GAUTI PASIŪLYMĄ!

ĮVAIRIŲ TVENKINIŲ projektavimas ir įrengimas, renovacija.

Nuo projekto idėjos iki jos įgyvendinimo:

 • konsultuojame,
 • projektuojame,
 • statome, renovuojame,
 • įrengiame,
 • montuojame ir prižiūrime.

Susisiekite telefonu: +370 675 133 18, el. paštu: info@okeana.lt arba užpildykite užklausos formą:


  Geotekstilė

  Geotekstilė: rūšys ir panaudojimo būdai

  Geotekstilės klojimas ir svarba
  Geotekstilė – tai sintetinis audinys, dažniausiai gaminamas iš poliprolileno, poliesterio, nailono, kitų sintetinių medžiagų ir jų mišinių. Tai gali būti austinis arba neaustinis audinys, cheminiu arba terminiu būdu surištas bei supresuotas ištisiniais lakštais ir skiriasi svoriu – sunkesnis audinys yra tankesnis, todėl atsparesnis aplinkos poveikiui.

  Geotekstilės audinys yra porėtas, priklausomai nuo rūšies, laidumas vandeniui gali varijuoti nuo stambios frakcijos žvyro iki smulkaus smėlio laidumo. Skirtingas panaudojimas reikalauja vis kitokių laidumo savybių, todėl siekiant geriausio rezultato, rekomenduojama pasitarti su specialistais dėl geotekstilės rūšies pasirinkimo konkrečiam atvejui.

  Geotekstilės audinio rūšį ir tankį reikėtų rinktis pagal planuojamą panaudojimo būdą, įvertinti, koks bus gyvavimo laikotarpis ir kokios pažeidimų rizikos. Geotekstilės naudingosios savybės – laidumas vandeniui ir orui, tvirtumas, ilgaamžiškumas – užtikrina platų audinio panaudojimo galimybių spektrą.

  Grunto sluoksniavimui ir sutvirtinimui

  Tai puiki medžiaga grunto sluoksnių atskyrimui: sintetinis audinys atsparus aplinkos poveikiui, puvimui, todėl tinka kaip pagrindo stabilizavimo priemonė, neleidžianti sluoksniams susimaišyti ir  sauganti nuo įdubų atsiradimo. Pavyzdžiui, puikiai tinka grunto atskyrimui nuo akmenų ar žvyro sluoksnio tiesiant neasfaltuotus kelius, kas padeda atlaikyti sunkiasvorių automobilių apkrovas. Geotekstilės paklotas – itin efektyvi priemonė vandens telkinių pakrantėms sutvirtinti bei erozijos kontrolei užtikrinti, taip pat naudojama tiesiant kelius, įrengiant aikšteles, terasas.

  Filtracijai

  Geotekstilė leidžia laisvai judėti vandeniui, priklausomai nuo medžiagos akytumo, tačiau kietųjų dalelių  – nepraleidžia, todėl dažnai naudojama kaip priemonė apsauganti drenažo sistemą, klojama tiesiant kanalus, kaip armavimo priemonė sustiprinanti namo pamatus, atramines sienas ir pylimus.

  Esant poreikiui, geotekstilės audinys gali būti apdorojamas asfalto ar kitais mišiniais, sieiant sumažinti pralaidumą vandeniui. Tokiu būdu įprastai apdirbamas neaustinis geotekstilės audinys ir gali būti naudojamas siekiant neužteršti požeminio vandens aukščiau esančiais skysčiais.

  Apsaugai

  Įrengiant baseinus ar tvenkinius, geotekstilės audeniu išklojamas dugnas prieš visą plotą uždengiant membrana. Tikslas – apsaugoti hidroizoliacinę plėvelę nuo mechaninių pažeidimų, kurių pasitaiko dėl grunte esančių akmenų, netoliese augančių medžių šaknų.

  Taip pat tai efektyvus būdas kontroliuoti grunto eroziją tose vietose, kur galimos žemės reljefo deformacijos dėl lietaus ar netoliese esančių vandens telkinių bei kitų apkrovų. Įprastai geotekstilės audinys yra klojamas po tiesiamais keliais, vamzdynais, pylimais ir kitomis konstrukcijomis, po kuriomis būtina sutvirtinti gruntą.

  Nepageidaujamų augalų prevencijai

  Padengus geotekstile žemės plotą, kuriame siekiama išnaikinti arba neleisti daugintis augalams, nesunkiai bus pasiektas norimas rezultatas. Šis būdas tinka ir sodo ar daržo plotui prižiūrėti, ir vandens telkinių pakrantėse stabdyti per greitą augalų dauginimąsi.

  Profesionali konsultacija, tvenkinių įrengimas, priežiūra

  Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę įvairių telkinių įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą ir sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

  Siūlome ir atskirus telkinių kasimo ar valymo darbus, ir visapusišką kompleksinį tvenkinių sutvarkymą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, turimo sklypo išplanavimą bei grunto tipą. Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių tvenkinio kasimo ir priežiūros klaidų bei sutaupysite lėšų ir laiko.

  Atlikti darbai

  Dirbame visoje Lietuvoje!

  Projektavimas ir įrengimas:

  +370 675 133 18
  info@okeana.lt

  Didmeninė ir mažmeninė prekyba:

  +370 675 133 19
  pardavimai@okeana.lt

  arba užpildykite užklausos formą

  Užklausos forma