Rezervuarai ir talpyklos

Dirbtinių tvenkinių, rezervuarų ir talpyklų projektavimas bei įrengimas

Priešgaisrinis rezervuaras

Projektuojame, įrengiame ir renovuojame atvirus vandens rezervuarus su HDPE, LDPE, PVC ir EPDM tipo hidroizoliacinėmis membranomis, kitaip vadinamomis plėvelėmis arba dangomis.

Šio tipo membranos naudojamos įrengiant:

  • Priešgaisrinius rezervuarus
  • Vandens kaupyklas
  • Nuotekų talpyklas
  • Dirbtinius tvenkinius
  • Įvairių skysčių talpyklas
  • Savartynus
  • Srutų lagūnas
  • Mėšlides ir silusines

Sėkmingai bendradarbiaujame su stambiais geomembranų gamintojais Europoje, tad užtikriname bene geriausią jų kainą Lietuvos rinkoje. Užsakovams siūlome kompleksinius dirbtinių tvenkinių, rezervuarų ir talpyklų sprendimus, įskaitant jų projektavimo, kasimo, membranų klojimo ir suvirinimo darbus bei vandens objekto įrengimo hidroizoliacines membranas ir kitas medžiagas.

Priešgaisriniai rezervuarai

Antžeminis priešgaisrinis rezervuaras

Kaip sako pats pavadinimas, priešgaisrinis rezervuaras - tai specialios paskirties vandens kaupimo ir saugojimo objektas, skirtas tikslinių svarbių pastatų ir turto priešgaisriniai saugai. Vanduo, esantis rezervuare, naudojamas tik gaisro atveju ir tik gaisro gesinimui. Tokie rezervuarai ženkliai padidina kovos su gaisrais efektyvumą.

Antžeminiai iškastiniai priešgaisriniai rezervuarai gan plačiai paplitę Lietuvoje. Jie projektuojami, kasami ir hidroizoliuojami labai panašiai kaip dideli dirbtiniai tvenkiniai, t. y. grunte numatytoje vietoje iškasama reikiamo dydžio ir formos duobė, formuojami šlaitai, išklojama hidroizoliacinė membrana su tekstilės paklotu ir užpilamas vanduo. Užtikrinamas patogus privažiavimas gaisro atveju ir vandens paėmimo-papildymo sprendimas.

Skysto mėšlo lagūnos

Skysto mėšlo srutų lagūna

Skysto mėšlo ir srutų lagūnos - tai antžeminiai iškastiniai telkiniai, naudojami visų tipų naminių gyvulių ir/arba paukščių srutų kaupimui ir saugojimui. Lagūna privalo atitikti visus numatytus gamtosaugos reikalavimus bei užtikrintas aplinkai ir gyventojams nežalingas srutų laikymas ir tinkama higiena.

Lagūnų srutų kaupyklos gali būti įrengtos grunto iškasoje, kai gruntinio vandens lygis yra žemiau jos dugno, tačiau turi būti sandarūs visą eksploatavimo laikotarpį (pvz.: panaudojant atsparią reikiamo storio hidroizoliacinę membraną ir/arba kitas tinkamas priemones bei medžiagas). Kaip taisyklė, didesnių ūkių lagūnose įrengiama sandarumo patikros drenažo sistema su kontroliniu šuliniu.

Skysto mėšlo lagūna įrengiama iškasant ekskavatoriumi tinkamos talpos ir formos duobę, kurios dugnas papildomai padengiamas minkštu ir biriu smėliu. Duobė išklojama reikiamos rūšies ir storio hidroizoliacine membrana su tekstilės paklotu, kurių kraštai patikimai ankeruojami duobės kraštuose. Montuojama mėšlo maišyklė, tinkamo našumo siurblys ir vamzdynas.

Saugumo tikslais, lagūną rekomenduotina aptverti apsaugine tvora. Jei lagūnos vietoje gruntinių vandenų lygis aukštas, papildomai montuojama drenažo sistema.

Rezervuarų ir talpyklų projektavimas bei kasimas

Vandens objektų projektavimas

Vandens objektų projektavimas

Vandens talpyklų ir rezervuarų, kaip ir bet kurio statybos objekto, įrengimas pradedamas nuo jo projekto parengimo. Čia pabrėžtina, kad dirbant su telkinių kasimo ir įrengimo specialistais, pasiekiamas geriausias rezultatas ir objekto projektas įgyvendinamas, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, lūkesčius bei biudžetą. Telkinio kasimo ir įrengimo darbai atliekami pagal parengtame projekte numatytus etapus ir techninės užduoties parametrus.

Jei telkinys nedidelis ir/arba techniškai nesudėtingas, jis, paprastai, įrengiamas be profesionalaus projekto, o tik braižant eskizą. Jei projektas būtinas, bet nėra paruoštas, specialistas, apžiūrėjęs sklypo teritoriją ir objektyviai įvertinęs, apsvarstęs tvenkinio įrengimo galimybes bei Jūsų lūkesčius, parengia individualų vandens objekto projektą.

Profesionaliai projektuojant ir įrengiant vandens telkinį, būtina atlikti šiuos darbų etapus: leidimo kasti tvenkinius suderinimas; vandens objekto projekto parengimas; vietos ir formos parinkimas; vandens telkinio kasimas; hidroizoliacijos parinkimas ir klojimas; įrangos parinkimas ir montavimas; valymas ir priežiūra; vandens objekto sauga bei nelaimingų atsitikimų prevencija.

Kasimas ir grunto formavimas

Profesionalūs specialistai kruopščiai atlieka telkinio ar rezervuaro kasimo, talpyklų įkėlimo ir montavimo, renovavimo, valymo darbus ir įrengia atitinkamo dydžio bei paskirties vandens objektus arba performuoja bet kokį jau turimą vandens telkinį.

Atsižvelgiant iš objekto paskirtį, projektinę užduotį ir landšafto specifiką, parenkama optimali telkinio forma bei šlaitų nuolydis. Telkinio ar rezervuaro kasimo darbai atliekami tinkamo dydžio ir galios šiuolaikiniais vikšriniais ar ratiniais karjerų kasimo ekskavatoriais.

Hidroizoliacinės membranos ir jų virinimas

Hidroizoliacinės dangos klojimas

Iškasus ir suformavus vandens telkinio šlaitus, klojamos hidroizoliacinės dangos. Pabrėžtina, kad yra ypač svarbu pasirinkti tinkamą hidroizoliacijos dangos rūšį ir jos storį, atsižvelgiant į objekto dydį ir paskirtį.

Dažniausiai naudojamos PVC (angl. Polyvinyl chloride), HDPE (angl. High-density polyethylene) ir EPDM (angl. Ethylene propylene diene monomer) hidroizoliacinės dangos. Tvenkinių hidroizoliacijos įrengimui dažniausiai naudojamos PVC ir HDPE membranos. Šios dangos tvirtos ir ilgaamžės.

PVC danga gerai pritaikyta mažesniems vandens telkiniams, dekoratyviniams tvenkiniams, o HDPE hidroizoliacinė membrana skirta didelių tvenkinių hidroizoliacijai, kadangi ji yra sutankinta ir labai tvirta bei turi dvigubai ilgesnę tarnavimo trukmę (net iki 50 metų). HDPE danga rekomenduojama didelių (nuo 500 m² dugno ploto) tvenkinių ir lagūnų įrengimui.

EPDM danga naudotina, jei alpinariumas ar tvenkinys turi sudėtingą daugiapakopę dugno formą, taip pat puikiai tinka dekoratyviniams baseinams, EKO baseinams ar kitiems nedideliems vandens objektams. HDPE ir EPDM hidroizoliacinės dangos tarpusavyje yra patikimai sujungiamos virinant, o PVC danga arba klijuojama PVC klijais, arba virinama.

Siekiant užtikrinti nepriekaištingą ir hermetišką didelio ploto lakštų sujungimą, hidroizoliacinės dangos gali būti suvirinamos specialiais fenais arba dangų suvirinimo aparatais. Tokios šiuolaikinės priemonės virina, praktiškai, be raukšlių, tolygiu prispaudimu ir didele sparta. Gaunama siūlė yra ypač patvari, hermetiška ir ilgaamžė.

Hidroizoliacinių medžiagų tiekimas

Geotekstile. Tekstilės paklotas

Čia paminėtina, kad tiekiame ir klojame PVC, EPDM ir HDPE hidroizoliacines dangas, geotekstilę ir akmenukais dekoruotą PVC dangą. Importuojame EPDM hidroizoliacines membranas ir jos sujungimui skirtas medžiagas. Atliekame dangų ir membranų virinimo darbus.

Sėkmingai bendradarbiaujame su stambiais geomembranų gamintojais Lenkijoje ir Vokietijoje, tad užtikriname bene geriausią jų kainą Lietuvos rinkoje. Siūlome užsakovams kompleksinius rezervuarų ir talpyklų sprendimus, įskaitant jų projektavimo, kasimo, klojimo, dangų virinimo darbus bei vandens objekto įrengimo hidroizoliacines membranas ir medžiagas. Plačiau skaitykite čia >> Tvenkinių hidroizoliacija

Profesionali konsultacija, priešgaisrinių REZERVUARŲ įrengimas, priežiūra

Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę įvairių telkinių įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą ir sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

Siūlome ir atskirus telkinių kasimo ar valymo darbus, ir visapusišką kompleksinį tvenkinių sutvarkymą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, turimo sklypo išplanavimą bei grunto tipą. Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių tvenkinio kasimo ir priežiūros klaidų bei sutaupysite lėšų ir laiko.

Atlikti darbai

Dirbame visoje Lietuvoje!

Projektavimas ir įrengimas:

+370 675 133 18
info@okeana.lt

Didmeninė ir mažmeninė prekyba:

+370 675 133 19
pardavimai@okeana.lt

arba užpildykite užklausos formą

Užklausos forma

Elektroninė parduotuvė

Dangos tvenkiniams, priešgaisriniams rezervuarams, talpoms