Tvenkinių aplinka

Tvenkinio aplinkos svarba

Tvenkinio aplinkos svarba

Pabrėžtina, kad svarbu ne tik tinkamai suprojektuoti tvenkinį, jį iškasti bei sumontuoti būtinąją tvenkinio įrangą. Didelį dėmesį skirkite ir tvenkinio aplinkai: paplūdimiui, terasai ar lieptui, fontanui, upeliui ar kaskadai ir, žinoma, vandens ir sklypo apšvietimui.

Tvenkinio aplinka harmoningai įsilieja į supančią teritoriją ir leidžia Jums mėgautis gamtos ir vandens teikiamais malonumais bei nauda. Įrengiant tvenkinio aplinką, galite pasirinkti skirtingus dekoro dizaino sprendimus, todėl gerai apmąstykite, kaip racionaliai išnaudoti Jūsų tvenkinio aplinką, siekdami patenkinti savo lūkesčius ir biudžeto galimybes arba pasitarkite su tvenkinių ir aplinkotvarkos specialistais.

Tvenkinio paplūdimys

Dažnai žmonės natūralaus tvenkinio pakrantėje pageidauja turėti gražų prašmatnų paplūdimį. Paplūdimių variantų yra didelė gausa, tačiau populiariausias jų – pajūrio paplūdimio imitacija. Šiuo atveju nereikėtų bijoti žodžio “imitacija” – Jūsų paplūdimyje guli tikras pajūrio smėlis ir sukuriama labai artima pajūriui aplinka.

Na, o jei Jums labiau priimtinas tradicinės kaimo sodybos vaizdas, rekomenduojame pasirinkti atitinkamą apželdinimą, mažąją architektūrą, įsirengti lieptus ir terasas. Jei biudžetas leidžia ir norite būti originalus, tvenkinį būtinai papuoškite kaskadomis ir/arba plaukiojančiais fontanais su šiuolaikiniu apšvietimu.

Tvenkinio terasos, liepteliai ir pontonai

Tvenkinio terasos, liepteliai ir pontonai

Planuojant Jūsų poilsio vietą šalia tvenkinio, vandens telkinio terasos, liepteliai ir pontonai yra svarbūs elementai ir tvenkinio grožiui, ir žmonių saugai. Terasos palengvina ir supaprastina prieigą prie tvenkinio vandens bei gelbsti, kai reikia pašerti tvenkinyje augančias žuvis.

Lieptai ir/arba pontonai yra patogus ir praktiškas sprendimas besimaudantiems ir poilsiaujantiems prie tvenkinio arba norint prišvartuoti vandens transportą - katerį, valtį, vandens motociklą, katamaraną ir kt.

Sprengimų yra didelė gausa ir įvairovė, tad rekomenduojame Jums pasitarti su profesionalais. Tvenkinių specialistai įrengia skirtingų tipų, dydžių bei formų terasas, lieptus ir pontonus, pasirūpina, kad užtektų vietos ne tik lauko baldams, gultams ar gėlių vazonams, bet ir nedidelei pavėsinei ar stoginei, kuri puikiai dera prie tvenkinio aplinkos ir leidžia iš arti ir patogiai mėgautis Jūsų tvenkinio grožiu, stebėti į vandens paviršių išnyrančias smalsias žuvis ir linksmai trykštantį fontaną.

Tvenkinio kriokliai ir upeliai

Net ir mažiausiame vandens tvenkinyje galite įrengti žaismingą kaskadą ir/arba krioklį. Tvenkinių vandens kriokliai ir upeliai praturtina tvenkinių išvaizdą, dažnai suteikia prabangos įspūdį ir išskirtinumą. Jūsų tvenkinys gali tapti rojaus kampeliu, kuriame norisi praleisti ne tik šiltas vasaros dienas, bet vis dar šiltus rudens vakarus.

Įrengiant tvenkinį, reikia apgalvoti, ar bus planuojama papildomai įrengti vandens krioklį ar upelį. Pageidautina, kad šie dekoratyvinio tvenkinio ar eko baseino elementai būtų įkomponuoti į gerai matomą vandens telkinio vietą.

Priklausomai nuo tvenkinio dydžio, būtina nuspręsti, kokio dydžio ar formos bus vandens krioklys ar upelis. Jų dydis turi proporcingas aplinkai ir harmoningai suderintas su tvenkinio dydžiu, t. y. turi būti išlaikyta visų komponentų harmonija. Paminėtina, kad dekoratyvinio tvenkinio krioklys ar upelis turi vienas kitą papildyti, bet neužgožti ir nedominuoti.

Vandens kaskados

Vandens kaskadą sudaro viena pakopa arba kelios skirtingo aukščio pakopos, kuriomis teka vanduo. Įrengiant dekoratyvinio tvenkinio kaskadą, pirmiausia numatykite jai tinkama vieta ir užimamą plotą.

Tuomet atvedama ir montuojama būtina kaskados techninė įranga – vandens siurblys, vamzdynas, vandens paėmimo ir grąžinimo komponentai, per kuriuos cirkuliuos tvenkinio vanduo, ir elektrinės įtampos atvadas siurblio maitinimui. Kaskada, kaip ir vandens krioklys, upelis ar fontanas, pagyvina Jūsų tvenkinį supančią aplinką, suteikia vandens telkiniui grožį ir išskirtinumą.

Tvenkinio fontanas

Gražiai trykštantis tvenkinio vanduo ir geras jo apšvietimas puikiai papuoš Jūsų sodo, sodybos kraštovaizdį, suteiks prabangos ir išskirtinumo bei padidins deguonies kiekį vandenyje. Tvenkinio fontanai suteikia aplinkai daug natūralios gyvybės, juk energingai krentantis iš viršaus vanduo sukelia daug purslų ir nesustabdomos vandens energijos pojūčius.

Daugeliu atveju, fontano įrengimas tvenkinyje nėra sudėtingas, nes fontano purkštuvas dažniausiai tiesiogiai prijungiamas prie vandens siurblio, tad nereikia papildomai kloti ir išvedžioti papildomų vamzdžių.

Norint, kad fontanas atrodytų įspūdingai bet kuriuo paros metu, patartina fontaną apšviesti specialiais povandeniniais šviestuvais, pritvirtintais prie fontano purkštuko ar išdėstytais šalia jo. Šiuolaikinis vandens objektų apšvietimas būna tiek vienspalvis, tiek ir daugiaspalvis. Plačiau skaitykite čia >> Fontanai ir jų įranga

Vandens purkštukų yra skirtingų rūšių, dydžių ir patvarumo, todėl vandens purškimo kryptys, aukščiai ir formos yra labai įvairios, o vandens čiurkšlės aukštis, priklausomai nuo siurblio gamintojo ir modelio, reguliuojamas pagal Jūsų poreikius ir tvenkinio dydį. Plačiau skaitykite čia >> Fontanų purkštukai

Tvenkinio apšvietimas

Tvenkinys jau pats savaime puošia ir pagyvina aplinką. Tačiau saulės spinduliais paliesta ir tvenkinio augalų ir dekoratyvinių elementų sukurta grožio harmonija išnyksta prietemoje bei nakties metu. Jei norite šiltais vasaros vakarais pabūti šalia tvenkinio ilgiau ir kad jis skleistų ypatingą atmosferą ir unikalų grožį, reikėtų pasirūpinti šiuolaikiniu tvenkinio apšvietimu.

Tvenkinio apšvietimas vakarėlio metu išspręstų ir dekoracijų problemą, o jaukus šeimos pasisėdėjimas taptų ypatingu įvykiu. Tvenkinio apšvietimas taip pat išsprendžia ir saugumo klausimą, kadangi vandens telkinys lengvai pastebimas aplinkiniams ir taip išvengiama netyčinių įkritimų į vandenį.

Gražus tvenkinys - Jūsų ramybės oazė, atgaiva nuo kasdieninės rutinos, atpalaiduoja. Vandens teikiama ramybė – tai veiksmingas būdas relaksuotis po ilgos dienos ar savaitės darbų. Išmaniai išdėstyto apšvietimo bei šiuolaikinių ekonomiškų vandens telkinių apšvietimo technologijų dėka, Jūsų tvenkinys ir sodo kraštovaizdis veiksmingai pagyvinamas ir, tikrąja to žodžio prasme, sužiba naktį naujomis spalvomis.

Tvenkinio apšvietimo savybės

Šiuolaikiniai vandens telkinių šviestuvai montuojamas ir po vandeniu, ir virš vandens. Šiuolaikiniai vandens šviestuvai būna su šviesos diodų lempomis (LED) ir halogeninėmis lempomis.

Pasaulyje ir Lietuvoje jau plačiai paplitęs šviesos diodų LED apšvietimas, kuris yra ekonomiškas, užtikrina mažas elektros energijos sąnaudas, nedidelius šviestuvų matmenis ir ilgą tarnavimo trukmę. LED šviestuvų skleidžiama šviesa vandenyje ir virš vandens yra itin aiški, ryški ir kryptinga.

Daugiaspalvis vandens ir aplinkos apšvietimas suteikia tvenkiniui ir sklypui daugiau gyvybės, netikėtumo bei žaismingumo, o skirtingomis spalvomis apšviestas fontanas, krioklys ar kaskada leidžia grožėtis supančia gamta net ir tamsiausią naktį. Plačiau skaitykite čia >> Tvenkinių apšvietimas

Tvenkinių saugos svarba

Tvenkinių saugos svarba

Turėdami bet kokį vandens telkinį savo valdoje, privalote apmąstyti, kaip veiksmingai apsaugoti aplinkinius, naminius gyvūnus, o ypač mažus vaikus, nuo nelaimingų atsitikimų vandenyje. Visų pirma, reikėtų kasti tvenkinį, jo šlaitus formuojant jau su terasomis. Tai reikalinga tam, kad įkritęs žmogus ar gyvūnas, galėtų lengvai ir greitai išlipti iš vandens.

Terasas patartina kloti neslidžia danga, t. y. ant geotekstilės audeklo, kuri uždengiama hidroizoliacine danga, ir iškloti akmenimis ir/arba žvirgždu. Toks tvenkinio dugno paruošimas veiksmingai apsaugo nuo netikėtų paslydimų ir pagražina vandens telkinį. Taip pat, kaip jau minėta aukščiau, tvenkinio saugą ir nelaimingų atsitikimų prevenciją veiksmingai pagerina vandens ir/arba sklypo apšvietimas.

Profesionali konsultacija, tvenkinių projektavimas, įrengimas, priežiūra

Nedelskite ir nedvejokite. Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę tvenkinių įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą ir sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

Siūlome ir atskirus tvenkinių kasimo ar valymo darbus, ir visapusišką kompleksinį tvenkinių sutvarkymą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, turimo sklypo išplanavimą bei grunto tipą. Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių tvenkinio kasimo ir priežiūros klaidų bei sutaupysite lėšų ir laiko.

Profesionali konsultacija, tvenkinių projektavimas, įrengimas, priežiūra

Tvenkinių įranga (e-parduotuvė):

Prekės aprašymas
Dekoratyviniai fontanai Dekoratyviniai fontanai
Plaukiojantys fontanai Plaukiojantys fontanai
Led šviestuvai LED šviestuvai
Halogeniniai šviestuvai Halogeniniai šviestuvai