GAUTI PASIŪLYMĄ!

ĮVAIRIŲ TVENKINIŲ projektavimas ir įrengimas, renovacija.

Nuo projekto idėjos iki jos įgyvendinimo:

 • konsultuojame,
 • projektuojame,
 • statome, renovuojame,
 • įrengiame,
 • montuojame ir prižiūrime.

Susisiekite telefonu: +370 675 133 18, el. paštu: info@okeana.lt arba užpildykite užklausos formą:


  Vandens aeratoriai

  Tvenkinių vandens aeratorių savybės

  Tvenkinio aeratorius yra elektra maitinamas oro putiklis, montuojamas vandens telkinio krante virš vandens lygio. Oro srautas, prisotinantis vandenį, paduodamas tuščiavidurėmis žarnelėmis, kurios nutiesiamos vandens telkinio šlaitu ir dugnu. Oras išpučiamas į vandenį per ventilį arba specialų difuzorių, kuris ypač veiksmingai susmulkiną oro burbulus, pagerina deguonies paskirstymą ir paspartina deguonies absorbciją vandenyje. Vandens aeratoriai dar žmonių vadinami burbuliatoriais.

  Tvenkinių vandens aeratoriai ne tik veiksmingai prisotina visų rūšių tvenkinių vandenį deguonimi, bet ir suvienodina vandens temperatūrą. Aeratoriai naudotini dekoratyviniuose tvenkiniuose ir baseinuose, natūraliuose tvenkiniuose, dirbtiniuose (iškastiniuose) tvenkiniuose, eko baseinuose, fontanuose, kaskadose, alpinariumuose, vandens telkiniuose su žuvimis ir pan.

  Vandens aeratorių svarba

  Tvenkinių vandens aeratoriai yra svarbi tvenkinių priežiūros dalis, o jei auginate žuvis – būtina tvenkinio priežiūros dalis. Tvenkinių aeratoriai yra ypač saugūs ir veiksmingai užtikrina reikiamą deguonies kiekį vandenyje. Žuvų išskiriamos dujos, kiti nemalonūs kvapai bei organinės nuosėdos mažinamos kartu su oro srautu, kuomet oro burbuliukai kyla į tvenkinio vandens paviršių. Teisingai parinkto aeratoriaus dėka, ne tik vanduo bus skaidresnis ir švaresnis, tačiau ypač žiemos metu auginamos žuvys bei augalai bus aprūpinti pakankamu deguonies kiekiu.

  Stovintis tvenkinio vandens paviršius, didžiąją dienos dalį apšviečiamas saulės, įkaista, o dugne išlieka šaltas. Tai išbalansuoja tvenkinio temperatūrinę terpę, skatina nepageidaujamos gyvybės atsiradimą ir net gali sukelti žuvų gaišimą. Siekdami išvengti dumblių augimo, spartaus nepageidaujamų bakterijų plitimo ir kitų nepatogumų, pasirūpinkite nuolatinių papildomu deguonies tiekimu į savo tvenkinio vandenį.

  Aeratorius su difuzoriumi optimaliai paskirsto deguonį vandenyje, neleisdami jam užsistovėti. Kaip minėta, papildomas deguonies tiekimas vandenyje yra būtinas, jei auginamos žuvys, vanduo tvenkinyje yra stovintis ar labai gilus, ar tvenkinys nuolat apšviečiamas tiesioginiais saulės spinduliais kaitriomis vasaros dienomis.

  Vandens aeratorius. Kaip pasirinkti teisingai

  Vandens aeratorius. Kaip pasirinkti teisingai

  Atsižvelgiant į telkinio specifiką, paskirtį, Jūsų lūkesčius ir biudžetą, kiekvienam vandens objektui yra individualiai parenkama ir pritaikoma aeratorius su difuzoriumi ar be jo. Priklausomai nuo tvenkinio dydžio, formos, jau yra ar bus veisiamos žuvys, kokioje sklypo vietoje yra ar numatomas vandens objektas ir kitų duomenų, suskaičiuojamas aeruojamo vandens tūris ir parenkamas optimalus vandens aeratorius ir/arba difuzorius.

  Svarbūs parametrai renkantis tvenkinio aeratorių: maksimalus našumas, el. maitinimo įtampa, sunaudojama galia, tuščiavidurės žarnos ilgis, maitinimo kabelio ilgis, maksimalus aeravimo tūris, triukšmingumas ir kt. Rekomenduotina aeratorių sumontuoti ant tvirto iškilaus paviršiaus (pvz.: storesnės lentelės, stačiakampės plytelės ar pan.), o ne tiesiog palikti ant žolės, vejos ar pliko grunto, ir uždengti gaubtu su nedidelėmis kiaurymėmis. Taip jį apsaugosite nuo purvo, lietaus, smėlio ir kitų apnašų.

  Praktiškas patarimas – rinkitės jau gamintojo sukomplektuotą aeratoriaus ir difuzoriaus rinkinį su visais būtinais komponentais ir sujungimo žarnomis. Jei abejojate, kaip teisingai pasirinkti, – pasitarkite su specialistas. Taip išvengsite esminių klaidų bei sutaupysite savo lėšų ir laiko.

  Priklausomai nuo modelio ir gamintojo, aeratorius gali dirbti minusinėje lauko temperatūroje saikingą žiemą arba tik šiltuoju metų laiku. Jei taip, šiltajam sezonui pasibaigus, vėlyvą rudenį, aeratorius turi būti atjungtas, žarnos su difuzoriumi ištrauktos iš vandens ir rinkinys saugomas pliusinėje temperatūroje iki pavasario. Plačiau skaitykite čia >> Vandens aeratoriai

  Šiuolaikinės įrangos valdymo sistemos

  Paminėtina, kad šiuolaikinėmis inovatyviomis nuotolinio valdymo sistemomis galite valdyti ne tik siurblį ar apšvietimą, bet visą savo vandens telkinio techninę įrangą. Ir ne tik nuotoliniu pultu, bet ir naudojant išmaniuosius telefonus ir/arba planšetinius kompiuterius (operacinės sistemos iOS ir Android).

  Patogus ir paprastas valdymas nuotoliniu būdu taupo Jūsų laiką ir palengva dekoratyvinio baseino, tvenkinio ar kito vandens objekto įrangos rodmenų nuskaitymą ir valdymą.

  Profesionali konsultacija, tvenkinių įrengimas, priežiūra

  Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę įvairių telkinių įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą ir sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

  Siūlome ir atskirus telkinių kasimo ar valymo darbus, ir visapusišką kompleksinį tvenkinių sutvarkymą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, turimo sklypo išplanavimą bei grunto tipą. Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių tvenkinio kasimo ir priežiūros klaidų bei sutaupysite lėšų ir laiko.

  Atlikti darbai

  Dirbame visoje Lietuvoje!

  Projektavimas ir įrengimas:

  +370 675 133 18
  info@okeana.lt

  Didmeninė ir mažmeninė prekyba:

  +370 675 133 19
  pardavimai@okeana.lt

  arba užpildykite užklausos formą

  Užklausos forma


   Elektroninė parduotuvė

   Tvenkinių įranga, dangos ir priežiūros priemonės