GAUTI PASIŪLYMĄ!

ĮVAIRIŲ TVENKINIŲ projektavimas ir įrengimas, renovacija.

Nuo projekto idėjos iki jos įgyvendinimo:

 • konsultuojame,
 • projektuojame,
 • statome, renovuojame,
 • įrengiame,
 • montuojame ir prižiūrime.

Susisiekite telefonu: +370 675 133 18, el. paštu: info@okeana.lt arba užpildykite užklausos formą:


  Dekoratyviniai baseinai

  Dekoratyvinių baseinų savybės ir ypatumai

  Dekoratyviniai baseinai – poilsio namų, viešbučių, restoranų, parkų bei viešų pramogų vietų, o esant galimybėms – ir asmeninių namų erdvių puošmena. Dekoratyviniai baseinai – tai dirbtiniai vandens telkiniai, puošiantys ir dekoruojantys aplinką, dažnai (bet nebūtinai) konstruojami taisyklingos formos, turi išlietą tvirtą dugno dangą ir sutvirtintus šlaitus.

  Dėl šių savybių dekoratyvinius baseinus lengva prižiūrėti – lygų dugną nesunku valyti, patogu prieiti prie tvirtų krantinių.

  Dekoratyviniai baseinai kaip ir dekoratyviniai tvenkiniai gali būti apželdinti vandens bei pakrančių augalais, pagyvinti vandens kriokliais, kaskadomis, su įrengtomis poilsio erdvėmis – tilteliais, terasomis, lieptais.

  Dekoratyvinių baseinų projektavimas

  Dekoratyvinio baseino įrengimo vieta

  Jeigu apsisprendėte dėl dekoratyvinio baseino įrengimo, patariame kreiptis į ilgametę patirtį turinčius UAB”Okeana” specialistus. Tai padės išvengti klaidų ir sutaupys Jums laiko: mes atvykstame į būsimo baseino įrengimo vietą, apžiūrime ir įvertiname vietovę ir erdves, patariame dėl vandens telkinio dydžio, vietos, gylio ir kitų parametrų. Pilnai išklausę ir įsigilinę į kliento poreikius parengiame detalų projektą.

  Pirmąjame etape ypatingai svarbus dekoratyvinio baseino vietos pasirinkimas. Esame įrengę ne vieną dešimtį vandens telkinių, todėl klientams patariame atkreipti dėmesį į numatomos dekoratyvinio baseino erdvės apšvietimą natūraliais saulės spinduliais: jeigu planuojama turėti vandens augalų, šviesa yra būtina, tačiau pietinėje kiemo pusėje jų gali būti per daug. Karštomis vasaros dienomis įšylantis vanduo gali skatinti dumblių dauginimąsi, kylant temperatūrai sunku kontroliuoti augalų kiekius.

  Įprastai temperatūrų svyravimo bei tiesioginių saulės spindulių neigiamą poveikį padeda įveikti tinkamai parinkta dekoratyvinio baseino vieta, forma, dydis ir gylis.

  UAB ”Okeana” specialistai rekomenduoja baseinui rinktis pietrytinę arba pietvakarinę sklypo dalį arba sukurti pavėsį papildomais statiniais (pavyzdžiui, atitinkamoje vietoje įrengiant pavėsinę), sodo augalais. Baseino dydis turėtų priklausyti nuo erdvės ir kliento poreikių – jeigu sklypas jau suformuotas, suaugę želdiniai, įmanoma sukurti ir integruoti vandens telkinį nesujaukiant esamos tvarkos. Jeigu dekoratyvinis baseinas planuojamas visos poilsio erdvės įrengimo stadijoje – mūsų specialistai pataria rinktis žemesnę sklypo vietą ir vandens telkiniu užimti apie penktadalį visos teritorijos.

  Dekoratyvinių baseinų kasimo darbai

  Esame pasiruošę įgyvendinti dekoratyvinio baseino projektą nuo planavimo stadijos iki galutinio užbaigimo. Pasirūpiname visa būtina įranga, kasimo darbams naudojame optimalią įrangą ir techniką. Žinome, kad svarbu išsaugoti jau esamus aplinkos elementus, todėl visus kasimo darbus atliekame su ypatingu atsargumu ir kruopštumu, palaikome aplinkos tvarką.

  Iškastas gruntas įprastai naudojamas krantų formavimo ir sutvirtinimo reikmėms, o parteklinio grunto išvežimu pasirūpina mūsų darbuotojai.

  Dekoratyvinių baseinų hidroizoliacijos įrengimas

  Kaip pasirinkti teisingai tvenkinio dangąDekoratyvinio baseino įrengimas pradedamas tinkamu dugno paruošimu. Šis etapas yra ypatingai svarbus, padarius klaidų – atsiras tikimybė prarasti dalį dekoratyvinio baseino vandens per pagrindo įtrūkimus.

  Siekiant išlaikyti nuolatinį stabilų vandens lygį dekoratyviniame baseine ir išvengti vandens praradimo, būtina jo dugną iškloti hidroizoliacine danga. Tvenkinių įrangos el. Parduotuvėje siūlome platų įvairios hidroizoliacinės dangos, arba kitaip vadinamos membranos, pasirinkimą. Visos parduotuvėje esančios rūšys yra specialiai pritaikytos vandens telkinių hidroizoliacijos įrengimui, pasižymi lankstumu, todėl prisitaiko prie dugno reljefo ir yra pritaikytos mūsų klimato sąlygoms.

  Alpinariumams bei dekoratyviems baseinams su įdomiais, nestandartiniais reljefais ir sudėtingomos daugiapakopėmis dugno formomis, siūloma rinktis EPDM hidroizoliacinę dangą. Šios dangos savybės – lankstumas bei tvirtumas, kuris išlieka net ir sudėtingesnėmis sąlygomis.

  Papildomas pasirinkimas būtent dekoratyvinių baseinų dugnui kloti – dekoratyvinė PVC hidroizoliacinė danga, kurios viena pusė padengta smulkiais akmenukais. Ši danga atrodo natūraliai, itin tinka dirbtinai kuriamo upelio vagai iškloti. Dekoratyvinę hidroizoliacinę dangą siūlome kloti ant kitos, pavyzdžiui įprastos PVC hidroizoliacinės dangos ar tvirtesnės EPDM dangos. Tokiu būdu užtikrinama maksimali hidroizoliacija, bet tuo pačiu – sukuriamas dekoratyvus, natūraliai atrodantis dugno reljefas.

  Profesionaliai paklota, tinkamai apsaugota ir hermetiškai sujungta danga tvenkiniui tarnauja 15-20, o kai kurios rūšys ir iki 50 metų. Tačiau ilgaamžiam tarnavimui būtinas tinkamas hidroizoliacinės dangos pasirinkimas bei dekoratyvinio tvenkinio dugno paruošimas. Prieš klojant hidroizoliacinės dangos plėvelę, visuomet maksimaliai lygiai išlyginame pagrindą ir tiesiame geotekstilės sluoksnį, tokiu būdu apsaugodami dangą nuo galimų mechaninių pažeidimų.

  Kai nėra galimybės patiesti vientisą hidroizoliacinės dangos lakštą, atskiros PVC dangos dalys sujungiamos specialiu vulkanizavimo būdu (didesniuose dirbtiniuose tvenkiniuose) arba klijuojamos tam skirtais klijais ar lipniomis juostomis (mažesniuose tvenkiniuose). Bet kuriuo atveju, pritaikome geriausią sprendimą hidroizoliacinės dangos įrengimui Jūsų tvenkinyje.

  Įrengiant dekoratyvinius baseinus iš pradžių išlyginamas dugnas, pašalinami akmenys, medžių šaknys ir kiti galintys daryti poveikį elementai. Tačiau nepaisant kruopštaus paruošimo, vandens svoris, aplinkui augančių medžių šaknų sistemų plėtra stumia gruntą, atsiranda mechaninių dangos pažeidimų tikimybė.

  Siekiant maksimaliai apsaugoti hidroizoliacinę dangą nuo aplinkos poveikio ir mechaninių pažeidimų, iš pradžių yra klojamas geotekstilės audeklo sluoksnis. Toks daugiasluoksnis dekoratyvinio baseino dugno paruošimas užtikrina ilgaamžį vandens telkinio tarnavimą, padeda išvengti rūpesčių ateityje.

  Dekoratyvinių baseinų pakrančių apželdinimas ir dekoro svarba

  Dekoratyvinių baseinų pakrantes formuojame ir dekoruojame atsižvelgdami į kliento vizijas ir idėjas bei vandens telkinio aplinkos stilistiką. Turime sukaupę daugybę įrengtų dekoratyvinių baseinų pavyzdžių, dalinamės nuotraukomis ir padedame pritaikyti dekoro elementus kiekvienam projektui individualiai.

  Priklausomai nuo Jūsų pasirinkto stiliaus ir dekoratyvinio baseino tikslo, rekomenduojame suprojektuoti minimalistinio stiliaus krantines, aplinką papuošti kokybiškais natūraliais augalais, puikiai derančiais prie baseino aplinkos. Taip mūsų specialistai gali sukurti natūralaus kalnų vandens telkinio įspūdį, papuošdami krantus akmens, uolų dekoracijomis, įterpiant tam tinkančių augalų oazes. Buvusių ir esamų dvarų, rūmų teritorijose galime pasiūlyti klasikinio stiliaus fontanus su skulptūrų dekoracijomis.

  Dekoratyvinių vandens krioklių, kaskadų ir upelių įrengimas

  Nuo projekto idėjos iki jo įgyvendinimo

  Pagrindinė dekoratyvinio baseino paskirtis – džiuginti akį, puošti aplinką ir leisti juo gėrėtis. Šias savybes praplečia įrengti papildomi vandens telkinio elementai: Mūsų specialistai rekomenduoja iš karto svarstyti ir įtraukti į projektą krioklį ar kaskadą, baseino upelį. Tekančio, krentančio vandens čiurlenimas traukia, ramina, todėl patartina tokias vietas planuoti gerai matomoje vandens telkinio vietoje.

  Dekoratyviųjų elementų tipą ir kiekį būtina planuoti projektavimo etape, nes tam bus reikalinga papildoma įranga ir reikės daugiau laiko montavimo darbams atlikti. Pavyzdžiui, jeigu yra pasirinktas vandens kaskadų, tai yra skirtingų aukščių pakopų, kuriomis čiurlena vanduo, įrengimas, turi būti vedamas vamzdynas, montuojamas vandens siurblys, kiti vandens paėmimo ir grąžinimo į sistemą elementai.

  Medinių lieptų, terasų, pergolių ir pavėsinių įrengimas

  Tvenkinio terasos, liepteliai ir pontonai

  Kokia bebūtų dekoratyvinio baseino paskirtis, būtina užtikrinti patogų priėjimą prie vandens – tiek poilsio tikslais, tiek prižiūrint vandenį, telkinio augalus bei žuvis. Visuomet rekomenduojame dekoratyviniame baseine įrengti terasą – tokią, kad būtų patogi ir pašerti žuvis, ir pasistatyti gultą ar kėdę Jūsų tobulam poilsiui prie vandens telkinio.

  Jeigu dekoratyviniame baseine planuojate maudytis arba jeigu jo dydis leidžia naudoti valtį ar kitą vandens transportą, geriausias sprendimas – liepto ar pontono įrengimas. Rūšių, formų, dydžių yra pačių įvairiausių, mūsų specialistai patars ir parodys pavyzdžių, o Jums tereikės  išsirinkti labiausiai patinkantį.

  Taip pat svarbu pagalvoti apie patogų ir saugų poilsį šalia vandens telkinio įrengiant tiesiog ant vandens paviršiaus arba šalia dekoratyvinio baseino pavėsinę ar vėsesnę erdvę sukuriančią pergolę.

  PVC, EPDM, HDPE hidroizoliacinės membranos (plėvelės)

  UAB”Okeana” ekspertai rekomenduoja kelias hidroizoliacinės dangos rūšis, priklausomai nuo dekoratyvinio baseino paskirties, dydžio, ploto ir kitų savybių.

  Pavyzdžiui, nedideliems baseinams, kurių paskirtis – asmeninio naudojimo, specialistai siūlo rinktis kokybišką ir ilgaamžę PVC dangą. Tai populiariausias tvenkinių hidroizoliacijos būdas, tinkantis daugumai vandens telkinių.

  Didelius dekoratyvinius baseinus, siekiančius 500 kv.m. ir didesnį plotą, siūloma kloti ypatingai tvirta ir ilgaamže, sutankintos medžiagos HDPE hidroizoliacine danga. Šios plėvelės savybės leidžia ja naudotis gerokai ilgiau – net iki 50 metų.

  Alpinariumams bei dekoratyviniams tvenkiniams ir telkiniams su įdomiais, nestandartiniais reljefais ir sudėtingomos daugiapakopėmis dugno formomis, siūloma rinktis EPDM hidroizoliacinę dangą.

  Jeigu tvenkinio paskirtis yra estetinė, tinkamiausias pasirinkimas – dekoratyvinė PVC hidroizoliacinė danga, kurios viena pusė padengta smulkiais akmenukais. Ši danga atrodo natūraliai, itin tinka dirbtinai kuriamo upelio vagai iškloti.

  Kuris hidroizoliacinės dangos pasirinkimas tinkamiausias Jūsų tvenkiniui, geriausiai patars ir atsakys Mūsų parduotuvės konsultantai, išsiaiškinę Jūsų individualius poreikius ir dekoratyvinio baseino ypatybes.

  Vandens filtravimo, valymo ir gerinimo įranga

  Profesionali komanda. Tvenkinių filtrasĮsirengus dekoratyvinį baseiną svarbu išlaikyti jo vandenį skaidrų ir švarų. Deja daug aplinkos veiksnių, tokių kaip temperatūrų svyravimas, tiesioginių saulės spindulių perteklius, per didelis žuvų kiekis, pašalinių dalelių patekimas į vandenį ir yrimas daro neigiamą įtaką vandens kokybei: skaidrumui, spalvai, kvapui. Todėl mes siūlome kompleksinius sprendimus, skirtus dekoratyvinio baseino vandens organizmų sveikatai ir vandens švarai palaikyti.

  Vienas iš pagrindinių vandens švaros palaikymo elementų – vandens filtravimo sistema. Pagrindinis filtro uždavinys – surinkti vandenyje esančias pašalines kietasias daleles, naikinti žalingų bakterijų bei dumblių perteklių. Tvenkinių įrangos el. Parduotuvėje siūlome įvairaus dydžio, tipo bei galingumo vandens filtrų: slėginių, gravitacinių, povandeninių, modulinių. Konsultuojame ir parenkame optimalų sprendimą kiekvienam dekoratyviniam baseinui individualiai.

  Dar vienas svarbus veiksnys siekiant teisingo balanso dekoratyvinio baseino ekosistemoje – pakankamas deguonies kiekis vandenyje, kuris leistų daugintis reikalingiems mokroorganizmams ir palaikytų gerą žuvų sveikatą. Vandenį deguonimi puikiausiai papildo įrengtos kaskados, fontanai, kriokliai, nuo kurių krentantis vanduo sukuria kunkuliuojančius purslus. Jeigu tvenkinio projekte šie elementai nėra numatyti, yra būtina naudoti papildomą aeravimo įrangą. Mūsų siūlomus dekoratyvinių tvenkinių aeravimo įrangos modelius rasite el. Parduotuvėje, o jeigu patikėsite savo dekoratyvinio tvenkinio įrengimo idėją mums, iš karto įtrauksime šį klausimą į rengiamą projektą.

  Dekoratyvinius baseinus būtina reguliariai valyti. Ypatingą dėmesį turi būti skirtas dugnui, kur kaupiasi daugiausiai nešvarumų, dauginasi nepageidaujami organizmai. UAB”Okeana specialistai tvenkinius valo specialiais vakuuminiais siurbliais, kuriais patogu pasiekti net ir labiau nutolusius vandens telkinio plotus, keisti siurbimo antgalius pagal poreikį. Šie siurbliai tinkami ir asmeniniam dekoratyvinių baseinų savininkų naudojimui, jų detalius aprašymus rasite tvenkinių įrangos el. Parduotuvėje.

  Siekiant išlaikyti švarų, skaidrų vandenį bei kontroliuoti augalų, bakterijų bei mikroorganizmų dauginimąsi, dažnai vien tik mechaninio vandens telkinių valymo nepakanka. Dirbtiniuose vandens telkiniuose dažnai sunku sukurti ekosistemos pusiausvrą, nes didžiausias dėmesys skiriamas estetiniam vaizdui, be to – natūralų vandens floros ir faunos balanso palaikymą riboja dekoratyvinio baseino plotas, gylis, vandens kiekis.

  Dekoratyvinių baseinų priežiūrai yra reikalingas biologinių papildų naudojimas. Mes siūlome reguliariai papildyti vandenį natūraliais, gamtoje sutinkamais fermetais ir mikroorganizmais, kurių didesnis kiekis greičiau skaido žalingas medžiagas ir neleidžia vandeniui užsiteršti. Esant sudėtingesnei situacijai, galima pasitelkti cheminius preparatus, kurie sukurti taip, kad nepakenktų žuvims ir dekoratyviniams baseino augalams, tačiau suardytų esamus ir neleistų daugintis naujiems dumbliams.

  Tvenkinių įrangos el. Parduotuvėje rasite didelį vandens valymo ir užterštumo prevencijos priemonių pasirinkimą, o Mūsų konsultantai patars kokia įranga ir preparatai veiks efektyviausiai būtent Jūsų vandens telkinyje, taip pat kaip suderinti keletą skirtingų priemonių tam, kad būtų pasiektas geriausias rezultatas.

  Povandeninio apšvietimo sprendimai ir valdymo sistemos

  Rengdami dekoratyvinio baseino projektą visada siūlome iš karto montuoti apšvietimo sistemą. Iš anksto suplanuotas apšvietimo sistemų montavimas ir apšvietimo valdymas palengvins įrengimą ir padės išvengti vėlesnių rūpesčių. Deriname ir parengiame apšvietimo modelį kiekvienam projektui individualiai, rekomenduojame rinktis tiek tradicinius, antžeminius šviestuvus, tiek pažangias povandeninio apšvietimo sistemas, kurias galima valdyti nuotoliniu būdu.

  Dekoratyviniuose baseinuose montuojami LED ir halogeniniai šviestuvai, tiek po vandeniu, tiek pakrantėse, parenkamos kiekvienam dekoratyvinio baseino ir fontano stiliui tinkamiausios šviesos spalvos, paliekant galimybę klientui keisti spalvų paletę, intensyvumą.

  Baseinų cirkuliaciniai vandens siurbliai ir filtravimo įranga

  Stovintis vanduo – tinkamiausia terpė nepageidaujamam dumbliui ir kitiems patogeniniams organizmams veistis. Prevencijai ir nuolatinei cirkuliacijai užtikrinti, siūlome dekoratyviniame baseine integruoti cirkuliacinį siurblį, kurio rūšį, galingumą ir tipą parinks mūsų profesionalūs specialistai, atsižvelgdami į baseino parametrus.

  Cirkuliacinis siurblys – tai įrenginys imantis ir į reikiamą vietą tiekiantis vandenį, tokiu būdu užtikrinantis nuolatinį srovių susidarymą dekoratyviniame baseine. Kita siurblio paskirtis – vandens tiekimas į filtrą, kuris yra antras būtinas kiekvieno dirbtinio vandens telkinio kokybės palaikymo įrenginys.

  Tvenkinių įrangos el. Parduotuvėje galima įsigyti skirtingų veikimo principų, įvairiems vandens telkiniams skirtų vandens filtrų: gravitacinių, slėginių, povandeninių, modulinių. Jeigu sunku išsirinkti – mūsų konsultantai visada pasiruošę padėti ir pritaikyti tinkamiausią filtro variantą būtent Jūsų tvenkiniui.

  Profesionali konsultacija, tvenkinių įrengimas, priežiūra

  Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę įvairių telkinių įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą ir sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

  Siūlome ir atskirus telkinių kasimo ar valymo darbus, ir visapusišką kompleksinį tvenkinių sutvarkymą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, turimo sklypo išplanavimą bei grunto tipą. Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių tvenkinio kasimo ir priežiūros klaidų bei sutaupysite lėšų ir laiko.

  Atlikti darbai

  Dirbame visoje Lietuvoje!

  Projektavimas ir įrengimas:

  +370 675 133 18
  info@okeana.lt

  Didmeninė ir mažmeninė prekyba:

  +370 675 133 19
  pardavimai@okeana.lt

  arba užpildykite užklausos formą

  Užklausos forma