GAUTI PASIŪLYMĄ!

ĮVAIRIŲ TVENKINIŲ projektavimas ir įrengimas, renovacija.

Nuo projekto idėjos iki jos įgyvendinimo:

 • konsultuojame,
 • projektuojame,
 • statome, renovuojame,
 • įrengiame,
 • montuojame ir prižiūrime.

Susisiekite telefonu: +370 675 133 18, el. paštu: info@okeana.lt arba užpildykite užklausos formą:


  Natūralūs tvenkiniai

  Natūralūs tvenkiniai – Kas tai?

  Natūralūs tvenkiniai

  Gyvenimas ir vasarojimas šalia natūralaus vandens telkinio pasižymi geresne leidžiamo laiko kokybe. Jeigu gyvenate netoli tvenkinio ar turite galimybę jį įsirengti – tokio pasirinkimo privalumų daug:

  • vanduo harmoningai reguliuoja aplinkos temperatūrą, todėl šalia tvenkinio karštą vasaros dieną bus vėsiau, o žiemos klimatas taps švelnesnis;
  • vanduo – gyvybės šaltinis, leidžiant laiką šalia tvenkinio tai pajusite iš karto: drėgmė pritraukia paukščius ir laukinius gyvūnus, o aplinka ilgai žaliuoja įvairiausiomis augalų rūšimis;
  • jeigu tvenkinys pakankamai didelis ir lengvai pasipildantis, vis dažniau pasitaikančios vasaros sausros aplinkai padarys mažiau žalos, be to, visada bus vandens dirvos drėkinimui;
  • vanduo teigiamai veikia žmogaus nervų sistemą: ramina, atpalaiduoja, lengvina susikaupimą, todėl tvenkinys yra ypatingai naudingas aktyviems, stresą ir nervinę įtampą dažnai patiriantiems žmonėms;
  • tinkamai paruošta ir sutvarkyta tvenkinio pakrantė atveria galimybes kasdien mėgautis asmeniniu paplūdimiu – tiek SPA procedūromis, tiek plaukimo sporto galia.

  Tai tik keletas iš daugybės privalumų , kurių būtų galima įvardinti ir daugiau, tačiau dažniausiai visi jie nublanksta pamačius užžėlusį, nusekusį, nemalonų kvapą skleidžiantį ir,iš pirmo žvilgsnio, purviną natūralaus tvenkinio krantą. Nedideli vandens telkiniai gamtoje yra linkę sekti, dumblėti, užželti vandens augalais ir natūraliai pelkėti. Tačiau, jeigu jūsų pakrantė atrodo būtent taip – išsigąsti neverta. Pasitelkus Okeana profesionalų komandos pagalbą – tvenkinių krantai nesunkiai paverčiami prabangiais paplūdimiais, o augmenija ir visa aplinka suformuojama taip, kad kasdien džiugintų akį. Ką reikėtų daryti, kad turėtumėte būtent tokį natūralų tvenkinį?

  Tvenkinių projektavimas

  Vandens objektų projektavimasNet jei įsikurdami jau radote suformuotą natūralaus tvenkinio krantinę, ji nebūtinai privalo išlikti tokia pati. Jeigu norite, kad vandens telkinys džiugintų jūsų akis, o ne keltų nereikalingus rūpesčius, krantinė, tvenkinio forma turi pilnai patenkinti ir atitikti lūkesčius bei poreikius, būti suformuota atsižvelgiant į sklypo planą, kitus sklype esančius objektus ir vandens telkinio naudojimo tikslus. Taip pat Okeana komanda rekomenduoja, kad gruntas, augmenija, gyvūnija būtų parinkti taip, kad kuo ilgiau nereikalautų papildomo specialistų įsikišimo.

  Nuo ko pradėti? Pirmas žingsnis – tvenkinio projekto parengimas, visų dalių planavimas. Šis etapas reikalauja žinių ir patirties, todėl rekomenduojama kreiptis pagalbos į profesionalus. Mūsų specialistai įvertins visus aplinkos veiksnius, galinčius turėti įtakos projektui. Pavyzdžiui – koks vyraujantis gruntas, kokia vandens kokybė bei lygis, koks tvenkinio gylis ir plotas. Visos išvardintos savybės labai svarbios natūralaus tvenkinio tvarkymui, tarkime, jeigu tvenkinys seklus, saulė per greitai įšildys vandenį, dėl to gali daugintis nepageidaujami dubliai – vanduo įgaus žalsvą, gelsvą ar rudą atspalvį, nemalonų kvapą. Esant tokiai situacijai, mūsų profesionalai iš anksto sumodeliuos galimas perspektyvas ir, tikėtina, rekomenduotų gilinti tvenkinį, nes toks sprendimas leistų išvengti vėlesnių problemų.

  Projektuojant tvenkinį svarbus ir estetinis vaizdas, todėl visuomet pasitelkiama dizainerių pagalba. Šie įvertina kliento poreikius, biudžetą ir pataria dėl augmenijos, tvenkinio apšvietimo ir kitų elementų, tokių kaip tilteliai, suoliukai, laiptai, takeliai. Svarbu, kad kiekvienas pasirinkimas derėtų prie visumos ir nekeltų pavojaus žmonėms ar tvenkinio vandens kokybei.

  Taigi, pirmas žingsnis kuriant tobulą aplinką su estetiškai atrodančiu natūraliu tvenkiniu – skambutis mūsų profesionalams. Kontaktus rasite žemiau, na o mes, įvertinę Jūsų poreikius ir galimybes, parengsime geriausiai jūsų poreikius atitinkantį projektą.

  Tvenkinių kasimas ir formavimas

  Tvenkinių kasimas ir formavimasVisada geriau rasti galimybę visiškai naujai formuoti tvenkinį. Tokiu atveju kasybos darbai tampa daug lengvesni, galima patogiai suplanuoti ne tik tvenkinio formą, kraštinę, bet ir dugno reljefą – sukurti galimybę jį išnaudoti tinkamai vandens tėkmei, o tai apsaugo telkinį nuo nepageidaujamo dumblėjimo, užžėlimo.

  Taip pat formuojant tvenkinį nuo pradžių ir atliekant kasybos darbus, yra tinkamai sukuriami krantai, iš anksto numatant paplūdimio vietą, lieptelį, planuojant atsiveriantį vaizdą iš namų ar lauko pavėsinės.

  Kasimo darbus visada atliekame pagal iš anksto parengtą bei su klientu suderintą projektą. Suprantame, kad šiame etape labai svarbi tvarka ir atidumas sklype jau esantiems objektams bei aplinkos detalėms. Mūsų specialistų kompetencija, naudojama technika ir sukaupta patirtis leidžia atlikti kasimo darbus greitai ir tvarkingai, paliekant Jūsų kiemą švarų ir tvarkingą.

  Tvenkinių renovacija (perkasimas)

  Įsikūrėte šalia tvenkinio, tačiau jis neatrodo taip kaip norėtumėte?

  Geriausias sprendimas – Okeana profesionalų komanda.

  Gamtos poveikį bei visas kitas anksčiau padarytas klaidas, kuriant natūralų tvenkinį bei jo aplinką, galima ištaisyti. Žinoma, tai gali būti sudėtingiau dėl jau susiformavusių krantinių, šalia esančių objektų, kaip pavyzdžiui, tvenkinio krante įrengtos pavėsinės, ar į vandenį įleisto liepto.

  Vis dėlto mūsų specialistų patirtis ir turimos techninės galimybės leidžia nesudėtingai renovuoti senus, nebeatitinkančius Jūsų poreikių tvenkinius, juos perkasant, performuojant krantus, išvalant dugną bei vandenį, sutvarkant pakrantes, taip sukuriant jaukų gerbūvį.

  Tvenkinių valymo darbai mechanizuotu būdu

  Tvenkiniu-prieziura-valymasVandens kokybė – vienas svarbiausių faktorių gražaus tvenkinio išsaugojimui. Svarbiausi kokybiško vandens faktoriai – tvenkinio dugno ir pakrantės reljefo ypatumai, švara, tinkamas tvenkinio aprūpinimas įeinančiu vandeniu, vandens cirkuliacija, augmenija bei gyvūnų gausa ir įvairovė.

  Gamtoje vykstantys natūralūs pokyčiai ne visada teigiamai veikia vandens telkinius ar bent jau gali turėti neigiamos įtakos pirminiam tvenkinio projektui ir dėl to nebepatenkinti gyventojų poreikių. Pavyzdžiui, ilgesni sausros periodai lemia vandens lygio sumažėjimą, o tai – sąlygų sudarymas nevaldomam  pakrančių augalų plėtimuisi ir nepageidaujamos augmenijos vandenyje dauginimuisi.

  Dėl šios priežasties tvenkiniai turi būti valomi. Vienas iš būdų – mechanizuotas vandens telkinio valymas nusiurbiant susidariusį dumblą ir kitus nešvarumus – lapus, augalų liekanas. Okeana specialistai  profesionaliai įvertina probleminio tvenkinio ypatybes – gylį, plotą, užterštumo lygį –  ir pasiūlo tinkamiausią įrangą bei priemones valymui. Visuomet patariame įsigyti tinkamiausią vandens siurblį bei filtrą, kurių didžiausią pasirinkimą rasite tvenkinių įrangos el. parduotuvėje.  Dažniausiai, užtenka išvalyti tvenkinį mechanizuotu būdu, tačiau esant didesniam užterštumui, galime pasiūlyti ir kitų -kompleksinių sprendimų, kad Jūsų tvenkinys vėl džiugintų akis ir leistu mėgautis nepakartojamu laiku šalia jo.

  Ežerų ir tvenkinių pakrančių valymas

  Kad ir kaip atsakingai būtų projektuojamas ir kuriamas tvenkinys, periodiškas pakrančių valymas ir tvarkymas paprastai yra neišvengiamas. Ši taisyklė galioja taip pat ir ežerų bei kitų vandens telkinių pakrantėms, jeigu norima išlaikyti patogų priėjimą prie vandens ir išsaugoti estetinį vaizdą.

  Savarankiškas krantų tvarkymas gali sukelti sunkumų – kai kurios vietos tampa itin sunkiai prieinamos, nebepakanka įprastų sodui tvarkyti skirtų priemonių. Profesionali pagalba vandens ir pakrančių valymui nėra labai dažnai reikalinga, tačiau rekomenduotina: Okeana specialistai darbą atlieka su specialia, tam skirta įranga, profesionaliai įvertina krantų būklę ir rekomenduoja tinkamiausias priemones, skirtas užkirsti kelią nevaldomam vandens augalų plitimui.

  Na o svarbiausia, kad reguliarus pakrančių tvarkymas užtikrins, jog visuomet turėsite patogų priėjimą prie vandens telkinio, gražų smėlio paplūdimį, augalų gausos neužstotą vaizdą į vandens platybes. Jeigu tik to trūksta Jūsų tvenkiniui ar ežero pakrantei – susisiekite, lengvai padėsime išspręsti problemas ir savo tvenkinio grožiu bei naudomis galėsite mėgautis vėl ir vėl.

  Tvenkinių paplūdimių ir pakrančių įrengimas

  Pasitelkus Okeana profesionalų pagalbą, Jums nebereikės taikstytis su visiškai natūralia, o neretai ir jums nepatinkančia, gamtos suformuota vandens telkinio pakrante.

  Suprantama, kad įsikūrus šalia tvenkinio, būtina sudaryti sąlygas maudynių malonumams. Retai kada gamta natūraliai sukuria patogius prieiti ir malonius pabraidyti tvenkinių paplūdimius. Dažniau sutinkamas vaizdas – žolėtas, dumbliais apaugęs, status krantas su drėgnomis, pažliugusiomis pakrantėmis.  Mūsų paplūdimių ekspertai patars ir rekomenduos Jums labiausiai jūsų poreikius atitinkantį tvenkinio paplūdimio sprendimą. Tai gali būti žalia veja šalia kranto ir smėlėtas dugnas arba smulkus žvyras vandenyje bei akmenimis puoštos pakrantės. Pats dažniausias klientų pasirinkimas – pajūrio paplūdimio imitacija, kurio pagrindinis akcentas – natūralus, smulkus pajūrio smėlis. Jeigu tai ir Jūsų svajonė – esame pasiruošę ją paversti realybe!

  Ne mažiau svarbios tvenkinių pakrantės, kurias formuojame ir tvarkome taip, kad visas tvenkinys turėtų gražų estetinį vaizdą. Pasirūpiname, kad pakrančių augalai neužstotų vaizdo į vandenį, tačiau tuo pačiu leistų stebėti ir grožėtis šalia vandens telkinio plintančia augmenija ir gyvūnija.

  Medžiagos paplūdimių ir pakrančių įrengimui

  Nesvarbu, ar turite savo būsimo paplūdimio ir tvenkinio pakrančių viziją, ar ją padės suformuoti mūsų profesionalų konsultacijos, gali būti tikri, kad jokių papildomų rupesčių dėl įrengimui būtinų medžiagų neturėsite. Su mūsų daugybės metų patirtimi ir įdirbiu, bei glaudžios partnerystėse su įvairaus profilio tiekėjais, bei žiniomis apie rinkos tendencijas, galime rasti optimalų sprendimą bet kokiems Jūsų pageidavimams.

  Galime pasiūlyti įprastų arba dekoruotų tvenkinių hidroizoliacinių dangų, patarti ir pakonsultuoti dėl pakrančių ir vandens augalų bei gyvūnijos, pasirūpinti tvenkinių apšvietimu bei dekoracijomis, taip pat – pilnai įrengti paplūdimius, nuo projekto vizijos iki įkurtuvių vakarėlio!

  Vandens telkinių pakrančių apželdinimas ir dekoravimas

  Mes, būdami tvenkinių projektavimo ir įrengimo ekspertais, labai gerai žinome, koks svarbus yra estetinis vandens telkinio vaizdas. Atlikdami darbus visada įsiklausome į kliento poreikius ir viziją, atkreipiame ypatingą dėmesį į tvenkinio aplinką ir sklype esančius objektus – namo dydį bei stilių, pavėsinių vaizdą bei kryptį, jau sukurtus ir esamus dekoratyvinius sklypo elementus. Pasitelkiame profesionalių dizainerių pagalbą, drauge sukurdami vientisą, detalėmis, tam tikrais objektais ir gyvais augalais papildytą bei visapusiškai derantį Jūsų gerbūvio stilių.

  Iš pradžių rekomenduojame apsispręsti, ar tvenkinys turėtų būti minimalistiškai švaraus dizaino, su žalios vejos krantais, ar priminti uolėto kalnų upelio tvenkinį, ar sukurti tradicinės kaimo sodybos vaizdą. Sekančiame žingsnyje rekomenduojame rinktis elementus, kuriančius pasirinktą natūralaus tvenkinio stilių, pavyzdžiui, įsirengti lieptą ar terasą, pasitelkti mažąją architektūrą ir atitinkamą apželdinimą, tvenkinio kaskadas ar plaukiojančius fontanus bei vaizdo visumą sustiprinti pasitelkiant šiuolaikinius apšvietimo sprendimus.

  Medinių lieptų, terasų, pergolių ir pavėsinių įrengimas

  Kuriant visapusiškai malonų poilsį šalia vandens telkinio patartume pagalvoti ir apie papildomų objektų įrengimą. Žinodami Jūsų poreikius, norus arba lūkesčius, pagal juos padėsime derinti tvenkinio apipavidalinimą.

  Jeigu ketinate veisti ir auginti žuvis, taip pat jaučiate pasitenkinimą laikydami rankoje meškerę, Jūsų natūraliam tvenkiniui tiesiog būtinas lieptas. Jeigu taip pat ketinate mėgautis saulės voniomis vandens apsuptyje, rekomenduotumėme rinktis platesnės konstrukcijos lieptą arba įrengti taip pat ir terasą, kurioje lengvai tilptų keli gultai. Puikiai atrodo ir lietingiems orams pritaikytas poilsis pavėsinėje, įrengtoje liepto gale – tokioje galėsite gėrėtis vandeniu bet kokiu oru.

  Visais tvenkinių atributais Okeana specialistai pasirūpina nuo projekto sukūrimo iki įgyvedinimo ir įrengimo. Jūsų turima idėja + mūsų žinios = Tobulas poilsis šalia vandens telkinio.

  Biologinės vandens priežiūros priemonės

  Siekiant išlaikyti švarų, skaidrų vandenį bei kontroliuoti augalų, bakterijų bei mikroorganizmų dauginimąsi, dažnai vien tik mechaninio vandens telkinių valymo nepakanka.

  Yrančios augalų bei gyvų organizmų liekanos, silpnina vandens cirkuliaciją, temperatūros svyravimai, per didelis žuvų kiekis, žiedadulkės ir panašūs aplinkos veiksniai rūgština vandenį, sukelia nekontroliuojamą žalingų dumblių augimą, spartina dumblo nuosėdų susidarymą. Užterštas vanduo neigiamai veikia žuvų sveikatą, sukelia ligas. Taip pat ir mes pajuntame nemalonų kvapą, pastebime, kad vanduo tapo neskaidrus.

  Jeigu biologinės pusiausvyros savaime atkurti neišeina, siūlome pagalbą gamtai. Visų pirma rekomenduojame prisotinti natūralaus tvenkinio vandenį deguonimi, tokiu būdu taip pat užtikrinant nuolatinę cirkuliaciją bei temperatūrų suvienodinimą. Mūsų siūlomi tvenkinių vandens aeratoriai sureguliuos bakterijų dauginimosi spartą, pašalins nemalonius vandens kvapus, o žiemą, vandens paviršiui užšalus, išsaugos žuvų populiaciją.

  Taip pat vandens parametrus padeda reguliuoti biologiniai papildai, pavyzdžiui, natūralūs, gamtoje sutinkami fermentai ir mikroorganizmai, kurių didesnis kiekis greičiau skaido žalingas medžiagas ir neleidžia užsiteršti vandeniui. Esant sudėtingesnei situacijai, galima pasitelkti taip pat ir cheminius preparatus, kurie sukurti taip, kad nepakenktų žuvims ir tvenkinio augalams, tačiau suardytų esamus ir neleistų daugintis naujiems dumbliams.

  Tvenkinių įrangos el. parduotuvėje rasite didelį vandens valymo ir užterštumo prevencijos priemonių pasirinkimą, o konsultantai patars kokia įranga ir preparatai veiktų efektyviausiai būtent Jūsų tvenkinyje ir kaip suderinti keletą skirtingų priemonių tam, kad būtų pasiektas geriausias rezultatas.

  Profesionali konsultacija, tvenkinių įrengimas, priežiūra

  Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę įvairių telkinių įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą ir sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

  Siūlome ir atskirus telkinių kasimo ar valymo darbus, ir visapusišką kompleksinį tvenkinių sutvarkymą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, turimo sklypo išplanavimą bei grunto tipą. Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių tvenkinio kasimo ir priežiūros klaidų bei sutaupysite lėšų ir laiko.

  Atlikti darbai

  Dirbame visoje Lietuvoje!

  Projektavimas ir įrengimas:

  +370 675 133 18
  info@okeana.lt

  Didmeninė ir mažmeninė prekyba:

  +370 675 133 19
  pardavimai@okeana.lt

  arba užpildykite užklausos formą

  Užklausos forma