Tvenkinio siurblio ir filtro svarba
Pabrėžtina, kad vandens cirkuliacinis siurblys ir tvenkinio vandens filtras – tai pagrindiniai vandens telkinio techninės įrangos komponentai, kurie tiesiogiai įtakoja tvenkinio vandens kokybę, skaidrumą ir viso telkinio ekosistemą. Neteisingai parinktas tvenkinio siurblys ir /arba filtras Jums sukels visą aibę nepatogumų ir nuolatinių bėdų. Jei abejojate, kaip teisingai pasirinkti, – pasitarkite su specialistas. Taip išvengsite esminių klaidų bei sutaupysite savo lėšų ir laiko.
Tvenkinių vandens siurbliai
Cirkuliacinis siurblys – tai įrenginys su varikliu, skirtas skysčiams perkelti iš vienos vietos į kitą. Vandeniui nelaidi konstrukcija yra panardinama į siurbiamą skystį, t. y. tvenkinio vandenį. Šie siurbliai dar vadinami panardinamais vandens siurbliais.
Vandens siurbliai skirti nuolatiniams reikiamo kiekio vandens tiekimui į tvenkinio filtrą ir būtinos vandens cirkuliaciją tvenkinyje užtikrinimui. Jų vandens paėmimo angos dažniausiai yra vandens siurblio apačioje, o vanduo teka vidine siurblio dalimi, aušindamas variklį. Jie gali būti panardinti į vandenį nepilnai, taip pat juos galima naudoti vandens tiekimui iš tvenkinių, ežerų ir kitų vandens telkinių.
Siurbliai naudotini dekoratyviniuose tvenkiniuose ir baseinuose, natūraliuose tvenkiniuose, dirbtiniuose (iškastiniuose) tvenkiniuose, eko baseinuose, fontanuose, kaskadose, alpinariumuose ir pan.
Šiuolaikinių tvenkinio siurblių savybės
Priklausomai nuo gamintojo ir modelio, šiuolaikinis siurblys gali turėti 1 ar 2 variklius, apsauginį priešfiltrį, valdomas tradiciniu būdu ar nuotoliniu pultu. Jei įdiegta apsaugos ir kontrolės funkcija, ji neleidžia siurbliui dirbti tuščia eiga ir veiksmingai apsaugo jį nuo perkrovų ar gedimo.
Šiuolaikinis siurblys turi būti kompaktiškas, taupus, aukšto našumo, patikimas ir užtikrinantis paprastą montavimą, eksploatavimą ir patogų valdymą. Siurblių korpusai gaminami iš specialios vandeniui atsparios ir patvarios plastmasės ar nerūdijančio plieno.
Tvenkinio siurblys. Kaip pasirinkti teisingai
Cirkuliaciniai tvenkinio vandens siurbliai parenkami atsižvelgiant į tvenkinio paskirtį, dydį (t. y. vandens tūrį), jau yra ar bus veisiamos žuvys, bei kitus techninius ypatumus ir tvenkinio specifiką.
Labai svarbus bet kokio siurblio parametras – tai jo našumas, skaičiuojamas m³/h. Bendroji taisyklė parenkant siurblio našumą – vandens telkinio viso vandens tūris turi būti prasiurbtas pro filtrą bent kartą per parą, jei jame neveisiamos žuvys. Tokiu atveju, tvenkinio vanduo filtruojamas sparčiau nei jis užsiteršia, tad išlieka skaidrus ir bekvapis. Taigi, jei Jūsų tvenkinio be žuvų vandens tūris yra 50 m³, siurblio našumas turi būti bent jau 2 m³/h.
Kiti svarbūs parametrai renkantis tvenkinio siurblį: el. maitinimo įtampa, sunaudojama galia, maksimalus vandens pakėlimo aukštis, šiukšlių pralaidumas, montavimo vieta (po vandeniu/virš vandens), maitinimo kabelio ilgis ir kt. Šiltajam sezonui pasibaigus, vėlyvą rudenį, siurblys turi būti ištraukti iš vandens, atjungtas ir saugomas pliusinėje temperatūroje iki pavasario. Plačiau skaitykite čia >> Vandens siurbliai
Tvenkinių vandens filtrai
Drumzles ir stambesnes koloidines priemaišos iš vandens veiksmingai pašalinamos mechaniškai, vandenį košiant pro vandens filtrą ar filtrų sistemą, jei vandens telkinys yra didelis. Filtro užpildas sulaiko oksiduotus geležies junginius, purvo, molio, smėlio bei kitas mechaniškai nufiltruojamas priemaišas. Vandens filtras yra esminė vandens telkinių įrangos komponentas, kurio dėka vanduo ilgą laiką išlieka švarus ir skaidrus.
Priklausomai nuo paskirties ir veikimo principo, skiriami gravitaciniai, slėginiai, povandeniniai (panardinamieji) ir moduliniai tvenkinių vandens filtrai. Jie, kaip ir tvenkinių siubliai, naudotini dekoratyviniuose tvenkiniuose ir baseinuose, natūraliuose tvenkiniuose, dirbtiniuose (iškastiniuose) tvenkiniuose, eko baseinuose, fontanuose, kaskadose, alpinariumuose ir pan.
Šiuolaikinių tvenkinio filtrų savybės
Šiuolaikiniai vandens filtrų ir jų rinkiniai ne tik valo vandenį, bet ir palaiko jame biologinę pusiausvyrą, kuri lemia naudingų organizmų vystymąsi, vandens augmenijos bei žuvų augimą.
Čia paminėtina, kad tikslinga rinktis filtrą su integruota UVC lempa ar UVC sterilizatoriumi. Šie įrenginiai ypač veiksmingai stabdo dumblių augimą, sumažina kenksmingų bakterijų ir virusų lygį vandenyje. Sterilizatoriaus skleidžiamos UVC diapazono bangos užtikrina kenksmingų bakterijų, virusų ir kitų parazitų sunaikinimą DNR lygmenyje, kurių įprasti mechaniniai tvenkinių filtrai neįveikia.
Šiuolaikinis filtras turi būti taupus, patikimas ir užtikrinantis paprastą montavimą, eksploatavimą ir patogų valdymą. Filtrų korpusai gaminami iš specialios vandeniui atsparios ir patvarios plastmasės.
Tvenkinio vandens filtras. Kaip pasirinkti teisingai
Atsižvelgiant į telkinio specifiką, paskirtį, Jūsų lūkesčius ir biudžetą, kiekvienam vandens objektui yra individualiai parenkama ir pritaikoma filtravimo įranga. Priklausomai nuo tvenkinio dydžio, formos, jau yra ar bus veisiamos žuvys, kokioje sklypo vietoje yra ar numatomas vandens objektas ir kitų duomenų, suskaičiuojamas filtruojamo vandens srautas ir parenkamas optimalus vandens filtras ar filtravimo sistema.
Pabrėžtina, kad vandens filtro našumas neturėtų būti mažesnis, nei cirkuliacinio siurblio našumas. Priešingu atveju, siurblys dirbs nuolatinėje perkrovoje, vandens srauto sparta cirkuliacinėje sistemoje bus per lėta ir vandens filtravimas bus nepakankamas. Trumpai tariant, tvenkinio vanduo nebus nepriekaištingai skaidrus.
Praktiškas patarimas – rinkitės jau gamintojo sukomplektuotą vandens filtro ir siurblio rinkinį su visais būtinais komponentais ir sujungimo žarnomis. Jei abejojate, kaip teisingai pasirinkti, – pasitarkite su specialistas. Taip išvengsite esminių klaidų bei sutaupysite savo lėšų ir laiko.
Svarbūs parametrai renkantis tvenkinio filtrą: maksimalus našumas, el. maitinimo įtampa, sunaudojama galia, taršos indikatorius, filtravimo elementų tipas ir kiekis, UVC lempos galia ir tarnavimo trukmė (jei komplektuojama), maitinimo kabelio ilgis, montavimo būdas ir kt. Šiltajam sezonui pasibaigus, vėlyvą rudenį, filtras turi būti išmontuotas, atjungtas ir saugomas pliusinėje temperatūroje iki pavasario. Plačiau skaitykite čia >> Vandens filtrai
Šiuolaikinės įrangos valdymo sistemos
Paminėtina, kad šiuolaikinėmis inovatyviomis nuotolinio valdymo sistemomis galite valdyti ne tik siurblį ar apšvietimą, bet visą savo vandens telkinio techninę įrangą. Ir ne tik nuotoliniu pultu, bet ir naudojant išmaniuosius telefonus ir/arba planšetinius kompiuterius (operacinės sistemos iOS ir Android).
Patogus ir paprastas valdymas nuotoliniu būdu taupo Jūsų laiką ir palengva dekoratyvinio baseino, tvenkinio ar kito vandens objekto įrangos rodmenų nuskaitymą ir valdymą. Plačiau skaitykite čia >> Vandens telkinių įrangos valdymas