GAUTI PASIŪLYMĄ!

ĮVAIRIŲ TVENKINIŲ projektavimas ir įrengimas, renovacija.

Nuo projekto idėjos iki jos įgyvendinimo:

 • konsultuojame,
 • projektuojame,
 • statome, renovuojame,
 • įrengiame,
 • montuojame ir prižiūrime.

Susisiekite telefonu: +370 675 133 18, el. paštu: info@okeana.lt arba užpildykite užklausos formą:


  Tvenkinių įrengimas

  Tvenkinio planavimo ir projektavimo svarba

  Tvenkinio planavimo ir projektavimo svarba

  Tvenkinio nepriekaištingas įrengimas reikalauja specifinių žinių ir patirties. Jei abejojate, ką ir kaip daryti – kreipkitės į patyrusius specialistus, kurie kompleksiškai atlieka tvenkinių planavimo, projektavimo ir įrengimo darbus: žemės kasimo, lyginimo, reljefo formavimo, hidroizoliacijos dangų parinkimo ir klojimo darbus ir pasirūpins aplinkos tvenkinio apdaila, apšvietimu bei dekoravimu.

  Pabrėžtina, kad tinkamos vandens filtravimo sistemos parinkimas ir sumontavimas yra ypač svarbus žingsnis be kokio tipo ar dydžio tvenkiniui. Profesionalai parenka tinkamą tvenkinio hidroizoliacinę dangą, vandens priežiūros ir filtravimo sistemą, optimalios formos ir konstrukcijos vandens tvenkinių lieptus, terasas bei akmens ir/arba žvirgždo dekoracijų sprendimus ir kt.

  Tvenkinių projektavimas

  Tvenkinių įrengimo darbai pradedami nuo tvenkinių projekto parengimo. Paminėtina, kad dirbant su tvenkinių kasimo ir įrengimo specialistais, pasiekiamas geriausias rezultatas ir tvenkinio projektas įgyvendinamas, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, lūkesčius bei biudžetą. Tvenkinių kasimo ir įrengimo darbai atliekami pagal parengtame projekte numatytus etapus ir užduotus parametrus.

  Jei tvenkinys nedidelis ir/arba techniškai nesudėtingas, jis, paprastai, įrengiamas be profesionalaus projekto, o tik braižant eskizą. Jei projektas būtinas, bet nėra paruoštas, specialistas, apžiūrėjęs sklypo teritoriją ir objektyviai įvertinęs, apsvarstęs tvenkinio įrengimo galimybes bei Jūsų lūkesčius, parengia individualų tvenkinio projektą.

  Profesionalūs specialistai kruopščiai atlieka tvenkinio kasimo, renovavimo, valymo darbus ir įrengia atitinkamo dydžio bei paskirties tvenkinius arba performuoja bet kokį jau turimą vandens telkinį.

  Projektavimo ir tvenkinio darbų eigos etapai

  Projektavimo ir tvenkinio darbų eigos etapai

  Profesionaliai projektuojant ir įrengiant tvenkinį, būtina atlikti šiuos darbų etapus:

  • Leidimo kasti tvenkinius suderinimas;
  • Tvenkinio projekto parengimas;
  • Tvenkinio vietos ir formos parinkimas;
  • Tvenkinio kasimas;
  • Tvenkinio hidroizoliacijos parinkimas ir klojimas;
  • Tvenkinio įranga parinkimas ir montavimas;
  • Tvenkinio valymas ir priežiūra;
  • Tvenkinio sauga ir nelaimingų atsitikimų prevencija.

  Leidimas kasti tvenkinį

  Jei tvenkinio dydis yra iki 10 arų ploto, vandens telkinio kasimo ir įrengimo leidimas nebūtinas. Jei numatytas tvenkinys didesnis nei 10 arų, reikalingas savivaldybės ir Aplinkos Ministerijos vandens departamento leidimas.

  Tačiau gali būti išimčių, jei sklypas, kuriame planuojamas tvenkinio kasimas, yra valstybės saugoma teritorija, pvz.: nacionalinis ar regioninis parkas, rezervatas, draustinis ar kt. Šiuo atveju, tikslinga kreiptis į miesto savivaldybę leidimo reikalingumo patikslinimui.

  Tvenkinio vieta ir dydis

  Tvenkinio vieta ir dydis

  Tvenkinio dydis ir vieta parenkama, atsižvelgiant į Jūsų pageidavimus, sklypo teritorijos plotą, landšaftą ir dirvožemį tipą. Tvenkinio dydis priklauso nuo tvenkinio paskirties, o gylis ir šlaitų statumas yra aktualus, jei vandens telkinyje bus veisiamos žuvys, ar kasamas tvenkinys dekoratyvinis ar natūralus.

  Optimalus tvenkinio dydis ir forma tiesiogiai priklauso ir nuo Jūsų sklypo specifikos. Tikslinga pasirinkti tokį tvenkinio dydį ir formą, kad jis harmoningai derėtų su supančią aplinką bei liktų būtų vietos jaukios pavėsinės ar pirtelės įsirengimui.

  Tvenkinio vieta yra vienas iš svarbiausių veiksnių, įtakojančių tvenkinio vandens būklę. Nepageidautina, kad vandens telkinys būtų nuolatiniame pavėsyje (pvz. medžių, pastatų šešėlyje), nes, dažniausiai, šalia jo yra sodinami augalai, kuriems būtina saulės šviesa ir šiluma.

  Kita vertus, kaitrūs tiesioginiai saulės spinduliai visos dienos metu skatina dumblių augimą, arti tvenkinio augantys medžiai padidina šiukšlių kiekį vandenyje, todėl, siekiant išlaikyti švarų tvenkinio vandenį, reikia jį filtruoti teisingai parinkta ir našia vandens filtravimo įranga. Atsižvelgiant į tvenkinio dydį ir paskirtį, parenkamas tinkamo našumo vandens filtras, cirkuliacinius vandens siurblys, aeratorius, skimeris ir kita šiuolaikinė tvenkinio įrangą.

  Jei tvenkinys kasamas namų valdos sklype, ir plotas nėra itin didelis, tuomet tvenkinį geriausia įsirengti toje sklypo dalyje, kurią galima būtų stebėti iš namo ar poilsio vietos. Visada malonu sėdint svetainėje ar kitame kambaryje pro langą stebėti tai, kas vyksta sode ar šalia tvenkinio. Beje, tai yra itin svarbu dėl vaikų ir naminių gyvūnų priežiūros ir saugumo.

  Tvenkinio kasimas

  Tvenkinys kasamas, naudojant tinkamo pajėgumo ir funkcionalumo kasimo techniką. Pagal tvenkinio projektą, pradedami numatyti kasimo darbai: reljefo formavimas, tvenkinio duobės kasimas, tvenkinio pakrančių formavimas ir planiravimas bei hidroizoliacinės dangos klojimas.

  Tvenkinio krantų nuolydžiai kasami atsižvelgiant į tai, kam skirtas tvenkinys: ar bus tvenkinyje plaukiojama, ar bus veisiamos žuvys, ar tvenkinys bus dekoratyvus.

  Atlikus pagrindinius tvenkinio kasimo darbus, sutvarkoma bei apželdinama tvenkinio pakrantė, įrengiami lieptai, pontonai, o šalia tvenkinio įrengiama terasos ir pavėsinė. Siekiant pagyvinti tvenkinį ir suteikti jam išskirtinumo, gali būti įrengtos vandens kaskados, kriokliai, įtekantys į tvenkinį upeliai.

  Šiuolaikinė tvenkinio įranga

  Atsižvelgiant į tvenkinio paskirtį, Jūsų norus, galimybes ir tvenkinio projektą, parenkama tvenkinio vandens filtravimo ir priežiūros įranga, hidroizoliacijos medžiagos, tvenkinio apšvietimo, lieptų, terasų, akmens dekoro bei tvenkinio aplinkos dizaino sprendimai.

  Rekomenduojame tvenkinyje numatyti šią įrangą: fontanai ir fontanų siurbliai, filtrai ir vandens siurbliai, aeratoriai, priežiūros ir valymo įranga, tvenkinio ir aplinkos apšvietimo įranga, nuotolinio valdymo, tvenkinių hidroizoliacinės membranos, UVC sterilizatoriai bei tvenkinių apdailai skirtos medžiagos.

  Paminėtina, kad tvenkinio įranga ir medžiagos nuolat kontaktuoja su vandeniu, fauna ir flora, todėl turi būti kokybiškos ir ilgaamžės. Jei abejojate kaip pasirinkti, – pasitarkite su specialistas. Taip išvengsite esminių klaidų bei sutaupysite savo lėšų ir laiko.

  Hidroizoliacinė danga. Rūšys ir paskirtis

  Hidroizoliacinė danga. Rūšys ir paskirtis

  Suformavę tvenkinio šlaitus ir pakrantes, paklokite tvenkinio hidroizoliacine dangą (dar vadinama plėvele ar membrana). Labai svarbu pasirinkti tinkamą hidroizoliacijos dangos rūšį ir jos storį, atsižvelgiant į tvenkinio dydį ir paskirtį.

  Dažniausiai naudojamos PVC (angl. Polyvinyl chloride), HDPE (angl. High-density polyethylene) ir EPDM (angl. Ethylene propylene diene monomer) hidroizoliacinės dangos. Tvenkinių hidroizoliacijos įrengimui dažniausiai naudojamos PVC ir HDPE membranos. Šios dangos yra ypatingai tvirtos, ilgaamžės.

  PVC danga gerai pritaikyta mažesniems vandens telkiniams, dekoratyviniams tvenkiniams, o HDPE hidroizoliacinė membrana skirta didelių tvenkinių hidroizoliacijai, kadangi ji yra sutankinta ir labai tvirta bei turi dvigubai ilgesnę tarnavimo trukmę (net iki 50 metų). HDPE danga rekomenduojama didelių (nuo 500 m² dugno ploto) tvenkinių ir lagūnų įrengimui.

  EPDM danga naudotina, jei tvenkinys turi sudėtingą daugiapakopę dugno formą, taip pat puikiai tinka dekoratyviniams baseinams, eko baseinams ar kitiems nedideliems vandens objektams. HDPE ir EPDM hidroizoliacinės dangos tarpusavyje yra patikimai sujungiamos vulkanizuojant, o PVC danga arba klijuojama PVC klijais arba vulkanizuojama. Plačiau skaitykite čia >> Tvenkinių hidroizoliacija

  Dekoruotos PVC dangos

  Dekoruota PVC danga yra tvenkinių pakrančių įrengimui skirta speciali dekoratyvi smulkių akmenų ar žvirgždo danga, kuri atrodo labai natūraliai. Šią dekoratyvią dangą patartina kloti jau ant hidroizoliacinės membranos ir/arba tekstilės pakloto. Smulkių akmenų danga puikiai tinka ir upelio vagai, fontanui, dekoratyvinio baseino dugnui bei kitiems vidaus ir lauko objektų dekoravimui. Plačiau skaitykite čia >> Dekoruotos PVC dangos

  Geotekstilės klojimas ir svarba

  Geotekstilės klojimas ir svarba

  Geotekstilė (dar vadinama geomembrana ar tekstilės paklotu) klojama po hidroizoliacine danga, t. y. tarp dangos ir grunto. Tekstilės paskirtis – dangos veiksminga ilgaamžė apsauga nuo mechaninių pažeidimų, t. y. grunte likusių statybinių medžiagų, aštrių akmenų, medžių šaknų ir pan.

  Čia paminėtina, kad žemės gruntas nuolat juda. Net jei labai gerai išvalėte tvenkinio dugno gruntą prieš klojant hidroizoliacinę plėvele, vis tiek, metams bėgant, medžių šaknys ir jų stumiami akmenys gali deformuoti ir pradurti hidroizoliacinę dangą. Tad tekstilės audeklas yra būtinas. Jei ant hidroizoliacinės dangos bus dedami akmenys ar akmens skalda, geotekstilę būtinai paklokite iš abiejų hidroizoliacinės dangos pusių. Plačiau skaitykite čia >> Neaustinė geotekstilė

  Tvenkinio valymas ir priežiūra

  Nepakankama tvenkinio vandens cirkuliacija, aplink augantys medžiai, į tvenkinį patenkantys kiti vandenys, kaip lietaus vanduo, sudaro palankias sąlygas dumblių atsiradimui, bakterijų sparčiam dauginimuisi, įtakoja nepageidautinos augmenijos plitimą ar net žuvų gaišimą.

  Kad to išvengtumėte, įsigykite ir įsirenkite tvenkinio valymui skirtą šiuolaikinę įrangą. Vandens filtrai veiksmingai valo tvenkinio vandenį ir padeda išvengti tvenkinio vandens ekosistemos išbalansavimo. Tvenkiniams skirtos naudingosios bakterijos efektyviai kovoja su dumblių atsiradimu ir jų plėtra, o vandens skimeriai ir priežiūros aksesuarai, pvz.: sieteliai šiukšlių surinkimui, leidžia be didelio vargo surinkti nuo tvenkinio paviršiaus medžių lapus, spyglius, kankorėžius, šakas, nuorūkas ir kitus teršalus.

  Tvenkinio valymas ir priežiūra

  Profesionali konsultacija, tvenkinių įrengimas, priežiūra

  Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę įvairių telkinių įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą ir sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

  Siūlome ir atskirus telkinių kasimo ar valymo darbus, ir visapusišką kompleksinį tvenkinių sutvarkymą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, turimo sklypo išplanavimą bei grunto tipą. Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių tvenkinio kasimo ir priežiūros klaidų bei sutaupysite lėšų ir laiko.

  Atlikti darbai

  Dirbame visoje Lietuvoje!

  Projektavimas ir įrengimas:

  +370 675 133 18
  info@okeana.lt

  Didmeninė ir mažmeninė prekyba:

  +370 675 133 19
  pardavimai@okeana.lt

  arba užpildykite užklausos formą

  Užklausos forma