Natūralūs tvenkiniai

Ar žinojote, kad, pagal rytiečių išmintį, vandens srautas neša gerovę, o tvenkiniai, ypač, jei juose gyvena žuvys, – sėkmę ir harmoniją? Apsigyvenimas šalia natūralaus tvenkinio, žmonių dar vadinamo kūdra, mūsų dienomis yra ganėtinai didelė sėkmė. Tačiau ne visada toks tvenkinys pilnai atitinka Jūsų norus ir lūkesčius, juk tvenkinį suformavo gamta, o ne Jūs...

Čia trumpai apžvelgsime natūralių tvenkinių savybes, jų įrengimo iššūkius bei dažnai pasitaikančias klaidas ir patarsime kaip jų išvengti.

Natūralus tvenkinys. Ką verta žinoti...

Natūralūs tvenkiniai

Būtina atkreipti dėmesį į natūralaus tvenkinio vandens kokybę, tvenkinio dugną, pakrantę bei tvenkinio vandens lygį. Vandens lygis tvenkinyje yra svarbus ne tik žmonių maudymosi ar žuvų veisimo atžvilgiu - jis stipriai įtakoja tvenkinio pakrantės reljefą bei formą.

Jeigu vandens lygis yra per žemas, jį būtina atstatyti, t. y. surasti bei pašalinti nuotėkį ir užtikrinti vandens išlaikymą. Jei per vandens lygis per aukštas, rekomenduotinas tvenkinio vandens persipylimo sistemos įrengimas. Koks bebūtų Jūsų atvejis, patartina įsigyti ir stacionariai sumontuoti tvenkinio vandens lygio kontrolės prietaisą.

Natūralaus tvenkinio aplinka. Paplūdimiai

Dažnai žmonės natūralaus tvenkinio pakrantėje pageidauja turėti gražų prašmatnų paplūdimį. Paplūdimių variantų yra didelė gausa, tačiau populiariausias jų - pajūrio paplūdimio imitacija. Šiuo atveju nereikėtų bijoti žodžio "imitacija" - Jūsų paplūdimyje guli tikras pajūrio smėlis ir sukuriama labai artima pajūriui aplinka.

Na, o jei Jums labiau priimtinas tradicinės kaimo sodybos vaizdas, rekomenduojame pasirinkti atitinkamą apželdinimą, mažąją architektūrą, įsirengti lieptus ir terasas. Jei biudžetas leidžia ir norite būti originalus, tvenkinį būtinai papuoškite kaskadomis ir/arba plaukiojančiais fontanais su šiuolaikiniu apšvietimu.

Natūralaus tvenkinio vandens kokybės svarba

Vandens kokybę natūraliame tvenkinyje įtakoja išties daugybė faktorių. Svarbiausi jų - tvenkinio dugno ir pakrantės reljefo ypatumai, švara, tvenkinio aprūpinimo vandeniu savitumai, vandens cirkuliacija, tvenkinį aplinkos augmenija bei gyvūnų gausa ir įvairovė. Jei Jūsų netenkina tvenkinio vandens kokybė, pagerinkite ją specializuotomis tvenkinių florai ir faunai skirtomis techninėmis ir biocheminėmis priemonėmis.

Tarp visos eilės techninių priemonių, norėtume atkreipti dėmesį į vandens aeravimo svarbą. Tvenkinių vandens aeratoriai veiksmingai prisotina visų tipų tvenkinių vandenį deguonimi ir suvienodina vandens temperatūrą.

Stovintis tvenkinio vanduo, didžiąją dienos dalį apšviečiamas saulės, tvenkinyje auginamos žuvys ir panašūs veiksniai įtakoja vandens ekosistemą ir, kaip taisyklė, ją išbalansuoja. Norėdami išvengti dumblių augimo, spartaus nepageidaujamų bakterijų plitimo, būtinai pasirūpinkite nuolatinių papildomu deguonies tiekimu į tvenkinio vandenį. Plačiau skaitykite čia >> Vandens aeratoriai

Jautri tvenkinio biologinė pusiausvira yra dažnai perkraunama per dideliu žuvų kiekių ir/arba rūgštinių kritulių, tiesioginių saulės spindulių ar krintančių lapų, spyglių, žiedlapių kiekiu. To pasekmė - prasta vandens kokybė, pernelyg didelis dumblių ir nepageidaujamų nuosėdų formavimas bei žuvų ligos ar net dvėsimas.

Tokiu atveju naudinga, o kai kuriais atvejais tiesiog būtina, naudoti biochemines tvenkinio vandens priežiūros priemones. Jos yra veiksminga vandens telkinio profilaktika nuo šių žalingų veiksnių bei padeda atstatyti į biologinę pusiausvyrą. Plačiau skaitykite čia >> Priežiūros priemonės

Tvenkinio valymo svarba

Tvenkiniu-prieziura-valymas

Patirtis ir praktika rodo, kad daugeliu atveju vandens lygio ir kokybės bėdas tvenkinyje sąlygoja vienokie ar kitokie jo dugno formos ir gylio ypatumai. Tvenkinio pakrantės ir dugnas gali būti apaugęs nepageidaujama augmenija, o tvenkinio gylis per mažas. Seklus vanduo greitai įkaista saulėje, geltonuoja augmenija, gausiai ir greitai dauginasi žalingi dumbliai.

Tokiu atveju būtina išvalyti vandens telkinio vandenį ir suformuoti tinkamą tvenkinio reljefą, t. y. gylį ir formą. Tuomet tvenkinys reikiamose vietose turės tinkamus vandens gylius, bus patogu ir saugu įlipti į tvenkinį bei išlipti iš jo, dugno reljefas užtikrins optimalų vandens cirkuliavimą ir, tuo pačiu, faunai ir florai palankią temperatūrą.

Profesionali konsultacija, tvenkinių projektavimas, įrengimas, priežiūra

Nedelskite ir nedvejokite. Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę tvenkinių įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą ir sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

Siūlome ir atskirus tvenkinių kasimo ar valymo darbus, ir visapusišką kompleksinį tvenkinių sutvarkymą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, turimo sklypo išplanavimą bei grunto tipą. Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių tvenkinio kasimo ir priežiūros klaidų bei sutaupysite lėšų ir laiko.

Profesionali konsultacija, tvenkinių projektavimas, įrengimas, priežiūra

Tvenkinių įranga (e-parduotuvė):

Prekės aprašymas
Povandeniniai vandens filtrai Povandeniniai vandens filtrai
Slėginiai vandens filtrai Slėginiai vandens filtrai
Vandens siurbliai Vandens siurbliai
Vandens aeraotoriai Vandens aeratoriai
Plaukiojantys fontanai Plaukiojantys fontanai
Skimeriai Skimeriai
Priežiūros priemonės Priežiūros priemonės
Vakuuminiai siurbliai Vakuuminiai siurbliai