plėvelės savybės leidžia ja naudotis gerokai ilgiau – net iki 50 metų.

  Alpinariumams bei dekoratyviems tvenkiniams su įdomiais, neįprastais reljefais ir sudėtingomos daugiapakopėmis dugno formomis, siūloma rinktis EPDM hidroizoliacinę dangą.

  Jeigu tvenkinio paskirtis estetinė, tinkamiausias pasirinkimas – dekoratyvinė PVC hidroizoliacinė danga, kurios viena pusė padengta smulkiais akmenukais. Ši danga atrodo natūraliai, itin tinka dirbtinai kuriamo upelio vakai iškloti.

  Kuris hidroizoliacinės dangos pasirinkimas tinkamiausias Jūsų tvenkiniui, geriausiai patars ir atsakys mūsų parduotuvės konsultantai, išsiaiškinę individualius poreikius ir tvenkinio ypatybes.

  Vandens aeratoriai ir tvenkinių žiemojimo įranga

  Belaukiant žiemos, pirma, reikia rūpintis dirbtiniame tvenkinyje besiveisiančia gyvybe: žuvimis, lepesnėmis augalų rūšimis, naudingomis bakterijomis ir kitais mikroorganizmais.

  Jeigu žuvys yra pakankamai gerai prisitaikiusios prie mūsų klimato ir ketinama jas palikti žiemoti vandens telkinyje, būtina pasirūpinti joms tinkamomis šaltojo metų laiko sąlygomis. Pavyzdžiui, esant tvenkinio ar dekoratyvinio baseino užšalimo tikimybei, rekomenduojama naudoti tvenkinio šildytuvą, kuris užtikrintų nuolatinį eketės susidarymą – tai būtina taip pat ir dėl vandens prisotinimo deguonimi bei susidarančių kenksmingų junginių pašalinimo.

  Vien tik eketės pakankamam deguonies kiekiui užtikrinti tvenkinyje ar dekoratyviniame baseine gali ir nepakakti. Todėl rekomenduojama papildomai naudoti aeratorius. Jie ypatingai naudingi ir svarbūs žiemą, kada ledo sluoksnis neleidžia vandeniui prisisotinti deguonimi natūraliai.

  Visą būtiną baseinų ir dekoratyvinių tvenkinių žiemojimo įrangą galima rasti tvenkinių įrangos el. parduotuvėje, na o parduotuvės konsultantai turi pakankamai daug žinių ir patirties, todėl gali patarti ir padėti išsirinkti.

  Plaukiojantys fontanai

  Fontanai gali būti įrengiami bet kokiuose tiek natūraliuose, tiek dirbtiniuose vandens telkiniuose. Fontanas, įrengtas dirbtiniame tvenkinyje neša dvigubą naudą: estetinę, sukurdamas ypatingą, prabangų poilsiavietės kraštovaizdį ir kita funkcija – purslais trykštantis ir krentantis vanduo prisotina tvenkinį deguonimi, kuris naudingas sureguliuotai ekosistemai palaikyti.

  Fontanų pasiūla didelė – yra tokių, kurie tinkami mažiems, dekoratyviems sodo tvenkiniams, yra skirtų tik giliems, didesnio ploto vandens telkiniams. Kai kurie iš jų subtiliai purškia vandenį viena ar keliomis čiurkšlėmis, kiti – besikeičiantys, įvairiapakopiai, derinami su atitinkamu apšvietimu.

  Tvenkinių įrangos el. Parduotuvėje siūlomi kelių rūšių fontanai. Didesnio gylio vandens telkiniams rekomenduojami plaukiojants fontanai, kurių konstrukcija ir montavimas visiškai nesudėtingas, todėl jų vietą vandens telkinyje galima lengvai ir bet kada pakeisti.

  Taip pat mūsų specialistai gali įrengti ypatingai atrodančius, dažnai miestų aikštėse, parkuose integruojamus dekoratyvinius šokančius fontanus. Šių įranga yra kompleksiška, rinkinį sudaro taip pat daugiaspalvis LED apšvietimas, o čiurkšlės bei jų intensvumas individualiai parenkamas ir valdomas nuotoliniu valdymo pultu.

  Dirbtinio tvenkinio apšvietimas gali atlikti pusę darbo siekiant sukurti nuosavo sklypo ar poilsiavietės estetiką. Dažniausiai dirbtinių tvenkinių apšvietimui naudojamos LED technologijos, integruojant šviestuvus po vandeniu ir virš vandens, nukreipiant šviesos srautą į norimus apšviesti objektus. Pasirenkant atitinkamą intensyvumą, spalvinę gamą, sukuriamas gražus vakaro peizažas.

  Šiukšlių nuo vandens paviršiaus surinkimo skimeriai

  Svarbu žinoti, kad net ir kruopščiai suprojektuotas ir be klaidų įrengtas dirbtinis tvenkinys reikalaus tam tikros priežiūros. Dabar siūlomas platus vandens telkinių priežiūros gaminių pasirinkimas, todėl, tinkamai pasirinkus, vandens priežiūra daug vargo nesukels.

  Vienas iš svarbiausių dirbtinio tvenkinio priežiūros aspektų – į vandenį patekusių šiukšlių (krintančių lapų, nebegyvų vandens augalų ir gyvūnų liekanų, dulkių, žiedadulkių sankaupų) pašalinimas. Tam tinkamiausias įrenginys – vandens valymo skimeris. Tvenkinių įrangos el. parduotuvėje siūlome itin kokybiškų, patikimų gamintojų tiekiamus vandens valymo skimerius, kuriuos pritaikysime bet kokio tipo vandens telkinio paviršiui valyti.

  Profesionali konsultacija, tvenkinių įrengimas, priežiūra

  Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę įvairių telkinių įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą ir sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

  Siūlome ir atskirus telkinių kasimo ar valymo darbus, ir visapusišką kompleksinį tvenkinių sutvarkymą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, turimo sklypo išplanavimą bei grunto tipą. Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių tvenkinio kasimo ir priežiūros klaidų bei sutaupysite lėšų ir laiko.

  Atlikti darbai

  Dirbame visoje Lietuvoje!

  Projektavimas ir įrengimas:

  +370 675 133 18
  info@okeana.lt

  Didmeninė ir mažmeninė prekyba:

  +370 675 133 19
  pardavimai@okeana.lt

  arba užpildykite užklausos formą

  Užklausos forma