GAUTI PASIŪLYMĄ!

ĮVAIRIŲ TVENKINIŲ projektavimas ir įrengimas, renovacija.

Nuo projekto idėjos iki jos įgyvendinimo:

 • konsultuojame,
 • projektuojame,
 • statome, renovuojame,
 • įrengiame,
 • montuojame ir prižiūrime.

Susisiekite telefonu: +370 675 133 18, el. paštu: info@okeana.lt arba užpildykite užklausos formą:


  Dekoratyviniai tvenkiniai

  Dekoratyviniai tvenkiniai – Jūsų tobulos aplinkos akcentas

  Dekoratyvinių tvenkinių savybės ir ypatumai

  Dekoratyviniai tvenkiniai dažnai yra įrengiami įrengiami kaip kiemo, sodybos, poilsiavietės ar parko dekoro ir puošnumo akcentas. Kuriant tokį tvenkinį labai svarbus estetikos pajautimas ir stiliaus pasirinkimas subtiliai derinant vandens telkinį prie visos aplinkos. Dekoratyvinių tvenkinių įrengimo galimybės – neribotos – tereikia duoti laisvę savo fantazijai. Visas idėjas galima įgyvendinti nepatiriant jokių sunkumų ir sukurti unikalų vandens telkinį jame integruojant kaskadas, krioklius, fontanus, mažosios architektūros detales, lieptelius, terasas, o visą vaizdą sustiprinanti profesionaliu apšvietimu.

  Dekoratyvinių tvenkinių projektavimas – Jūsų norai – mūsų aistra

  Dekoratyvinių tvenkinių profesionalus projektavimas

  Pirmasis žingsnis link gražaus ir visus Jūsų poreikius atitinkančio tvenkinio įrengimo yra profesionalus planavimas ir projektavimas. Visiems šiems darbams rekomenduojama pasitelkti UAB OKEANA profesionalų pagalbą, priešingu atveju, rezultatas nebūtinai atitiks Jūsų lūkesčius. Kadangi dekoratyvinio tvenkinio paskirtis – estetinė, rengdami projektą bendradarbiaujame su profesionaliais dizaineriais, kurie pataria kaip kliento idėjas paversti aplinkoje derančiu, akį traukiančiu vandens telkiniu.

  Jeigu Jūsų planuose nedidelis tvenkinys, nesudėtingas ir sąlyginai paprastai įrengiamas, dažniausiai  užteks mūsų specialisto aplinkos ir potencialių rizikų įvertinimo. Tokiu atveju papildomai konsultuojamės su dizaineriu, paruošiame eskizą, ir gavus galutinį kliento patvirtinimą – kimbame į kasimo darbus.

  Tuo tarpu sudėtingiems, kompleksiniams ar dideliems tvenkiniams profesionalo žvilgsnio ir eskizo gali ir neužtekti. Tokiu atveju Okeana specialistai paruošia individualų projektą, išskiria įrengimo darbus į specialius etapus ir numato preliminarų biudžetą kiekvienai projekto daliai.

  Profesionalus vandens objekto projektas visada susideda iš tokių etapų: leidimo kasti tvenkinį suderinimas (būtinas tvenkiniams, kurių plotas – didesnis kaip 10 arų); projekto parengimas, vietos parinkimas, kasimo darbai, hidroizoliacijos parinkimas ir klojimas, įrangos parinkimas bei montavimas, valymo sprendimų rekomendavimas, įrengimas ir priežiūra, saugos ir nelaimingų atsitikimų prevencijos užtikrinimas.

  Dekoratyvinių tvenkinių kasimas ir formavimas

  Visi etapai yra glaudžiai susiję, todėl rekomenduojama rinktis nuolatinius partnerius, galinčius profesionaliai patarti ir įgyvendinti visas projekto dalis. Pavyzdžiui, nuo to, kokia bus pasirinkta tvenkinio vieta sklype, priklausys ir jo forma ir dydis. Dekoratyvinis tvenkinys turi harmoningai derėti prie aplinkos, savo stiliumi neišsiskirti iš sklype esančių pastatų, objektų, apželdinimo sprendimų. Taip pat, visi darbai turi būti atlikti profesionaliai ir kokybiškai, kad vandens telkinio priežiūra keltų kuo mažiau rūpesčių ir leistų Jums mėgautis jo teikiamais privalumais ir naudomis.

  Okeana profesionalų komandos paslaugos susideda nuo projekto parengimo iki visiško teritorijos sutvarkymo. Atliekame visus reikalingus kasybos ir dekoratyvinio tvenkinio bei jo aplinkos reljefo formavimo darbus. Kasame vandens telkinius, upelių vagas, išlyginame teritoriją, užpilame duobes, formuojame kalveles. Nereikalingus riedulius, grunto perteklių pašaliname ir išvežame. Taip Jūs gaunate visavertę ir kompleksišką paslaugą.

  Labai svarbu, kad dekoratyvinis tvenkinys būtų lengvai pasiekiamas. Kurdami tokių tvenkinių projektus visuomet klientams patariame įrengti kuo daugiau erdvių, leidžiančių gėrėtis vandeniu ir jo flora ir fauna iš įvairių dekoratyvinio tvenkinio vietų.

  Esant galimybei, net ir dekoratyvinę funkciją atliekančiame tvenkinyje, siūlome įrengti paplūdimį. Priklausomai nuo bendro dizaino, tai gali būtų smulkių akmenų, smėlio ar vejos paplūdimys. Tokia vieta tvenkinyje atrodo dekoratyviai, bet taip pat yra funkcionali.

  Ne mažiau svarbios dekoratyvinių tvenkinių pakrantės, kurias formuojame ir tvarkome taip, kad visas tvenkinys turėtų gražų ir akį džiuginantį  estetinį vaizdą. Pasirūpiname, kad pakrančių augalai neužstotų vaizdo į vandenį, tačiau tuo pačiu leistų stebėti ir grožėtis šalia vandens telkinio plintančią augmeniją ir gyvūniją.

  Pakrantes ir šlaitus sutvirtiname tam skirtomis medžiagomis ir papildomai užsėjame specialia žole. Augant ir plečiantis vejai dekoratyvinio tvenkinio krantai nuolatos tvirtėja, o vaizdas – gražėja.

  Pasirūpiname visa reikalinga įranga, kasybos darbus atliekame tvarkingai, rūpinamės kliento sklypo aplinka, jau suformuotais teritorijos puošybos elementais.

  Dekoratyvinių tvenkinių hidroizoliacijos įrengimas

  Siekiant išlaikyti nuolatinį stabilų vandens lygį dekoratyviniame tvenkinyje ir išvengti vandens praradimo, iškasus tvenkinį, būtina jo dugną iškloti hidroizoliacine danga. Tvenkinių įrangos el. parduotuvėje siūlome platų įvairios hidroizoliacinės dangos, arba kitaip vadinamos membranos, pasirinkimą. Visos parduotuvėje esančios prekių rūšys yra specialiai pritaikytos vandens telkinių hidroizoliacijos įrengimui, pasižymi lankstumu, todėl prisitaiko prie dugno reljefo ir yra visiškai pritaikytos mūsų klimato sąlygoms.

  Dekoratyviniai tvenkiniai nuo įprastinių išsiskiria įdomia išvaizda, forma, dugno reljefu, dažnai turi integruotas kaskadas, fontanus, krioklius, akmenų papuošimus, neretai įrengiami didelių medžių pavėsyje. Dekoro elementai, nelygus reljefas, augančios medžių šaknys laikui bėgant gali pažeisti hidroizoliacinės dangos sandarumą, o tai gali lemtivandens praradimą.

  Todėl, Mūsų specialistai, ruošdami tvenkinį, visuomet ne tik tobulai išlygina gruntą, bet ir įrengia papildomą mechaninių pažeidimų apsaugą – tiesia geotekstinės audinį. Tokiu būdu paruoštas dugnas užtikrina maksimaliai ilgą dekoratyvinio tvenkinio įrengimo medžiagų tarnavimo laiką ir leidžia klientams mėgautis rezultatu, nekeliančiu jokių papildomų rūpesčių.

  Kitas sluoksnis – hidroizoliacinė danga. Tai – plėvelė, klojama tam, kad vanduo visuomet liktų telkinyje. Patariame rinktis tokio pločio dangą, kad reikėtų kuo mažiau jungti atskiras plėvelės dalis, išsaugant kiek įmanoma didesnį plėvelės vientisumą. Jeigu hidroizoliacinės dangos siūlės neišvengiamos – profesionaliai suviriname, klijuojame specialiais klijais ar tam skirta lipnia juosta.

  Kuomet nėra galimybės patiesti vientisą hidroizoliacinės dangos lakštą, atskiros plėvelės dalys sujungiamos specialiu vulkanizavimo būdu (dažniausiai didesniuose dirbtiniuose tvenkiniuose) arba klijuojamos tam skirtais klijais ar lipniomis juostomis (mažesniuose tvenkiniuose). Visai atvejais yra sukuriama maksimaliai sandari ir ilgaamžė dirbtinio tvenkinio danga.

  Dekoratyvinių tvenkinių pakrančių apželdinimas ir dekoras

  Dekoratyvinio tvenkinio vieta, forma ir dydis

  Mes – dekoratyvinių tvenkinių projektavimo ir įrengimo ekspertai, labai gerai žinome, koks svarbus yra estetinis vandens telkinio vaizdas. Atlikdami darbus visada įsiklausome į kliento poreikius ir viziją, įvertiname tvenkinio aplinką ir sklype esančius objektus – namo dydį bei stilių, pavėsinių vaizdą bei kryptį, jau sukurtus ir esamus dekoratyvinius sklypo elementus bei kitus objektus. Pasitelkiame profesionalių dizainerių pagalbą, drauge sukurdami vientisą, detalėmis, dekoro objektais ir gyvais augalais papildytą bei visapusiškai derantį stilių.

  Pradžioje rekomenduojame apsispręsti, ar dekoratyvinis tvenkinys turėtų būti minimalistinio švaraus dizaino, su žalios vejos krantais, ar priminti uolėto kalnų upelio tvenkinį, ar sukurti tradicinės kaimo sodybos vaizdą. Paskui rekomenduojame rinktis elementus, sukuriančius pasirinktą tvenkinio stilių, pavyzdžiui, liepto arba terasos įrengimą, pasitelkti mažąją architektūrą ir atitinkamą apželdinimą, tvenkinio kaskadas arba plaukiojančius fontanus bei vaizdo visumą sustiprinti pasitelkiant naujausių technologijų apšvietimo sprendimus.

  Dekoratyvinių vandens krioklių, kaskadų ir upelių įrengimas

  Dekoratyvinis tvenkinys turi džiuginti akį, būti įdomus, gyvas. Šias savybes praplečia įrengti papildomi vandens telkinio elementai: rekomenduojame iš karto svarstyti ir įtraukti į projektą krioklį ar kaskadą, tvenkinio upelį. Tekančio, krentančio vandens čiurlenimas traukia, ramina, todėl patartina tokias vietas planuoti gerai matomoje vandens telkinio vietoje.

  Dekoratyvių elementų tipą ir kiekį būtina planuoti projektavimo etape, nes tam bus reikalinga papildoma įranga ir reikės daugiau laiko montavimui. Pavyzdžiui, jeigu yra pasirinktas vandens kaskadų, – skirtingų aukščių pakopų, kuriomis čiurlena vanduo, įrengimas, turi būti vedamas vamzdynas, montuojamas vandens siurblys, kiti vandens paėmimo ir grąžinimo į sistemą elementai.

  Medinių lieptų, terasų, pergolių ir pavėsinių įrengimas

  Tvenkinio terasos, liepteliai ir pontonai

  Kuriant visapusiškai malonų poilsį šalia vandens telkinio patartume pagalvoti ir apie papildomų objektų įrengimą. Pirmiausia reikėtų nusistatyti tikslus ir pagal juos derinti tvenkinio apipavidalinimą.

  Jeigu ketinate veisti ar auginti žuvis, taip pat jaučiate pasitenkinimą laikydami rankoje meškerę, Jūsų natūraliam tvenkiniui tiesiog būtinas lieptas. Jeigu ketinate mėgautis saulės voniomis vandens apsuptyje, rekomenduotumėme lieptą konstruoti platesnį arba įrengti taip pat ir terasą, tokio dydžio, kad lengvai tilptų keli gultai. Puikiai atrodo ir lietingiems orams pritaikytas poilsis pavėsinėje, įrengtoje liepto gale – tokioje galėsite gėrėtis vandens telkinio grožiu bet kokiu oru.

  Visais tvenkinių atributais Mūsų specialistai pasirūpina nuo projekto vizijos sukūrimo iki galutinio įgyvedinimo ir įrengimo. Jeigu turite idėją – esame pasiruošę paversti ją realybe.

  PVC, EPDM, HDPE hidroizoliacinės membranos (plėvelės)

  Hidroizoliacinės dangos klojimas

  UAB”Okeana” ekspertai rekomenduoja kelias hidroizoliacinės dangos rūšis, priklausomai nuo dekoratyvinio baseino paskirties, dydžio, ploto ir kitų savybių.

  Nedideliems baseinams, kurių paskirtis – asmeninio naudojimo, specialistai siūlo rinktis kokybišką ir ilgaamžę PVC dangą. Tai populiariausias tvenkinių hidroizoliacijos būdas, tinkantis daugumai vandens telkinių.

  Didelius dekoratyvinius baseinus, siekiančius 500 kv.m. ir didesnį plotą, siūloma iškloti ypatingai tvirta ir ilgaamže, sutankintos medžiagos HDPE hidroizoliacine danga. Šios plėvelės savybės leidžia ja naudotis gerokai ilgiau – net iki 50 metų.

  Alpinariumams bei dekoratyviniams tvenkiniams ir telkiniams su įdomiais, neįprastais reljefais ar sudėtingomos daugiapakopėmis dugno formomis, siūloma rinktis EPDM hidroizoliacinę dangą.

  Jeigu tvenkinio paskirtis yra estetinė, tinkamiausias pasirinkimas – dekoratyvinė PVC hidroizoliacinė danga, kurios viena pusė padengta smulkiais akmenukais. Ši danga atrodo natūraliai, ypač tinka dirbtinai kuriamo upelio vagai iškloti.

  Kuris hidroizoliacinės dangos pasirinkimas tinkamiausias Jūsų tvenkiniui, geriausiai patars ir atsakys UAB”Okeana” parduotuvės konsultantai, išsiaiškinę Jūsų individualius poreikius ir dekoratyvinio baseino ypatybes.

  Vandens filtravimo, valymo ir gerinimo įranga

  Svarbiausias dekoratyvinio tvenkinio savininko uždavinys – išlaikyti vandenį skaidrų ir švarų. Deja tai nėra visiškai paprasta. Temperatūrų svyravimas, tiesioginių saulės spindulių perteklius, per didelis žuvų kiekis, pašalinių dalelių patekimas į vandenį ir yrimas daro neigiamą įtaką vandens kokybei: skaidrumui, spalvai, kvapui. Mes siūlome kompleksinius sprendimus, skirtus dekoratyvinio baseino vandens organizmų sveikatai ir vandens švarai palaikyti.

  Pagrindinis švaraus vandens palaikymo principas – vandens filtravimas. Filtro uždavinys – surinkti vandenyje esančias pašalines kietas daleles, naikinti žalingų bakterijų bei dumblių perteklių. Tvenkinių įrangos el. Parduotuvėje siūlome įvairaus dydžio, tipo bei galingumo vandens filtrų: slėginių, gravitacinių, povandeninių, modulinių. Konsultuojame ir parenkame optimalų sprendimą kiekvienam dekoratyviniam baseinui individualiai.

  Dar vienas svarbus veiksnys siekiant teisingo balanso dekoratyvinio tvenkinio ekosistemoje – pakankamas deguonies kiekis vandenyje. Deguonis leidžia daugintis reikalingiems mikroorganizmams ir palaiko gerą žuvų sveikatą. Vandenį deguonimi lengvai papildo įrengtos kaskados, fontanai, kriokliai, nuo kurių krentantis vanduo sukuria kunkuliuojančius purslus. Jeigu tvenkinio projekte šie elementai nėra numatyti, būtina papildoma aeravimo įranga. Mūsų siūlomus dekoratyvinių tvenkinių aeravimo įrangos modelius rasite el. Parduotuvėje, o jeigu patikėsite savo dekoratyvinio tvenkinio įrengimo idėją mums, iš karto įtrauksime šį klausimą į rengiamą projektą.

  Dekoratyvinius tvenkinius būtina reguliariai valyti. Ypatingą dėmesį reikėtų skirti dugnui, kur kaupiasi didžiausias kiekis nešvarumų, dauginasi nepageidaujami organizmai. Mūsų profesionalai tvenkinius valo specialiais vakuuminiais siurbliais, kuriais patogu pasiekti net ir labiau nutolusius vandens telkinio plotus, keisti siurbimo antgalius pagal poreikį. Šie siurbliai tinkami ir asmeniniam dekoratyvinių tvenkinių savininkų naudojimui, jų detalius aprašymus rasite tvenkinių įrangos el. Parduotuvėje.

  Siekiant išlaikyti švarų ir skaidrų vandenį bei kontroliuoti augalų, bakterijų ir mikroorganizmų dauginimąsi, dažnai vien tik mechaninio vandens telkinių valymo nepakanka. Dirbtiniuose vandens telkiniuose dažnai sunku sukurti tinkamą ekosistemos pusiausvyrą, nes didžiausias dėmesys skiriamas estetiniam vaizdui, be to – natūralų vandens floros ir faunos balanso palaikymą riboja dekoratyvinio baseino plotas, gylis, vandens kiekis.

  Todėl dekoratyvinių tvenkinių priežiūrai yra įprastas biologinių papildų naudojimas. Siūlome reguliariai papildyti vandenį natūraliais, gamtoje sutinkamais fermetais ir mikroorganizmais, kurių didesnis kiekis greičiau skaido žalingas medžiagas ir neleidžia vandeniui užsiteršti. Esant sudėtingesnei situacijai, galima pasitelkti ir cheminius preparatus, kurie sukurti taip, kad nepakenktų žuvims ir dekoratyviems baseino augalams, tačiau suardytų esamus ir neleistų daugintis naujiems dumbliams.

  Tvenkinių įrangos el. Parduotuvėje rasite didelį vandens valymo ir užterštumo prevencijos priemonių pasirinkimą, o Mūsų konsultantai patars kokia įranga ir preparatai veiktų efektyviausiai būtent Jūsų vandens telkinyje ir kaip suderinti keletą skirtingų priemonių tam, kad būtų pasiektas geriausias rezultatas.

  Povandeninio apšvietimo sprendimai ir valdymo sistemos

  Jeigu Jūsų tvenkinio paskirtis – puošti ir kurti aplinką, sukelti lankytojams teigiamų emocijų ir nepamirštamų įspūdžių, įrengsime vieną ar kelis fontanus ir sureguliuosime apšvietimą taip, kad net ir vėlais vakarais matytųsi dekoratyvūs tvenkinio akcentai.

  Visas vandens peizažo kompleksas, kuris susideda iš tvenkinio, atitinkamo pakrančių apželdinimo, tiltelių, terasų, pavėsinių bei fontano ir tinkamai sureguliuoto apšvietimo itin rekomenduojamas įrengiant turizmo bei poilsio sodybų, viešbučių ar kitų apgyvendinimo vietų, restoranų, laisvalaikio praleidimo vietų aplinkai kurti.

  Apšvietimas dažnu atveju yra fontano įrangos kompleksinė dalis, tačiau taip pat yra galimybė įrengti apšvietimą, kuris atitiktų Jūsų individualius poreikius. Montuojame LED ir halogeninius šviestuvus, tiek po vandeniu, tiek pakrantėse, kiekvienam tvenkiniui  ir fontano stiliui parenkame tinkamiausias šviesos spalvas arba paliekame laisvę klientui reguliuoti šviesų spalvinę gamą nuotoliniu būdu.

  Įdiegiame vandens įrenginių valdymo sistemas, todėl pasirinkę šią galimybę, galėsite valdyti visų įrenginių bei apšvietimo ciklus, stebėti dekoratyvinio tvenkinio vandens parametrus  nuotoliniu būdu.

  Tvenkinių cirkuliaciniai vandens siurbliai ir filtravimo įranga

  Įsirengus ar planuojant turėti dekoratyvinį tvenkinį, būtina suprasti, kad natūraliai sukurti ekosistemą, užtikrinančią švarų, skaidrų vandenį ir savaime kontroliuojamą gyvų organizmų veisimąsi, yra labai sudėtinga. Šis procesas ilgas ir net pačiai gamtai ne visuomet greitai pavykstantis natūraliuose vandens telkiniuose. Todėl UAB”Okeana” komanda siūlo kompleksines priemones, skirtas vandens organizmų sveikatai ir vandens švarai palaikyti.

  Jeigu apsisprendėte įsirengti dekoratyvinį tvenkinį, neišvengiami pirkiniai – vandens cirkuliaciniai siurbliai ir filtrai. Be jų palaikyti tinkamus vandens parametrus, ypatingai sunku: organinės atliekos, negyvų augalų dalys, medžių lapai ir spygliai, žiedadulkės nuolatos patenka į vandenį ir yra, o šis procesas kenkia vandeniui, jį rūgština, skatina mikroorganizmų ir nepageidaujamų dumblių veisimąsi. Cirkuliaciniai siurbliai pernešdami vandenį į filtrus surenka nereikalingas kietas daleles, ten vanduo yra perfiltruojamas, visos kietosios dalelės lieka filtro ertmėse. Be to, įdiegta filtravimo sistema užtikrina nuolatinį vandens judėjimą, o tai suvienodina vandens temperatūrą, perneša deguonį.

  Taip pat iš karto informuojame klientus – net ir tvenkinius su integruota švarų vandenį palaikančia įranga, būtina reguliariai valyti. Ypatingą dėmesį reikėtų skirti dugnui, kur kaupiasi daugiausiai nešvarumų, dauginasi nepageidaujami organizmai. Mes tvenkinius valome specialiais vakuuminiais siurbliais, kuriais patogu pasiekti net ir labiau nutolusius vandens telkinio plotus, keisti siurbimo antgalius pagal poreikį. Šie siurbliai tinkami ir asmeniniam dekoratyvinių tvenkinių savininkų naudojimui, jų detalius aprašymus rasite tvenkinių įrangos el. Parduotuvėje.

  Profesionali konsultacija, tvenkinių įrengimas, priežiūra

  Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę įvairių telkinių įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą ir sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

  Siūlome ir atskirus telkinių kasimo ar valymo darbus, ir visapusišką kompleksinį tvenkinių sutvarkymą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, turimo sklypo išplanavimą bei grunto tipą. Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių tvenkinio kasimo ir priežiūros klaidų bei sutaupysite lėšų ir laiko.

  Atlikti darbai

  Dirbame visoje Lietuvoje!

  Projektavimas ir įrengimas:

  +370 675 133 18
  info@okeana.lt

  Didmeninė ir mažmeninė prekyba:

  +370 675 133 19
  pardavimai@okeana.lt

  arba užpildykite užklausos formą

  Užklausos forma