GAUTI PASIŪLYMĄ!

ĮVAIRIŲ TVENKINIŲ projektavimas ir įrengimas, renovacija.

Nuo projekto idėjos iki jos įgyvendinimo:

 • konsultuojame,
 • projektuojame,
 • statome, renovuojame,
 • įrengiame,
 • montuojame ir prižiūrime.

Susisiekite telefonu: +370 675 133 18, el. paštu: info@okeana.lt arba užpildykite užklausos formą:


  HDPE danga

  Hidroizoliacinės HDPE dangos paskirtis ir naudojimas

  Hidroizoliacinės HDPE dangos paskirtis ir naudojimas

  Aukšto tankio polietileno hidroizoliacinė HDPE danga yra skirta skirtingų rūšių dideliems ir ypač dideliems dirbtiniams tvenkiniams, dekoratyviniams tvenkiniams, žuvų veisimo ir KOI tvenkiniams, ežerų pakrančių formavimui, lietaus vandens surinkimui bei pramoniniams vandens telkiniams.

  Hidroizoliacinės dangos rūšis ir storis turi atitikti Jūsų kasamo vandens telkinio ypatumus ir paskirtį. Kaip taisyklė, jei vandens objektas yra mažesnis nei 500 m², HDPE danga nenaudojama, nes tai netikslinga ir, tiesiog, tai neatitinka jos paskirties. HDPE yra angliškų žodžių High-density polyethylene trumpinys. HDPE danga taip pat vadinama plėvele arba membrana.

  Hidroizoliacinės HDPE dangos savybės

  HDPE hidroizoliacinės techninės dangos savybės ir pranašumai:

  • Labai tvirta, standi, ilgaamžė, atspari korozijai;
  • Atspari UV spinduliams;
  • Dangos storis galimas nuo 1,00 mm iki 2,0 mm;
  • Atspari dirvožemio cheminėms medžiagoms;
  • Nepavojinga vandens telkinio faunai ir florai;
  • Atspari mechaniniam vandens poveikiui ir deformacijoms;
  • Atspari mikroorganizmų ilgalaikiam poveikiui;
  • Paprasta priežiūra ir perdirbimas.

  Hidroizoliacinės HDPE dangos klojimas

  Hidroizoliacinės HDPE dangos klojimas

  Hidroizoliacinė danga HDPE klojama skirtingų pločių rulonais, juostomis ar lakštais juos tarpusavyje sujungiant specialiu vulkanizavimo būdu, kuomet hidroizoliacinės dangos yra patikimai sulydomos tarpusavyje. Tiktai tokia technologija, kuomet nėra naudojamos jokios pagalbinės medžiagos (klijai ar dvipusės lipnios juostos), o dangos yra suliejamos į vieną bendrą masę, gali užtikrinti kokybišką, patikimą ir ilgaamžį hidroizoliacinių dangų siūlių sujungimą. Pabrėžtina, kad bet kokia siūlė ar sandūra yra silpniausia dangos dalis, todėl jos nepriekaištingas sandarus sujungimas yra ypač svarbus dideliuose tvenkiniuose, kur vandens svoris gali siekti kelis šimtus tonų.

  Atsižvelgiant į Jūsų vandens telkinio dydį, suskaičiuojamas ir parenkamas reikiamas dangos rulonų kiekis, plotis, ilgis bei storis. Net jei iškastos duobės gruntas yra geros kokybės ir paruoštas be priekaištų, vis tiek rekomenduojama naudoti apsauginį geotekstilės paklotą prieš klojant bet kokios rūšies hidroizoliacinę dangą. Kadangi HDPE yra ganėtinai sunki, tad, kaip taisyklė, ji klojama naudojant specializuotą sunkiasvorę techniką, tad būtina numatyti atitinkamą prieigą prie tvenkinio ir biudžeto išlaidas mechanizmų nuomai.

  HDPE danga yra pigesnė nei PVC ar EPDM hidroizoliacinės dangos, todėl puikiai tinka didelių plotų vandens telkiniams. Jei danga teisingai paklota ir sujungta, HDPE Jums tarnaus 50 metų ir daugiau.

  Geotekstilės pakloto svarba. Ankeravimas

  Hidroizoliacinės dangos ankeravimas

  Geotekstilės paklotas yra sintetinis patvarus audeklas, kuris, pažangių šiuolaikinių technologijų dėka, audžiamas iš polipropileno arba poliesterio pluošto. Prieš klojant bet kokios rūšies dangą, tvenkinio dugno paviršius turi būti visiškai švarus, t. y. be jokių aštrių daiktų, atplaišų, akmenų, stiklo šūkių, medžio šaknų ir pan.

  Hidroizoliacinė HDPE danga klojama tik ant apsauginio geotekstilės pakloto. Jei ant dangos bus pilamas žvirgždas, skalda ar dedami dekoratyviniai akmenys, tuomet geotekstilės audeklą būtina kloti iš abiejų HDPE dangos pusių. Taip išvengsite nepageidaujamų dangos mechaninių pažeidimų ir užtikrinsite maksimalią jos eksploatavimo trukmę.

  Klojant bet kokią hidroizoliacinę dangą, visuomet reikia palikti mažiausiai 50 cm ilgio atsargą iš kraštų dangos lakšto ankeravimui (t. y. užtvirtinimui, pozicijos fiksavimui). Įrengus hidroizoliaciją, vandens telkinys nedelsiant pripildomas vandeniu ir tik tuomet ankeruojami dangos kraštai bei apipavidalinamas pakrantės perimetras. Po ankeravimo, augaliją galite sodinti iš karto. Tačiau patartina kurį laiką palaukti prieš įleidžiant žuvis į tvenkinio vandenį tam, kad susiformuotų tinkama vandens telkinio ekosistema.

  HDPE dangos matmenys. Kaip pasirinkti

  HDPE hidroizoliacinė membrana yra juodos spalvos ir standi. Priklausomai nuo gamintojo, šios dangos standartinis plotis būna iki 7,3 m., bet, praktiškai, dažniausiai naudojama 5,0 ir/arba 6,0 m. pločio dangos lakštai. Pasirinkdami matmenis, vadovaukitės paprasta ir praktiška taisykle – kuo mažiau sandūrų ir siūlių, tuo geriau.

  Įrengiant tvenkinių hidroizoliaciją, rekomenduojama HDPE hidroizoliacinių dangų 1,00 mm ir 1,50 mm storius. Pabrėžtina, kad būtina atkreipti dėmesį į tvenkinio įrengimo specifiką ir dydį, nes ne visada yra būtinybės pirkti storiausias dangas, kurios kainuoja brangiau. Visada tikslinga rinktis dangos rūšį, atitinkančią konkrečiam tvenkiniui keliamus reikalavimus. Jei abejojate kaip suskaičiuoti reikiamą dangos lakšto plotą ir storį, – pasitarkite su specialistas. Taip išvengsite esminių klaidų bei sutaupysite savo lėšų ir laiko. Plačiau skaitykite čia >> HDPE dangos

  Projektavimo ir tvenkinio darbų eigos etapai

  Profesionali konsultacija, tvenkinių įrengimas, priežiūra

  Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę įvairių telkinių įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą ir sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

  Siūlome ir atskirus telkinių kasimo ar valymo darbus, ir visapusišką kompleksinį tvenkinių sutvarkymą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, turimo sklypo išplanavimą bei grunto tipą. Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių tvenkinio kasimo ir priežiūros klaidų bei sutaupysite lėšų ir laiko.

  Atlikti darbai

  Dirbame visoje Lietuvoje!

  Projektavimas ir įrengimas:

  +370 675 133 18
  info@okeana.lt

  Didmeninė ir mažmeninė prekyba:

  +370 675 133 19
  pardavimai@okeana.lt

  arba užpildykite užklausos formą

  Užklausos forma