GAUTI PASIŪLYMĄ!

ĮVAIRIŲ TVENKINIŲ projektavimas ir įrengimas, renovacija.

Nuo projekto idėjos iki jos įgyvendinimo:

 • konsultuojame,
 • projektuojame,
 • statome, renovuojame,
 • įrengiame,
 • montuojame ir prižiūrime.

Susisiekite telefonu: +370 675 133 18, el. paštu: info@okeana.lt arba užpildykite užklausos formą:


  PVC danga

  Hidroizoliacinės PVC dangos paskirtis ir naudojimas

  Hidroizoliacinės PVC dangos paskirtis ir naudojimas

  Hidroizoliacinė PVC danga yra skirta dekoratyvinių baseinų, dekoratyvinių tvenkinių, nedidelių KOI tvenkinių, eko baseinų, alpinariumų, krioklių, kaskadų, upelių, fontanų, drėkinimo baseinų, nedidėlių rezervuarų ir panašių vandens telkinių hidroizoliacijos įrengimui. PVC dangos tvirtos, ilgaamžės ir turi nuosaikią kainą. Hidroizoliacinė PVC praktiška, kaip taisyklė, juodos ar tamsiai žalios spalvos, lengvai klijuojama plyšio atveju.

  PVC yra angliškų žodžių Polyvinyl chloride trumpinys. PVC danga taip pat vadinama plėvele arba membrana. Tai pati populiariausia hidroizoliacijos rūšis Lietuvos tvenkiniuose.

  Hidroizoliacinės PVC dangos sujungimas

  PVC hidroizoliacinės dangos klojamos skirtingo pločių rulonais, dangos juostas tarpusavyje sujungiant specialiu vulkanizavimo būdu didesniuose telkiniuose arba klijavimo būdu PVC klijais ar juostomis mažuose privačiuose telkiniuose.

  Vulkanizavimo atveju, dangos juostos yra suliejamos į vieną bendrą masę, siūlė, praktiškai, išnyksta, kas užtikrinti kokybišką hidroizoliacinių dangų hermetiškumą, mechaninį patvarumą ir ilgaamžiškumą. Tai pats patikimiausias dangų sujungimo būdas.

  Hidroizoliacinės PVC dangos savybės

  PVC hidroizoliacinės dangos savybės ir pranašumai:

  • Patvari, elastinga, ilgaamžė, atspari puvimui;
  • Dangos storis nuo 0,5 mm iki 2,0 mm;
  • Atspari temperatūrai nuo -45 °C iki +80 °C;
  • Atspari UV spinduliams;
  • Lanksti žemoje temperatūroje;
  • Gerai virinama ir/arba klijuojama;
  • Nepavojinga vandens telkinio faunai ir florai;
  • Atspari mikroorganizmų ilgalaikiam poveikiui;
  • Sudėtyje nėra žalingo kadmio, švino ir asbesto;
  • Atspari grunto, dirvožemio cheminėms medžiagoms;
  • Danga gali būti perdirbta.

  PVC hidroizoliacinės baseinų dangos yra minkštos, lanksčios, puikiai prisitaiko prie tvenkinio dugno ir yra atsparios mūsų klimato sąlygoms bei ekologiškos. Jei teisingai paklota ir hermetiškai sujungta, PVC hidroizoliacinė danga tarnauja 15-20 metų.

  Hidroizoliacinė PVC dangos klojimas ir ankeravimas

  PVC hidroizoliacinė danga klojama rolono juostomis ar lakštais ir, jei būtina, suvirinama ar klijuojama. Atsižvelgiant į konkretaus vandens telkinio dydį, formą ir gylį, suskaičiuojamas ir parenkamas reikiamas PVC dangos plotis, ilgis bei storis. Pabrėžtina, kad, net jei iškastos vandens telkinio duobės gruntas yra geros kokybės, po danga būtina kloti apsauginį geotekstilės paklotą.

  Prieš klojant bet kokios rūšies dangą, tvenkinio dugno paviršius turi būti visiškai švarus, t. y. be jokių aštrių daiktų, atplaišų, akmenų, stiklo šūkių, medžio šaknų ir pan. Klojant bet kokią hidroizoliacinę dangą, visuomet reikia palikti mažiausiai 50 cm ilgio atsargą iš kraštų dangos lakšto ankeravimui (t. y. užtvirtinimui, pozicijos fiksavimui).

  Įrengus hidroizoliaciją, vandens telkinys nedelsiant pripildomas vandeniu ir tik tuomet ankeruojami dangos kraštai bei apipavidalinamas pakrantės perimetras. Po ankeravimo, augaliją galite sodinti iš karto. Tačiau patartina kurį laiką palaukti prieš įleidžiant žuvis į tvenkinio vandenį tam, kad susiformuotų tinkama vandens telkinio ekosistema.

  Geotekstilės paklotas ir jo svarba

  Hidroizoliacinės dangos ankeravimas

  Norint prailginti hidroizoliacinės dangos tarnavimo trukmę bei apsaugoti ją nuo mechaninių pažeidimų ar pradūrimų, būtina naudoti geotekstilės paklotą. Geotekstilės paklotas yra sintetinis patvarus audeklas, kuris, pažangių šiuolaikinių technologijų dėka, audžiamas iš polipropileno arba poliesterio pluošto. Geotekstilė dar vadinama neaustine tekstile, tekstilės paklotu, geotekstilės audeklu.

  Geotekstilės paklotas veiksmingai apsaugo šlaitų ir kanalų paviršius nuo erozijos, tekančio vandens sukeliamų grunto, žemės pylimo deformacijos ir ženkliai prailgina hidroizoliacinės dangos eksploatacijos trukmę.

  Geotekstile klojamas vandens objekto dugnas dar prieš įrengiant bet kokios rūšies hidroizoliacinę dangą, o, jeigu planuojate tvenkinyje ar dekoratyviniame baseine įkomponuoti akmenis ar kitus stambiu dekoravimo elementus, geotekstilės paklotas turi būti klojamas iš abiejų hidroizoliacinės dangos pusių, t. y. po danga ir virš dangos. Neaustine tekstilė ankeruojama kartu su danga.

  PVC dangos storis. Kaip pasirinkti teisingai

  Hidroizoliacinė danga. Rūšys ir paskirtis

  Nedideliems dekoratyviems baseinams, neskirtiems maudynėms, kurie bus dekoruojami nedideliais akmenimis ir skalda, rekomenduojama 0,50 – 1,00 mm storio PVC danga. 1,0 mm – tai labiausiai paplitęs dangos storis privačių sklypų, sodybų, sodų tvenkiniuose. Didesniems dekoratyviniams tvenkiniams, kurie bus skirti maudynėms, įrengiami paplūdimiai, montuojamos terasos ir lieptai, dekoruojami skirtingo dydžio akmenimis, vandens kaskadomis, rekomenduojama kloti 1,50 – 2,00 mm storio PVC hidroizoliacinę dangą.

  Pasirinkdami rulono pločio ir ilgio matmenis, vadovaukitės paprasta ir praktiška taisykle – kuo mažiau sandūrų ir siūlių, tuo geriau. Idealus atvejis – nė vienos siūlės, viena dangos juosta pilnai užkloja tvenkinio dugną ir šlaitus.

  Paminėtina, kad konkrečiu atveju teisingas dangos storis gaunamas skaičiavimo būdų, o ne spėliojant. Jei abejojate kaip pasirinkti, – pasitarkite su specialistas. Taip išvengsite esminių klaidų bei sutaupysite savo lėšų ir laiko. Plačiau skaitykite čia >> PVC dangos

  Profesionali konsultacija, tvenkinių įrengimas, priežiūra

  Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę įvairių telkinių įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą ir sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

  Siūlome ir atskirus telkinių kasimo ar valymo darbus, ir visapusišką kompleksinį tvenkinių sutvarkymą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, turimo sklypo išplanavimą bei grunto tipą. Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių tvenkinio kasimo ir priežiūros klaidų bei sutaupysite lėšų ir laiko.

  Atlikti darbai

  Dirbame visoje Lietuvoje!

  Projektavimas ir įrengimas:

  +370 675 133 18
  info@okeana.lt

  Didmeninė ir mažmeninė prekyba:

  +370 675 133 19
  pardavimai@okeana.lt

  arba užpildykite užklausos formą

  Užklausos forma