GAUTI PASIŪLYMĄ!

ĮVAIRIŲ TVENKINIŲ projektavimas ir įrengimas, renovacija.

Nuo projekto idėjos iki jos įgyvendinimo:

 • konsultuojame,
 • projektuojame,
 • statome, renovuojame,
 • įrengiame,
 • montuojame ir prižiūrime.

Susisiekite telefonu: +370 675 133 18, el. paštu: info@okeana.lt arba užpildykite užklausos formą:


  EPDM danga

  Hidroizoliacinės EPDM dangos paskirtis ir naudojimas

  Hidroizoliacinės EPDM dangos paskirtis ir naudojimas

  Hidroizoliacinė danga EPDM – tai vienasluoksnė hidroizoliacinė tvenkinių ir vandens objektų danga, gaminama iš EPDM (angl. Ethylene propylene diene monomer) gumos, kaučiuko, specialių užpildų ir priedų šias medžiagas vulkanizuojant. EPDM danga taip pat vadinama plėvele arba membrana.

  Paprastai, EPDM hidroizoliacine danga rekomenduojama kloti nedidelius dekoratyvinius baseinus, KOI tvenkinius, eko baseinus, upelius, fontanus, kaskadas, vandens bokštus, nuotėkio rezervuarus ar kitus nedidelius vandens objektus. Nors EPDM dangos brangesnės nei bituminės dangos, dėl savo unikalios sudėties, lankstumo, ekologiškumo, ilgos eksploatavimo trukmės (apie 40 metų), ši danga tampa vis populiaresnė ir Lietuvoje, ir pasaulyje. Paminėtina, kas EPDM hidroizoliacinė danga yra nekenksminga dekoratyvinių baseinų ir tvenkinių augalams bei žuvims.

  Hidroizoliacinės EPDM dangos savybės

  EPDM dangos savybės ir pranašumai:

  • Patvari, lanksti, ilgaamžė, atspari puvimui;
  • Atspari temperatūrai nuo -45 °C iki +130 °C;
  • Atspari UV spinduliams;
  • Elastinga plačiame temperatūros diapazone;
  • Siūlės suvirinamos vulkanizavimo būdu;
  • Atspari cheminėms medžiagoms;
  • Nepavojinga vandens telkinio faunai ir florai;
  • Sudėtyje nėra žalingo kadmio, švino ir asbesto.

  Hidroizoliacinės EPDM dangos klojimas

  Hidroizoliacinė danga. Rūšys ir paskirtis

  Įrengiant EPDM dangą, būtina atsižvelgti į vandens telkiniui įrengimui keliamus reikalavimus. Šios rūšies dangą rekomenduojama naudoti nedideliems vandens objektams. Tuomet išvengsite dangos suvirinimo darbų, kuomet dangos lakštai tarpusavyje yra sujungiama.

  Tokiu atveju išskaičiuojamas ir parenkamas tik vienas reikiamo dydžio ir storio dangos lakštas, kuriuo išklojamas visas tvenkinio dugnas ir šlaitai. Atkreipiame dėmesį, kad šiuo būdu klojant EPDM hidroizoliaciją nebus išvengta dangos raukšlių. Jei abejojate kaip suskaičiuoti reikiamą dangos lakšto plotą, – pasitarkite su specialistas. Taip išvengsite esminių klaidų bei sutaupysite savo lėšų ir laiko.

  Prieš klojant bet kokios rūšies dangą, tvenkinio dugno paviršius turi būti visiškai švarus, t. y. be jokių aštrių daiktų, atplaišų, akmenų, stiklo šūkių, medžio šaknų ir pan. Hidroizoliacinė EPDM danga klojama tik ant apsauginio geotekstilės pakloto. Jei ant dangos bus pilamas žvirgždas, skalda ar dedami dekoratyviniai akmenys, tuomet geotekstilės audeklą būtina kloti iš abiejų EPDM dangos pusių. Taip išvengsite nepageidaujamų dangos mechaninių pažeidimų ir užtikrinsite maksimalią jos eksploatavimo trukmę.

  Po EPDM dangos klojimo ir tvenkinio įrengimo darbų, augaliją galite sodinti iš karto. Tačiau patartina kurį laiką palaukti prieš įleidžiant žuvis į tvenkinio vandenį tam, kad susiformuotų tinkama vandens telkinio ekosistema.

  Hidroizoliacinės dangos ankeravimas

  Hidroizoliacinės dangos ankeravimas

  EPDM dangos storis. Kaip pasirinkti teisingai

  Apsižvelgiant į vandens objekto paskirtį ir dydį, būtina suskaičiuoti ir parinkti tinkamą dangos storį ir kiekį. Jei danga per plona, didelė tikimybė, kad plėvelė, slegiama didelio vandens svorio, bus pradurta ir tvenkinys turės vandens nuotėkį. Jei danga per stora, – beprasmiškai išleisite daugiau pinigų, nei būtina.

  Dažnai nėra būtinybės pirkti storiausias dangas, kurios kainuoja brangiau, tačiau pakanka rinktis plonesnes, atitinkančias visus vandens objekto reikalavimus pagal techninę užduotį. Paminėtina, kad konkrečiu atveju teisingas atsakymas gaunamas skaičiavimo būdų, o ne spėliojant. Jei abejojate kaip pasirinkti, – pasitarkite su specialistas. Taip išvengsite esminių klaidų bei sutaupysite savo lėšų ir laiko.

  EPDM hidroizoliacinės danga yra juodos matinės spalvos. Populiariausia yra 6 – 8 metrų pločio EPDM danga. Jos storis gali būti ribose nuo 1,0 mm iki 1,52 mm. Plačiau skaitykite čia >> EPDM dangos

  Kaip pasirinkti teisingai tvenkinio dangą

  Profesionali konsultacija, tvenkinių įrengimas, priežiūra

  Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę įvairių telkinių įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą ir sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

  Siūlome ir atskirus telkinių kasimo ar valymo darbus, ir visapusišką kompleksinį tvenkinių sutvarkymą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, turimo sklypo išplanavimą bei grunto tipą. Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių tvenkinio kasimo ir priežiūros klaidų bei sutaupysite lėšų ir laiko.

  Atlikti darbai

  Dirbame visoje Lietuvoje!

  Projektavimas ir įrengimas:

  +370 675 133 18
  info@okeana.lt

  Didmeninė ir mažmeninė prekyba:

  +370 675 133 19
  pardavimai@okeana.lt

  arba užpildykite užklausos formą

  Užklausos forma