Geotekstilė

Geotekstilės paskirtis

Geotekstilės klojimas ir svarba

Geotekstilės paklotas yra sintetinis patvarus audeklas, kuris, pažangių šiuolaikinių technologijų dėka, audžiamas iš polipropileno arba poliesterio pluošto. Geotekstilė dar vadinama neaustine tekstile, tekstilės paklotu, geotekstilės audeklu.

Geotekstilė skirta filtracijai, armavimui, grunto stiprinimui, įrengiant drenažo sistemas bei naudojama įrengiant skirtingų tipų, formų ir dydžių tvenkinius, plaukimo baseinus, dekoratyvinius baseinus, paplūdimius bei užtvankas. Geotekstilės paklotas veiksmingai apsaugo šlaitų ir kanalų paviršius nuo erozijos, tekančio vandens sukeliamų grunto, žemės pylimo deformacijos ir ženkliai prailgina hidroizoliacinės dangos eksploatacijos trukmę.

Geotekstilės klojimas

Neaustinį geotekstilės paklotą rekomenduojama kloti įrengiant dekoratyvinius baseinus, dekoratyvinius tvenkinius, įvairaus dydžio plaukimo baseinus, ežerų bei tvenkinių paplūdimius. Ši patvari medžiaga naudojama kaip PVC (angl. Polyvinyl chloride), HDPE (angl. High-density polyethylene) ar EPDM (angl. Ethylene propylene diene monomer) hidroizoliacinių dangų apsauga nuo mechaninių pažeidimų – aštrių akmenų, žvyro, statybos atliekų, medžio šaknų ir pan. sąlyčio su plėvele, kurie gali sukelti hidroizoliacinės dangos įtrūkimus ir nesandarumą.

Geotekstile klojamas vandens objekto dugnas dar prieš įrengiant bet kokios rūšies hidroizoliacinę dangą, o, jeigu planuojate tvenkinyje ar dekoratyviniame baseine įkomponuoti akmenis ar kitus stambiu dekoravimo elementus, geotekstilės paklotas turi būti klojamas iš abiejų hidroizoliacinės dangos pusių, t. y. po danga ir virš dangos. Neaustine tekstilė ankeruojama kartu su danga.

Geotekstilės audeklo savybės

Geotekstilės audeklo savybės

Geotekstilės pakloto savybės ir pranašumas:

  • Pritaikoma skirtingos paskirties vandens telkiniams;
  • Pakloto svoris parenkamas nuo 100 iki 575 g/m² storio;
  • Pluošto struktūra yra itin tanki, tvirta ir ilgaamžė, pluoštas nepūna;
  • Veiksmingai apsauga nuo UV spindulių poveikio;
  • Apsaugo dangą nuo trinties, mechaninių pažeidimų ar įtrūkimų;
  • Ženkliai prailgina vandens objekto dangos tarnavimo trukmę.

Paminėtina, kad dauguma hidroizoliacinės dangos gamintojų nesuteikia garantijos ir neprisiima atsakomybės dėl vandens nuotėkio, jei danga tvenkinyje buvo paklota tiesiai ant grunto be geotekstilės pakloto. Neaustine tekstilė, paprastai, parduodama rulonais arba atrėžiama reikiamo ilgio ir rulono. Plačiau skaitykite čia >> Neaustinė geotekstilė

Profesionali konsultacija, tvenkinių projektavimas, įrengimas, priežiūra

Nedelskite ir nedvejokite. Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę tvenkinių įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą ir sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

Siūlome ir atskirus tvenkinių kasimo ar valymo darbus, ir visapusišką kompleksinį tvenkinių sutvarkymą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, turimo sklypo išplanavimą bei grunto tipą. Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių tvenkinio kasimo ir priežiūros klaidų bei sutaupysite lėšų ir laiko.

Profesionali konsultacija, tvenkinių projektavimas, įrengimas, priežiūra

Tvenkinių įranga (e-parduotuvė):

Prekės aprašymas
Geotekstilės Geotekstilės