GAUTI PASIŪLYMĄ!

ĮVAIRIŲ TVENKINIŲ projektavimas ir įrengimas, renovacija.

Nuo projekto idėjos iki jos įgyvendinimo:

 • konsultuojame,
 • projektuojame,
 • statome, renovuojame,
 • įrengiame,
 • montuojame ir prižiūrime.

Susisiekite telefonu: +370 675 133 18, el. paštu: info@okeana.lt arba užpildykite užklausos formą:


  Fontanai ir fontanų siurbliai

  Fontanų savybės

  Fontanų savybės

  Fontanai naudojami ežeruose, tvenkiniuose, baseinuose ir net namų dekoravimui. Gražiai trykštantis vanduo ir geras apšvietimas puikiai papuošia sodo, sodybos kraštovaizdį, suteikia prabangos ir išskirtinumo bei padidina deguonies kiekį vandenyje. Dekoratyviniai kriokliai suteikia aplinkai daug natūralios gyvybės, energingai krentantis iš viršaus vanduo sukelia daug purslų ir nesustabdomos vandens energijos pojūčius.

  Fontanas – tai hidrotechninis statinys su vandens čiurškimo įranga, paprastai įrengiamas natūraliame ar dirbtiniame vandens telkinyje. Dažnai fontaną puošia skulptūrinis dekoras. Fontanai plačiai statomi miestų rekreacinėse vietose: parkuose, aikštėse, skveruose, kiemuose, pastatų terasose, o, taip pat, neretai puošia rūmų, dvarų kiemus. Lietuvoje fontanai pradėti statyti dar renesanso laikotarpiu, pvz.: Verkių rūmų aikštėje Vilniuje, Palangos rūmų parke ir kt.

  Aukščiausias pasaulyje yra Karaliaus Fahdo fontanas Džidoje, Saudo Arabijoje. Jo čiurkšlės aukštis pasiekia net 312 m. Taigi, jis yra aukštesnis nei Eifelio bokštas (300 m).

  Fontanų rūšys

  Priklausomai nuo paskirties ir savybių, tvenkinių fontanai yra skirtingų rūšių ir dydžių. Vieni jų puikiai pritaikyti mažiems dekoratyviniams tvenkiniams, kiti – dideliems natūraliems ar iškastiniams tvenkiniams bei ežerams.

  Šiuolaikinių fontanų įvairovė didelė, pradedant dekoratyviniais subtiliais fontanais, purškiančiais vandenį į orą tik viena nedidele čiurkšle ir baigiant įspūdingais šokančiais muzikos ritmu bei keičiančiais apšvietimo spalvą fontanais. Pastarieji kai kada vadinami vandens fejerverkais.

  Skiriami dekoratyviniai fontanai, plaukiojantys fontanai ir kompleksinės šiuolaikinės fontanų sistemos (pvz.: fontanas, šokantis pagal muzikos kūrinio ritmą). Dekoratyviniai ir plaukiojantys fontanai plačiai naudojami tiek mažuose, tiek ir dideliuose dekoratyviniuose tvenkiniuose bei ežeruose. Fontanų sistemos gali būti paprastos, t. y. vandenį purškiančios tik viena čiurkšle, arba sudėtingos, sukuriančios įspūdingą vandens, šviesos ir muzikos kompoziciją, valdomą mikrovaldiklių sistemomis. Plačiau skaitykite čia >> Fontanai ir jų įranga

  Plaukiojantys fontanai

  Plaukiojantys fontanai skirti didesnio gylio vandens telkiniams. Šie hidro įrenginiai pasižymi nesudėtinga konstrukcija, lengvai montuojami, dažnai komplektuojami su apšvietimo žibintų rinkiniais, tad yra ypač populiarūs ir pasaulyje, ir Lietuvoje.

  Plaukiojančio fontano konstrukciją sudaro neskęstantis cilindrinis plūduras, vandens siurblys su el. maitinimu, purkštukas, apšvietimo rinkinys ir ankeravimo komponentai. Prie vandenyje plūduriuojančio fontano korpuso pritvirtinamas vandens siurblys, purkštukai, šviestuvai. Vandens telkinyje fontanas tvirtinamas specialiais svarmenimis ar plieniniais lynais, tad, esant poreikiui, galite keisti ir jo vietą. Plaukiojantis fontanas paprastai ir greitai sumontuojamas, praktiškai, bet kurioje vandens telkinio vietoje. Plačiau skaitykite čia >> Plaukiojantys fontanai

  Dekoratyviniai šokantys fontanai

  Dekoratyvinio šokančio fontano rinkinys – tai ypač šiuolaikiškas ir unikalaus dizaino šokantis fontanas, kuris puikiai dera dekoratyvinių baseinų, tvenkinių ir panačių vandens objektų aplinkose. Daugiaspalvis RGB LED apšvietimas bei vandens čiurkšlės yra individualiai pasirenkamos ir patogiai valdomos nuotoliniu valdymo pultu.

  Išskirtinė šokančio fontano savybė – laminarinė vandens čiurkšlė. Laminariniu vadinamas skysčio tekėjimas tarpusavyje nesusimaišančiais plonais skysčio sluoksniais, t. y. vandens srautas išlieka nuolat skaidrus, be oro burbuliukų. Tokia srove praleista spalvinė šviesa koncentruojasi tik vandens viduje ir atkartoja fontano čiurkšlės formą. Laminarinės vandens srovės ir aukštis, ir ilgis patogiai valdomas nuotolinio valdymo pultu, o srovės ir šviesos žaismas – užprogramuotomis spalvų kombinacijomis.

  Fontano įrengimas

  Fontano įrengimui reikalinga vandens purškimo galvutė (arba antgalis) bei siurblys, kuris siurbia ir stumia tvenkinio vandenį. Reguliuojant siurblio galią ir fontano galvutę, išgaunamos skirtingos vandens purškimo formos ir aukštis. Ši savybė leidžia varijuoti ir keisti fontano formą, čiurkšlės aukštį bei vis iš naujo susižavėti tvenkinio teikiamu grožiu, nors, techniškai tariant, fontanas išlieka tas pats.

  Praktiškas patarimas – rinkitės jau gamintojo sukomplektuotą vandens fontano rinkinį su visais būtinais komponentais ir sujungimo žarnomis. Jei abejojate, kaip teisingai pasirinkti, – pasitarkite su specialistas. Taip išvengsite esminių klaidų bei sutaupysite savo lėšų ir laiko.

  Fontanų siurbliai

  Fontanų vandens siurbliai, priklausomai nuo fontano rūšies, būna ir labai nedideli, ir ypač galingi bei stambūs, kurie siurbia vandenį per visą savo korpuso paviršių ir skirti itin didelių tvenkinių fontanams. Didelio fontano siurblio našumas siekia iki 40 m³/h ir daugiau.

  Bet kuris vandens siurblys turi pajungimo antgalius, skirtus paprastam ir greitam fontano sumontavimui vandens telkinyje. Sklendės mechanizmas užtikrina optimalų vandens srauto spartą. Priklausomai nuo gamintojo ir modelio, siurbliuose gali būti įdiegta apsauga nuo perkaitimo ir vandenyje esančių nešvarumų. Jūsų patogumui, rekomenduojama papildomai įsigyti praktišką fontano siurblio nuotolinio valdymo įrangą.

  Nedidelių ir vidutinių dekoratyvinių fontanų siurblių korpusai gaminami iš specialios patvarios plastmasės, o stambių fontanų siurbliai – iš tvirto ilgaamžio nerūdijančio plieno. Jei abejojate, kaip teisingai pasirinkti siurblį, – pasitarkite su specialistas. Taip išvengsite esminių klaidų bei sutaupysite savo lėšų ir laiko. Plačiau skaičiau skaitykite čia >> Fontanų vandens siurbliai

  Fontanų purkštukai ir antgaliai

  Fontano purkštukai ir antgaliai tiesiogiai nulemia fontano čiurkšlės formą ir aukštį, todėl jie dažnai vadinami pagal fontano vandens formą, pvz.: vulkan, geyser, lava ir kt. Vieno dekoratyvinio fontano rinkinyje gali būti keli purkštukai, kuriuos keičiant, kinta ir čiurkšlės forma. Šiuo paprastu būdu, lengvai ir greitai galite keisti fontano formą skirtingais metų laikais ar ypatingų šeimos įvykių proga, pvz.: gimtadienio ar vestuvių.

  Nedidelių ir vidutinių dekoratyvinių fontanų purkštukai gaminami iš specialios patvarios plastmasės, o stambių fontanų antgaliai – iš tvirto ilgaamžio nerūdijančio plieno. Plačiau skaičiau skaitykite čia >> Fontanų purkštukai

  Šiuolaikinės įrangos valdymo sistemos

  Paminėtina, kad šiuolaikinėmis inovatyviomis nuotolinio valdymo sistemomis galite valdyti ne tik siurblį ar apšvietimą, bet visą savo vandens telkinio techninę įrangą. Ir ne tik nuotoliniu pultu, bet ir naudojant išmaniuosius telefonus ir/arba planšetinius kompiuterius (operacinės sistemos iOS ir Android).

  Patogus ir paprastas valdymas nuotoliniu būdu taupo Jūsų laiką ir palengva dekoratyvinio baseino, tvenkinio ar kito vandens objekto įrangos rodmenų nuskaitymą ir valdymą. Plačiau skaitykite čia >> Vandens telkinių įrangos valdymas

  Profesionali konsultacija, tvenkinių įrengimas, priežiūra

  Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę įvairių telkinių įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą ir sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

  Siūlome ir atskirus telkinių kasimo ar valymo darbus, ir visapusišką kompleksinį tvenkinių sutvarkymą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, turimo sklypo išplanavimą bei grunto tipą. Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių tvenkinio kasimo ir priežiūros klaidų bei sutaupysite lėšų ir laiko.

  Atlikti darbai

  Dirbame visoje Lietuvoje!

  Projektavimas ir įrengimas:

  +370 675 133 18
  info@okeana.lt

  Didmeninė ir mažmeninė prekyba:

  +370 675 133 19
  pardavimai@okeana.lt

  arba užpildykite užklausos formą

  Užklausos forma