GAUTI PASIŪLYMĄ!

ĮVAIRIŲ TVENKINIŲ projektavimas ir įrengimas, renovacija.

Nuo projekto idėjos iki jos įgyvendinimo:

 • konsultuojame,
 • projektuojame,
 • statome, renovuojame,
 • įrengiame,
 • montuojame ir prižiūrime.

Susisiekite telefonu: +370 675 133 18, el. paštu: info@okeana.lt arba užpildykite užklausos formą:


  Priežiūra ir valymas

  Tvenkinių priežiūros ir valymo svarba

  Tvenkinių priežiūros ir valymo svarba

  Bet kokio vandens telkinio ir jo aplinkos priežiūra ir valymas yra būtini. Šiuolaikiniai valymo bei priežiūros reikmenys palengva, supaprastina ir pagreitina tvenkinio priežiūrą. Saulės kaitra, sukritę medžių lapai ir kitos šiukšlės užteršia tvenkinių, eko baseinų, alpinariumų, upelių vandenį, įtakoja pH lygį ir sudaro palankias sąlygas vandens dumblių bei kitos nepageidaujamos gyvybės atsiradimui ir sparčiam dauginimuisi.

  Nešvarus tvenkinio vanduo nepatrauklus, dažnai turi prastą kvapą, nemalonus Jums ir aplinkiniams, nesuteikia galimybės maudytis tvenkinyje ir džiaugtis vandens teikiamais malonumais, todėl periodiškai būtina atlikti tvenkinių priežiūros darbus, remiantis nustatytais techniniais ir higieniniais reikalavimais.

  Siekiant palaikyti tvenkinį nepriekaištingoje būsenoje, Jūs arba profesionalūs tvenkinių priežiūros specialistai turi savalaikiškai pasirūpinti šiais priežiūros darbais: pakrančių valymas ir sutvarkymas, šiukšlių ir apnašų surinkimas nuo vandens paviršiaus, tvenkinio vandens kokybinių parametrų matavimas ir testavimas, skimerių, vandens filtrų, siurblio priešfiltrio, fontanų ir kitos tvenkinių įrangos valymas, priežiūra bei remontas ir/arba testavimas, tvenkinio dugno valymas specialiu vakuuminiu siurbliu, “gerųjų” bakterijų dozavimas it kt.

  Šiame straipsnyje plačiau aptarsime vandens telkinių priežiūrą ir dezinfekciją UVC sterilizatoriais, skimerius, biologines vandens priežiūros priemones ir vakuuminius vandens valymo siurblius.

  Tvenkinių UVC sterilizatoriai

  UVC sterilizatorius veiksmingai stabdo dumblių augimą, sumažina kenksmingų bakterijų ir virusų lygį vandenyje. Sterilizatoriaus skleidžiamos UVC diapazono bangos užtikrina kenksmingų bakterijų, virusų ir kitų parazitų sunaikinimą DNR lygmenyje, kurių įprasti mechaniniai tvenkinių filtrai neįveikia. UVC sterilizatoriai naudojami dekoratyviniuose tvenkiniuose ir baseinuose, natūraliuose tvenkiniuose, dirbtiniuose (iškastiniuose) tvenkiniuose, eko baseinuose, KOI tvenkiniuose ir pan.

  Čia paminėtina, kad vandens filtrai išvalo vandenį nuo mechaninių nešvarumų ir priemaišų, o UVC sterilizatoriai naikina tvenkinyje nepageidaujamą ir žalingą gyvybę. Kita vertus, priklausomai nuo gamintojo ir modelio, šiuolaikinis vandens filtras gali turėti integruotą UVC lempos mazgą.

  UVC sterilizatoriau parinkimas. UVC lempa

  Reikalaujamas UVC sterilizatoriaus našumas suskaičiuojamas pagal tvenkinio rūšį ir dydį, ir, atitinkamai, parenkamas jo modelis konkrečiam vandens telkiniui. UVC lempos, esančios sterilizatoriuje, galiojimo ir veiksmingo veikimo trukmė būna 10 – 15 tūkst. valandų. Galiojimui pasibaigus, ji neperdega, tačiau lempos efektyvumas stipriai krinta ir ją reikėtų pakeisti. Jei abejojate, kaip teisingai pasirinkti UVC įrenginį, – pasitarkite su specialistas. Taip išvengsite esminių klaidų, užtikrinsite savo ir aplinkinių saugą bei sutaupysite savo lėšų ir laiko.

  Tvenkinių ir eko baseinų UVC sterilizavimas yra nekenksmingas nei žmogui, nei naminiams gyvūnams, nei tvenkinio florai ir fauna, kadangi UVC lempos spinduliavimas yra efektyviai ekranuojamas nuo išorinės aplinkos. Plačiau skaitykite čia >> UVC sterilizatoriai

  Tvenkinio skimeriai

  Krintantys medžių lapai, spygliai, vėjo nešamos šiukšlės teršia vandenį, skatina dumblių augimą, mažina deguonies kiekį vandenyje bei gadina bendrąjį tvenkinio vaizdą. Vandens skimeriai puikiai išsprendžia šią bėdą – nuo tvenkinio vandens paviršiaus veiksmingai ir paprastai surenkamos besikaupiančios šiukšlės, lapai, šakelės, kankorėžiai, nuorūkos ir pan.

  Skimeriai naudotini dekoratyviniuose tvenkiniuose ir baseinuose, natūraliuose tvenkiniuose, dirbtiniuose (iškastiniuose) tvenkiniuose, eko baseinuose ir pan. Tvenkinių skimeriai užtikrina ne tik švarų vandens paviršių, bet ir pagerina vandens kokybę bei prevenciškai saugo nuo besiveisiančių dumblių ar kitos nepageidaujamos augmenijos, kadangi nešvarumai keičia vandens pH lygį ir tiesiogiai įtakoja tvenkinio ekosistemos būklę.

  Skimerio veikimas ir parinkimas

  Praktiškai, skimeris yra vandens paviršiuje esančių nešvarumų ir šiukšlių mechaninė gaudyklė. Vandens siurblio dėka, tvenkinio vandens viršutinis sluoksnis siurbiamas pro skimerį, kuriame vanduo prabėga be kliūčių, o šiukšlės užstringa ir lieka skimeryje. Kai gaudyklės talpa pilnai užsipildo nešvarumais, skimeris automatiškai užveria apsaugines sklendes. Pats skimeris nuolat plūduriuoja vandens paviršiuje, tačiau, praktiškumo ir patogumo tikslu, ankeruojamas prie tvenkinio šlaito tvirtu kaproniniu siūlu ar metaliniu lynu. Bet kuris skimeris jungiamas su atitinkamos galios vandens siurbliu.

  Skimerio modelis parenkamas priklausomai nuo vandens telkinio dydžio, o, tiksliau, pagal vandens paviršiaus ploto dydį. Turėkite omenyje, per mažo pralaidumo skimeris dideliame tvenkinyje greitai užsikiš nešvarumais ir reikalaus dažno valymo. Tai nepraktiška ir nepatogu. Pasirinkite modelį, atitinkantį Jūsų tvenkinio paviršiaus ploto dydį. Jei tvenkinio forma sudėtinga ir/arba aplink daug augmenijos, krūmų ir medžių, galite naudoti kelis skimerius. Jei abejojate, kaip teisingai pasirinkti skimerį, – pasitarkite su specialistas. Taip išvengsite esminių klaidų bei sutaupysite savo lėšų ir laiko.

  Mažų ir vidutinių tvenkinių skimeriai, kaip taisyklė, gaminami plastmasinio korpuso, o didelių – iš nerūdijančio plieno. Šiltajam sezonui pasibaigus, vėlyvą rudenį, skimeris ir jo siurblys turi būti ištraukti iš vandens, atjungti ir saugomi pliusinėje temperatūroje iki pavasario. Plačiau skaitykite čia >> Vandens skimeriai

  Biologinės vandens priežiūros priemonės

  Biologinės vandens priežiūros priemonės

  Jautri tvenkinio biologinė pusiausvira yra dažnai perkraunama per dideliu žuvų kiekių ir/arba rūgštinių kritulių, tiesioginių saulės spindulių ar krintančių lapų, spyglių, žiedlapių kiekiu. To pasekmė – prasta vandens kokybė, pernelyg didelis dumblių ir nepageidaujamų nuosėdų formavimas bei žuvų ligos ar net dvėsimas.

  Tokiu atveju naudinga, o kai kuriais atvejais tiesiog būtina, naudoti biochemines tvenkinio vandens priežiūros priemones. Jos yra veiksminga vandens telkinio profilaktika nuo šių žalingų veiksnių bei padeda atstatyti į vandens telkinio biologinę pusiausvyrą. Biologinės priemonės efektyviai naikina visų rūšių dumblius – styginius dumblius, purvo dumblių, ruduosius dumblius, dumblių gleives ir kitus.

  Naudojant biologines tvenkinių priemones tiksliai pagal paskirtį ir gamintojo nurodytas instrukcijoje dozes, tvenkinio augmenija ir gyvūnija gerai jas toleruoja. Rekomenduojama tokias tvenkinių priežiūros naudoti jau pradinėse dumblių atsiradimo ir augimo stadijose arba profilaktiškai. Paminėtina, kad dauguma šios rūšies priemonių pasiekia savo maksimalų poveikį po 2-3 savaičių. Plačiau skaitykite čia >> Priežiūros priemonės

  Vakuuminiai siurbliai PondoVac. Siurblio nuoma

  Tvenkiniu-prieziura-valymas

  Mikroorganizmai ir bakterijos, prisitvirtinę prie tvenkinio dugno ir kraštų, sudaro palankias sąlygas gleivėtos plėvelės, grybelio formavimuisi ir augimui bei ypač prastina dekoratyvinio tvenkinio vaizdą. Vakuuminiai valymo siurbliai PondoVac efektyviai išvalo dekoratyvinių tvenkinių, baseinų, eko baseinų bei alpinariumų dugną. Jų patogus ir paprastas valdymas taupo Jūsų laiką bei leidžia išvengti brangių sudėtingų vandens objekto valymo ir priežiūros darbų.

  Vokiškieji vakuuminiai siurbliai PondoVac yra patogūs, universalūs, ypač patikimi ir ilgaamžiai. Siurbliais PondoVac efektyviai išvalomas dekoratyvinių tvenkinių, baseinų, eko baseinų bei alpinariumų dugnas. Jų patogus ir paprastas valdymas, nenutrūkstamo veikimo siurbimo ciklas veiksmingai taupo Jūsų laiką, pastangas ir leidžia išvengti komplikacijų ir sudėtingesnių tvenkinio valymo darbų. Plačiau skaitykite čia >> Vakuuminiai siurbliai

  Vakuuminio siurblio PondoVac nuoma

  Svarbu: nuomojame vakuuminius vandens valymo siurblius PondoVac 4 tvenkinių priežiūrai. Taip pat, tai puiki proga išsibandyti siurblį prieš priimant pirkimo sprendimą. Nuomos kaina – 35,00 EUR/para su PVM; užstatas – 100 EUR. Nuomos klausimais kreipkitės telefonu: +370 675 133 19 arba el. paštu: pardavimai@okeana.lt.

  Profesionali konsultacija, tvenkinių įrengimas, priežiūra

  Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę įvairių telkinių įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą ir sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

  Siūlome ir atskirus telkinių kasimo ar valymo darbus, ir visapusišką kompleksinį tvenkinių sutvarkymą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, turimo sklypo išplanavimą bei grunto tipą. Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių tvenkinio kasimo ir priežiūros klaidų bei sutaupysite lėšų ir laiko.

  Atlikti darbai

  Dirbame visoje Lietuvoje!

  Projektavimas ir įrengimas:

  +370 675 133 18
  info@okeana.lt

  Didmeninė ir mažmeninė prekyba:

  +370 675 133 19
  pardavimai@okeana.lt

  arba užpildykite užklausos formą

  Užklausos forma