GAUTI PASIŪLYMĄ!

ĮVAIRIŲ TVENKINIŲ projektavimas ir įrengimas, renovacija.

Nuo projekto idėjos iki jos įgyvendinimo:

 • konsultuojame,
 • projektuojame,
 • statome, renovuojame,
 • įrengiame,
 • montuojame ir prižiūrime.

Susisiekite telefonu: +370 675 133 18, el. paštu: info@okeana.lt arba užpildykite užklausos formą:


  Įrengimas ir dekoravimas

  Tvenkinių įrengimo ir dekoravimo svarba

  Tvenkinių saugos svarba

  Tvenkinių vandens fontanai, apšvietimas, paplūdimiai, terasos, liepteliai ir pontonai, kaskados, kriokliai ir upeliai praturtina tvenkinių išvaizdą bei suteikia gyvybės, praktiškumo ir prabangos įspūdį.

  Tvenkinio nepriekaištingas įrengimas reikalauja specifinių žinių ir patirties. Jei abejojate, ką ir kaip daryti – kreipkitės į patyrusius specialistus, kurie kompleksiškai atlieka tvenkinių planavimo, projektavimo ir įrengimo darbus: žemės kasimo, lyginimo, reljefo formavimo, hidroizoliacijos dangų parinkimo ir klojimo darbus ir pasirūpins aplinkos tvenkinio apdaila, apšvietimu bei dekoravimu.

  Tvenkinio terasos, liepteliai ir pontonai

  Planuojant Jūsų poilsio vietą šalia tvenkinio, vandens telkinio terasos, liepteliai ir pontonai yra svarbūs elementai ir tvenkinio grožiui, ir žmonių saugai. Terasos palengvina ir supaprastina prieigą prie tvenkinio vandens bei gelbsti, kai reikia pašerti tvenkinyje augančias žuvis. Lieptai ir/arba pontonai yra patogus ir praktiškas sprendimas besimaudantiems ir poilsiaujantiems prie tvenkinio arba norint prišvartuoti vandens transportą – katerį, valtį, vandens motociklą, katamaraną ir kt.

  Sprengimų yra didelė gausa ir įvairovė, tad rekomenduojame Jums pasitarti su profesionalais. Tvenkinių specialistai įrengia skirtingų tipų, dydžių bei formų terasas, lieptus ir pontonus, pasirūpina, kad užtektų vietos ne tik lauko baldams, gultams ar gėlių vazonams, bet ir nedidelei pavėsinei ar stoginei, kuri puikiai dera prie tvenkinio aplinkos ir leidžia iš arti ir patogiai mėgautis Jūsų tvenkinio grožiu, stebėti į vandens paviršių išnyrančias smalsias žuvis ir linksmai trykštantį fontaną.

  Tvenkinio kriokliai ir upeliai

  Tvenkinio kriokliai ir upeliai

  Įrengiant dekoratyvinius tvenkinius, patartina iš anksto apmąstyti ir suplanuoti, ar papildomai įsirengsite vandens krioklį ar upelį. Šie dekoratyvinio tvenkinio elementai turėtų būti įkomponuoti į labiausiai matomą tvenkinio vietą. Priklausomai nuo tvenkinio dydžio, būtina nuspręsti, kokio dydžio ar formos bus vandens krioklys ar upelis. Jų dydis turi proporcingai derėti su vandens telkinio dydžiu ir taip išlaikoma šių elementų harmonija. Dekoratyvinio tvenkinio kaskada, krioklys ar upelis turi vienas kitą papildyti, bet neužgožti.

  Įrengiant dekoratyvinio tvenkinio upelį, kaskadą ar krioklį, pirmiausia numatoma tinkama įrengimo vieta, tuomet atvedamos visos reikalingos instaliacijos ir montuojama būtina technologinė įranga – vandens siurblys, vamzdynai, vandens paėmimo ir grąžinimo detalės, per kurias cirkuliuos tvenkinio vanduo.

  Vandens kaskados

  Vandens kaskadą sudaro viena pakopa arba kelios skirtingo aukščio pakopos, kuriomis teka vanduo. Įrengiant dekoratyvinio tvenkinio kaskadą, pirmiausia numatykite jai tinkama vieta ir užimamą plotą. Tuomet atvedama ir montuojama būtina kaskados techninė įranga – vandens siurblys, vamzdynas, vandens paėmimo ir grąžinimo komponentai, per kuriuos cirkuliuos tvenkinio vanduo, ir elektrinės įtampos atvadas siurblio maitinimui. Kaskada, kaip ir vandens krioklys, upelis ar fontanas, pagyvina Jūsų tvenkinį supančią aplinką, suteikia vandens telkiniui grožį ir išskirtinumą.

  Fontanų savybės ir rūšys

  Fontanai naudojami ežeruose, tvenkiniuose, baseinuose ir net namų dekoravimui. Gražiai trykštantis vanduo ir geras apšvietimas puikiai papuošia sodo, sodybos kraštovaizdį, suteikia prabangos ir išskirtinumo bei padidina deguonies kiekį vandenyje. Dekoratyviniai kriokliai suteikia aplinkai daug natūralios gyvybės, energingai krentantis iš viršaus vanduo sukelia daug purslų ir nesustabdomos vandens energijos pojūčius.

  Priklausomai nuo paskirties ir savybių, tvenkinių fontanai yra skirtingų rūsių. Vieni jų puikiai pritaikyti mažiems dekoratyviniams tvenkiniams, kiti – dideliems natūraliems ar iškastiniams tvenkiniams bei ežerams.

  Šiuolaikinių fontanų įvairovė didelė, pradedant dekoratyviniais subtiliais fontanais, purškiančiais vandenį į orą tik viena nedidele čiurkšle ir baigiant įspūdingais šokančiais muzikos ritmu bei keičiančiais apšvietimo spalvą fontanais. Pastarieji kai kada vadinami vandens fejerverkais.

  Skiriami dekoratyviniai fontanai, plaukiojantys fontanai ir kompleksinės šiuolaikinės fontanų sistemos (pvz.: fontanas, šokantis pagal muzikos kūrinio ritmą). Dekoratyviniai ir plaukiojantys fontanai plačiai naudojami tiek mažuose, tiek ir dideliuose dekoratyviniuose tvenkiniuose bei ežeruose. Fontanų sistemos gali būti paprastos, t. y. vandenį purškiančios tik viena čiurkšle, arba sudėtingos, sukuriančios įspūdingą vandens, šviesos ir muzikos kompoziciją, valdomą mikrovaldiklių sistemomis. Plačiau skaitykite čia >> Fontanai ir jų įranga

  Šiuolaikinis tvenkinių apšvietimas

  Tvenkinys jau pats savaime puošia ir pagyvina aplinką. Tačiau saulės spinduliais paliesta ir tvenkinio augalų ir dekoratyvinių elementų sukurta grožio harmonija išnyksta prietemoje bei nakties metu. Jei norite šiltais vasaros vakarais pabūti šalia tvenkinio ilgiau ir kad jis skleistų ypatingą atmosferą ir unikalų grožį, reikėtų pasirūpinti šiuolaikiniu tvenkinio apšvietimu.

  Įspūdingai atrodo, kai šie žibintai įrengiami dekoratyviniuose tvenkiniuose, kuriuose yra žuvų. Iš tvenkinio dugno sklindanti šviesa leidžia stebėti tvenkinio gyventojų gyvenimą. Dekoratyvinio tvenkinio vandens paviršiuje plaukiojantys žibintai suteikia magišką nuotaiką, žiba lyg iš dangaus nukritusios žvaigždės.

  Apšviestas tvenkinys – saugus tvenkinys

  Gražus tvenkinys – Jūsų ramybės oazė, atgaiva nuo kasdieninės rutinos. Vandens teikiama ramybė – tai puikus būdas relaksuotis po dienos darbų. Išmaniai išdėstyto apšvietimo bei šiuolaikinių ekonomiškų vandens telkinių apšvietimo technologijų dėka, Jūsų tvenkinys ir sodo kraštovaizdis veiksmingai pagyvinamas ir, tikrąja to žodžio prasme, sužiba naktį naujomis spalvomis. Tvenkinio apšvietimas taip pat išsprendžia ir saugumo klausimą, kadangi vandens telkinys lengvai pastebimas aplinkiniams ir taip išvengiama netyčinių įkritimų į vandenį ar parklupimo.

  Šiuolaikiniai vandens telkinių šviestuvai montuojamas ir po vandeniu, ir virš vandens. Šiuolaikiniai vandens šviestuvai būna su šviesos diodų lempomis LED (angl. Light-emitting diode) ir halogeninėmis lempomis. Plačiau skaitykite čia >> Tvenkinių apšvietimas

  Tvenkinių hidroizoliacija

  Hidroizoliacinės HDPE dangos klojimas

  Tvenkiniai, kaip dauguma vandens telkinių, klojami hidroizoliacinėmis dangomis. Jos dar vadinamos hidroizoliacinėmis plėvelėmis ar membranomis. Priklausomai nuo vandens objekto dydžio ir paskirties, naudojamos skirtingos rūšies ir savybių dangos.

  Lietuvoje paplitusios ir dažniausiai naudojamos PVC (angl. Polyvinyl chloride), HDPE (angl. High-density polyethylene) ir EPDM (angl. Ethylene propylene diene monomer) hidroizoliacinės dangos ir dekoratyvios žvirgždinės dangos. Tvenkinių hidroizoliacijos įrengimui dažniausiai naudojamos PVC ir HDPE membranos. Šios dangos yra ypatingai tvirtos, ilgaamžės.

  PVC ir HDPE dangos

  PVC danga gerai pritaikyta mažesniems vandens telkiniams, dekoratyviniams tvenkiniams, o HDPE hidroizoliacinė membrana skirta didelių tvenkinių hidroizoliacijai, kadangi ji yra sutankinta ir labai tvirta bei turi dvigubai ilgesnę tarnavimo trukmę (net iki 50 metų). HDPE danga rekomenduojama didelių (nuo 500 m² dugno ploto) tvenkinių ir lagūnų įrengimui.

  EPDM danga naudotina, jei tvenkinys turi sudėtingą daugiapakopę dugno formą, taip pat puikiai tinka dekoratyviniams baseinams, eko baseinams ar kitiems nedideliems vandens objektams. HDPE ir EPDM hidroizoliacinės dangos tarpusavyje yra patikimai sujungiamos vulkanizuojant, o PVC danga arba klijuojama PVC klijais arba vulkanizuojama. Plačiau skaitykite čia >> Tvenkinių hidroizoliacija

  Geotekstilė

  Projektavimo ir tvenkinio darbų eigos etapai

  Čia paminėtina, kad žemės gruntas nuolat juda. Net jei labai gerai išvalėte tvenkinio dugno gruntą prieš klojant hidroizoliacinę plėvele, vis tiek, metams bėgant, medžių šaknys ir jų stumiami akmenys gali deformuoti ir pradurti hidroizoliacinę dangą. Šis bėda išsprendžiama naudojant specialų apsauginį audeklą – neaustinę geotektilę.

  Geotekstilė (dar vadinama geomembrana, audeklu ar tekstilės paklotu) klojama po hidroizoliacine danga, t. y. tarp dangos ir grunto. Tekstilės paskirtis – dangos veiksminga ilgaamžė apsauga nuo mechaninių pažeidimų, t. y. grunte likusių statybinių medžiagų, aštrių akmenų, medžių šaknų ir pan. Pabrėžtina, kad tekstilės audeklas yra būtinas. Jei ant hidroizoliacinės dangos bus dedami akmenys ar akmens skalda, geotekstilę būtinai paklokite iš abiejų hidroizoliacinės dangos pusių. Plačiau skaitykite čia >> Neaustinė geotekstilė

  Projektavimo ir tvenkinio darbų eigos etapai

  Profesionaliai projektuojant ir įrengiant tvenkinį, būtina atlikti šiuos darbų etapus:

  • Leidimo kasti tvenkinius suderinimas;
  • Tvenkinio projekto parengimas;
  • Tvenkinio vietos ir formos parinkimas;
  • Tvenkinio kasimas;
  • Tvenkinio hidroizoliacija parinkimas ir klojimas;
  • Tvenkinio įranga parinkimas ir montavimas;
  • Tvenkinio valymas ir priežiūra;
  • Tvenkinio sauga ir nelaimingų atsitikimų prevencija.

  Tvenkinių įranga (e-parduotuvė):

  Prekės aprašymas
  PVC dangos PVC dangos
  HDPE dangos HDPE dangos
  EPDM dangos EPDM dangos
  Geotekstilės Geotekstilės
  Dekoruotos PVC dangos Dekoruotos PVC dangos

  Profesionali konsultacija, tvenkinių įrengimas, priežiūra

  Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę įvairių telkinių įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą ir sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

  Siūlome ir atskirus telkinių kasimo ar valymo darbus, ir visapusišką kompleksinį tvenkinių sutvarkymą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, turimo sklypo išplanavimą bei grunto tipą. Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių tvenkinio kasimo ir priežiūros klaidų bei sutaupysite lėšų ir laiko.

  Atlikti darbai

  Dirbame visoje Lietuvoje!

  Projektavimas ir įrengimas:

  +370 675 133 18
  info@okeana.lt

  Didmeninė ir mažmeninė prekyba:

  +370 675 133 19
  pardavimai@okeana.lt

  arba užpildykite užklausos formą

  Užklausos forma