GAUTI PASIŪLYMĄ!

ĮVAIRIŲ TVENKINIŲ projektavimas ir įrengimas, renovacija.

Nuo projekto idėjos iki jos įgyvendinimo:

 • konsultuojame,
 • projektuojame,
 • statome, renovuojame,
 • įrengiame,
 • montuojame ir prižiūrime.

Susisiekite telefonu: +370 675 133 18, el. paštu: info@okeana.lt arba užpildykite užklausos formą:


  Apšvietimas ir valdymas

  Šiuolaikinis tvenkinių apšvietimas

  Tvenkinys jau pats savaime puošia ir pagyvina aplinką. Tačiau saulės spinduliais paliesta ir tvenkinio augalų ir dekoratyvinių elementų sukurta grožio harmonija išnyksta prietemoje bei nakties metu. Jei norite šiltais vasaros vakarais pabūti šalia tvenkinio ilgiau ir kad jis skleistų ypatingą atmosferą ir unikalų grožį, reikėtų pasirūpinti šiuolaikiniu tvenkinio apšvietimu.

  Įspūdingai atrodo, kai šie žibintai įrengiami dekoratyviniuose tvenkiniuose, kuriuose yra žuvų. Iš tvenkinio dugno sklindanti šviesa leidžia stebėti tvenkinio gyventojų gyvenimą. Dekoratyvinio tvenkinio vandens paviršiuje plaukiojantys žibintai suteikia magišką nuotaiką, žiba lyg iš dangaus nukritusios žvaigždės.

  Gražus tvenkinys – Jūsų ramybės oazė, atgaiva nuo kasdieninės rutinos. Vandens teikiama ramybė – tai puikus būdas relaksuotis po dienos darbų. Išmaniai išdėstyto apšvietimo bei šiuolaikinių ekonomiškų vandens telkinių apšvietimo technologijų dėka, Jūsų tvenkinys ir sodo kraštovaizdis veiksmingai pagyvinamas ir, tikrąja to žodžio prasme, sužiba naktį naujomis spalvomis.

  Šiuolaikiniai vandens telkinių šviestuvai montuojamas ir po vandeniu, ir virš vandens. Šiuolaikiniai vandens šviestuvai būna su šviesos diodų lempomis LED (angl. Light-emitting diode) ir halogeninėmis lempomis.

  Tvenkinių apšvietimo svarba

  Tvenkinių apšvietimas ne tik puošia tvenkinio supančią aplinką, suteikia ypatingą atmosferą, nuteikia raminančiai ir atpalaiduojančiai, bet ir saugo nuo nelaimingų atsitikimų. Tvenkinio apšvietimas vakarėlio metu išspręstų ir dekoracijų problemą, o jaukus šeimos pasisėdėjimas taptų ypatingu įvykiu. Tvenkinio apšvietimas taip pat išsprendžia ir saugumo klausimą, kadangi vandens telkinys lengvai pastebimas aplinkiniams ir taip išvengiama netyčinių įkritimų į vandenį ar parklupimo.

  Vandens žibintas, įmontuotas po vandeniu ar virš vandens, apšviečiantis vandens augalų kompozicijas pritraukia aplinkinius gerėtis dekoratyvinio tvenkinio grožiu. Dėmesį atkreipia ir šalia tvenkinio apšviestas gėlynas, o taip pat apsaugo žmones ir naminius gyvūnus nuo galimų nemalonių staigmenų tamsoje.

  Šviesos diodų LED šviestuvai

  Šviesos diodų LED šviestuvai

  Pasaulyje ir Lietuvoje jau plačiai paplitęs šviesos diodų LED apšvietimas, kuris yra ekonomiškas, užtikrina mažas elektros energijos sąnaudas, nedidelius šviestuvų matmenis ir ilgą tarnavimo trukmę. LED šviestuvų skleidžiama šviesa vandenyje ir virš vandens yra itin aiški, ryški ir kryptinga.

  Šviesos diodų šviestuvai yra skirti stacionarių ir plaukiojančių fontanų, dekoratyvinių tvenkinių, dekoratyvinių baseinų, eko baseinų, alpinariumų, kaskadų, tvenkinių ir jų aplinkos apšvietimui neutralia balta spalva. Aukštos kokybės ir šiuolaikinio dizaino sprendimai užtikrina ypatingą atmosferą vandens objekto aplinkoje.

  Dauguma LED šviestuvų yra universalūs, paprastai ir greitai montuojami tiek po vandeniu, tiek ir sausumoje. Kaip taisyklė, šviestuvai tiekiami jau paruoštais rinkiniais, kurį belieką sumontuoti ir prijungti prie elektros atvado. Priklausomai nuo modelio ir gamintojo, jei aplinkos temperatūra yra per aukšta, šviestuvo šviesos intensyvumas mažinamas automatiškai, taip apsaugant jį nuo perkaitimo ir ženkliai padidinant jo ilgaamžiškumą.

  Paminėtina, kad visi LED šviestuvai, priklausomai nuo šviesos elemento specifikos, turi “šalto” arba “šilto” atspalvio šviesos srautą. LED žibintų maksimalus efektyvusis apšvietimo nuotolis yra iki 10 – 12 m.

  Šviesos diodų LED šviestuvų pranašumai:

  • Ryški šviesos diodų skleidžiama šviesa;
  • Patogus reguliuojamas šviesos srauto kampas;
  • Dažniausia universalūs, montuojami ir po vandeniu, ir sausumoje;
  • Nedidelių matmenų, patvarūs, ilgaamžiai ir ekonomiški;
  • Atsparūs korozijai;
  • Neturi sveikatai pavojingo gyvsidabrio;
  • Sandarūs ir atsparūs drėgmei ir agresyviai vandens terpei;
  • Atsparūs vandens temperatūrų svyravimui;
  • Saugos klasė IP68;
  • Saugus 12 V el. maitinimas;
  • Paprastai ir greitai montuojami.

  Čia paminėtina, kad LED šviestuvo skleidžiamos šviesos spektras nėra labai tolygus, todėl kai kurios spalvos gali atrodyti nenatūralios, o šviesos išsklaidymas skirtingomis kryptimis irgi nėra tolygus. Plačiau skaitykite čia >> LED šviesos diodų šviestuvai

  Halogeniniai šviestuvai

  Halogeniniai šviestuvai

  Halogeniniai šviestuvai, kaip ir LED, yra skirti stacionarių ir plaukiojančių fontanų, dekoratyvinių tvenkinių, dekoratyvinių baseinų, eko baseinų, alpinariumų, kaskadų, tvenkinių ir jų aplinkos apšvietimui neutralia balta spalva.

  Halogeninių šviestuvų šviesos šaltinis – halogeninė lemputė. Tai apšvietimo įtaisas, panašus į kaitrinę lemputę, tačiau turintis mažesnę kolbą, pripildytą inertinių dujų su nedidele halogeno (jodo arba bromo) priemaiša. Tokia lemputė, būdama apie 20 proc. efektyvesnė nei paprasta kaitrinė, gali arba veikti aukštesnėse temperatūrose arba, veikdama kaitrinei įprastiniu režimu, tarnauti apie du kartus ilgiau.

  Jų savybės yra panašios, tačiau yra keletas esminių skirtumų – halogeninio šviestuvo lempos elektros ir galios sąnaudos kelis kartus didesnės, dažnai didesni žibinto matmenys bei jie smarkiau įkaista, tad šilumos spinduliavimas į aplinką didesnis. Nežiūrint šių trūkumų, halogeniniai šviestuvai vertinami dėl savo “natūralaus” šviesos srauto atspalvio. Šiltas, gelsvus tonus turintis spektras, daugelio laikomas maloniu akiai.

  Halogeninių šviestuvų pranašumai:

  • Ypač plačios apšvietimo galimybės;
  • Natūrali ir šilta skleidžiama šviesa;
  • Patogus reguliuojamas šviesos srauto kampas;
  • Dažniausia universalūs, montuojami ir po vandeniu, ir sausumoje;
  • Ilgaamžiai ir atsparūs korozijai;
  • Sandarūs ir atsparūs drėgmei ir agresyviai vandens terpei;
  • Atsparūs vandens temperatūrų svyravimui;
  • Saugos klasė IP68;
  • Saugus 12 V el. maitinimas;
  • Paprastai ir greitai montuojami.

  Turėkite omeny, kad halogeninės lemputės kolba gali sprogti, jei ant jos pateko riebalų ar kitų taršalų, o papildomu stiklu nepridengta lemputė skleidžia šiek tiek ultravioletinių spindulių. Plačiau skaitykite čia >> Halogeniniai šviestuvai

  Šviestuvų montavimas ir valdymas

  Kaip minėta, vandens telkinių apšvietimas gali būti montuojamas tiek virš vandens, tiek ir po vandeniu. Priklausomai nuo žibinto gamintojo, modelio ir komplektacijos, tvenkinio apšvietimas gali būti reguliuojamas nuotoliniu būdu. Toks šiuolaikinis vandens telkinio ir jo aplinkos apšvietimo valdymas žymiai patogesnis, suteikia daugiau laisvės ir komforto. Tad Jums nereikia kiekvieną sykį stotis, vaikščioti, įjunginėti, išjunginėti jungiklį ir/arba reguliuoti švietimo trukmė, nes tai galite tai daryti paprastai ir patogiai nuotoliniu būdų ar nustatyti programiškai.

  Visų tipų vandens telkinių ir jų aplinkos šviestuvai yra elektros prietaisai, tad būtina pasirūpinti tinkamų parametrų elektros atvadu, tvarkingu įžeminimu bei transformatoriaus ir kabelių instaliacija. Jei abejojate, kaip teisingai pasirinkti apšvietimo sprendimą, – pasitarkite su specialistas. Taip išvengsite esminių klaidų, užtikrinsite savo ir aplinkinių saugą bei sutaupysite savo lėšų ir laiko.

  Paminėtina, kad šiuolaikinėmis inovatyviomis nuotolinio valdymo sistemomis galite valdyti ne tik apšvietimą, bet visą savo vandens telkinio techninę įrangą. Ir ne tik nuotoliniu pultu, bet ir naudojant išmaniuosius telefonus ir/arba planšetinius kompiuterius (operacinės sistemos iOS ir Android). Patogus ir paprastas valdymas nuotoliniu būdu taupo Jūsų laiką ir palengva dekoratyvinio baseino, tvenkinio ar kito vandens objekto įrangos rodmenų nuskaitymą ir valdymą. Plačiau skaitykite čia >> Vandens telkinių įrangos valdymas

  Šviestuvų montavimas ir valdymas

  Profesionali konsultacija, tvenkinių įrengimas, priežiūra

  Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę įvairių telkinių įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą ir sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

  Siūlome ir atskirus telkinių kasimo ar valymo darbus, ir visapusišką kompleksinį tvenkinių sutvarkymą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, turimo sklypo išplanavimą bei grunto tipą. Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių tvenkinio kasimo ir priežiūros klaidų bei sutaupysite lėšų ir laiko.

  Atlikti darbai

  Dirbame visoje Lietuvoje!

  Projektavimas ir įrengimas:

  +370 675 133 18
  info@okeana.lt

  Didmeninė ir mažmeninė prekyba:

  +370 675 133 19
  pardavimai@okeana.lt

  arba užpildykite užklausos formą

  Užklausos forma