Tvenkinių įrengimas

Tvenkinio įrengimo darbai reikalauja tam tikrų žinių ir patirties. Mūsų įmonės specialistai atlieka tvenkinių projektavimo ir įrengimo darbus, pradedant žemės kasimo, lyginimo, reljefo formavimo, hidroizoliacijos dangų įrengimo darbais ir baigiant apdailos bei dekoravimo darbais. Pasiūlysime tinkamiausią tvenkinio dangą ir vandens priežiūros sistemą, įvairių formų ir konstrukcijos vandens tvenkinių lieptus, terasas bei akmens dekoro sprendimus.

Tvenkinių projektavimas

Tvenkinio projektavimas

Tvenkinio projektavimas

Tvenkinių įrengimo darbai pradedami nuo tvenkinių projektų parengimo. Dirbant su tvenkinių kasimo ir įrengimo specialistais bus pasiektas geriausias rezultatas ir tinkamai įgyvendintas tvenkinio projektas, atsižvelgiant į kiekvieno kliento poreikius, lūkesčius bei galimybes. Tvenkinių kasimo ir tvenkinio įrengimo darbus atliekame taip pat jau pagal parengtus tvenkinių projektus. Jei projektas dar nėra paruoštas – apžiūrėję teritoriją ir objektyviai apsvarstę tvenkinio įrengimo galimybes bei klientų lūkesčius, parengsime individualų tvenkinio projektą. Tačiau nesudėtingus tvenkinius galime įrengti ir be projekto. Mūsų įmonės specialistai kruopščiai atlieka tvenkinių kasimo, renovavimo, valymo darbus ir įrengia įvairaus dydžio bei paskirties tvenkinius. Taip pat galime performuoti bet kokius kitus turimus vandens telkinius.

Didžiausias dėmesys turi būti atkreipiamas projektuojant ir įrengiant tvenkinius:

– leidimų kasti tvenkinius suderinimas
– tvenkinių projektų parengimas
– tvenkinių vietos parinkimas
– tvenkinių kasimas
– tvenkinių hidroizoliacija
– tvenkinių įranga ir įrengimas
– tvenkinių valymas ir priežiūra
– tvenkinių apsauga nuo nelaimingų atsitikimų

Leidimas kasti tvenkinį

Leidimo kasti vandens telkinį nereikia, jei tvenkinio dydis yra iki 3 arų ploto. Jei tvenkinys kasamas didesnis nei 3 arai, reikalingas savivaldybės ir aplinkos apsaugos institucijos leidimas. Taip pat atkreipkite dėmesį, ar sklypas, kuriame planuojamas tvenkinio kasimas, nėra valstybės saugoma teritorija: nacionalinis ar regioninis parkas, rezervatas, draustinis ar kt. Šiuo atveju, reikėtų kreiptis į miesto savivaldybę.

Tvenkinio vieta ir dydis sklype

Tvenkinio dydis

Tvenkinio dydis

Tvenkinio dydis ir vieta parenkami atsižvelgiant į klientų pageidavimus, teritorijos plotą, dirvožemį. Tvenkinio dydis priklauso nuo tvenkinio paskirties, o gylis ir šlaitų statumas yra aktualus, jei vandens telkinyje bus veisiamos žuvys, ar kasamas tvenkinys bus dekoratyvinis ar natūralus. Optimalus tvenkinio dydis ir forma priklauso ir nuo sklypo dydžio. Reikėtų pasirinkti tokį tvenkinio dydį ir formą, kad jis harmoningai įsilietų į supančią aplinką bei būtų vietos šalia įsirengti jaukią pavėsinę ar pirtelę.

Tvenkinio vieta yra vienas iš svarbiausių veiksnių, įtakojančių tvenkinio vandens būklę. Vandens telkinys netūrėtų būti nuolat pavėsyje, nes dažniausiai šalia jo yra sodinami augalai, kurie reikalauja saulės šviesos. Tačiau tiesioginiai saulės spinduliai visos dienos metu  skatina dumblių augimą, arti tvenkinio augantys medžiai padidina šiukšlių kiekį vandenyje, todėl norint išlaikyti švarų tvenkinio vandenį, reikia jį filtruoti našia filtravimo įranga. Atsižvelgiant į tvenkinio dydį ir paskirtį, parenkame efektyvius vandens filtrus, cirkuliacinius siurblius, aeratorius, skimerius ir kitą tvenkinių įrangą.

Jei tvenkinys kasamas namų valdos sklype, kuris nėra itin didelis, tuomet tvenkinį geriausia įsirengti toje sklypo dalyje, kurią galima būtų stebėti iš namo ar poilsio vietos. Visada malonu sėdint svetainėje ar kitame kambaryje, kuriame yra įrengti langai, stebėti tai, kas vyksta sode ar šalia tvenkinio, tai yra itin svarbu dėl vaikų ir gyvūnų saugumo.

Tvenkinio kasimas

Tvenkinio kasimas

Tvenkinio kasimas

Naudojame galingą techniką ir kasame įvairių dydžių bei formų tvenkinius. Turint tvenkinio projektą, pradedami tvenkinio kasimo darbai: reljefo formavimas, tvenkinio duobės kasimas, tvenkinio pakrančių formavimas ir planiravimas bei hidroizoliacinės dangos klojimas. Tvenkinio krantų nuolydžiai kasami atsižvelgiant į tai, kam skirtas tvenkinys, ar bus tvenkinyje plaukiojama, ar bus veisiamos žuvys, ar tvenkinys bus dekoratyvus. Atlikus pagrindinius tvenkinio kasimo darbus, sutvarkomos bei apželdinamos tvenkinio pakrantės, įrengiami lieptai, pontonai, o šalia tvenkinio įrengiamos terasos ir pavėsinės. Siekiant pagyvinti tvenkinį, suteikti originalumo, įrengiamos kaskados, kriokliai, įtekantys į tvenkinį upeliai.

Tvenkinio įrengimas

Atsižvelgiant į tvenkinio paskirtį, klientų norus bei galimybes, parengiame individualius tvenkinių projektus. Pasiūlysime geriausius tvenkinio įrangos, hidroizoliacijos, priežiūros, tvenkinių lieptų, terasų, akmens dekoro bei tvenkinio aplinkos dizaino sprendimus.

Siūlome mūsų klientams kokybišką ir ilgaamžę tvenkinių įrangą: fontanai ir fontanų siurbliai, filtrai ir vandens siurbliai, aeratoriai, priežiūros ir valymo įranga, apšvietimo įranga, tvenkinių hidroizoliacinės membranos bei tvenkinių apdailai skirtos medžiagos.

Tvenkinio hidroizoliacija

Suformavę tvenkinio šlaitus ir pakrantes, kokybiškai ir greitai įrengiame tvenkinio hidroizoliaciją. Pirmiausia reikėtų pasirinkti tinkamą hidroizoliacijos dangą ir jos storį, atsižvelgiant į tvenkinio parametrus.

Hidroizoliacijos (geomembranos) klojimas

Hidroizoliacijos (geomembranos) klojimas

Prekiaujame ir įrengiame PVC, HDPE ir EPDM hidroizoliacines dangas, tačiau tvenkinių hidroizoliacijos įrengimui rekomenduojame PVC ir HDPE membranas. Šios dangos yra ypatingai tvirtos, ilgaamžės, o jų įrengimą su specialia įranga atliekame kruopščiai, kuomet hidroizoliacinės dangos tarpusavyje yra patikimai sujungiamos vulkanizuojant. Parduodame EPDM hidroizoliacinę membraną ir jos montavimui skirtas medžiagas, tačiau EPDM dangą rekomenduojame nedideliems dekoratyviniams baseinams, eko baseinams ir kitiems nedideliems vandens objektams įrengti.
PVC danga labiau pritaikyta mažesniems vandens telkiniams, dekoratyviniams tvenkiniams, o HDPE hidroizoliacinė membrana ypatingai tinkama didelių tvenkinių hidroizoliacijai įrengti, kadangi jos yra dar tvirtesnės, turinčios geresnes technines ir fizikines savybes bei dvigubai ilgesnę tarnavimo trukmę.

Geotekstilės klojimas

Geotekstilės klojimas

Tvenkinių pakrančių įrengimui siūlome dekoratyvią smulkių akmenų dangą, kuri atrodo labai natūraliai. Šią dekoratyvią dangą patartina kloti jau ant hidroizoliacinės membranos. Smulkių akmenų danga naudojama ir upelio vagai, fontanui, dekoratyvinio baseino dugnui bei kitiems vidaus ir lauko objektams dekoruoti.

Geotekstilė klojama dar prieš hidroizoliacinę dangą, kuri apsaugo dangą nuo mechaninių pažeidimų – grunte likusių statybinių medžiagų, aštrių akmenų, medžių šaknų ir kt. Jei ant hidroizoliacinės dangos bus dedami akmenys ar akmens skalda, geotekstilę būtina kloti iš abiejų hidroizoliacinės dangos pusių.

Tvenkinio valymas ir priežiūra

Tvenkinio valymas ir priežiūra

Tvenkinio valymas ir priežiūra

Nedidelė tvenkinio vandens cirkuliacija, aplink augantys medžiai, įtekantys į tvenkinį kiti vandenys, kaip lietaus vanduo ar kiti vandenys suteikia galimybę veistis dumbliams, kitoms bakterijoms, įtakoja augmenijos plitimą, žuvų gaišimą. Tvenkinio valymui skirta įranga, kaip vandens filtrai, efektyviai valo tvenkinio vandenį ir padeda išvengti sutrikusios tvenkinio vandens ekosistemos. Tvenkiniams skirtos bakterijos kovoja su dumblių plitimu, o priežiūros aksesuarai – sieteliai šiukšlėms surinkti leidžia be didelių vargų pašalinti nuo tvenkinio paviršiaus medžių lapus ir kitas stambesnes šiukšles.

Mes siūlome

Tvenkinio įrengimo darbai reikalauja tam tikrų žinių ir patirties. Mūsų įmonės specialistai atlieka tvenkinių projektavimo ir įrengimo darbus, pradedant žemės kasimo, lyginimo, reljefo formavimo, hidroizoliacijos dangų įrengimo darbais ir baigiant apdailos bei dekoravimo darbais. Pasiūlysime tinkamiausią tvenkinio dangą ir vandens priežiūros sistemą, įvairių formų ir konstrukcijos vandens tvenkinių lieptus, terasas bei akmens dekoro sprendimus.

Tvenkinių įranga (e-parduotuvė):

Prekės aprašymas
Povandeniniai vandens filtrai Povandeniniai vandens filtrai
Slėginiai vandens filtrai Slėginiai vandens filtrai
Vandens siurbliai Vandens siurbliai
Vandens aeraotoriai Vandens aeratoriai
Plaukiojantys fontanai Plaukiojantys fontanai
Vandens dezinfekacija (UV sterilizatoriai) Vandens dezinfekacija (UV sterilizatoriai)
Led šviestuvai LED šviestuvai
Halogeniniai šviestuvai Halogeniniai šviestuvai
PVC dangos PVC dangos
HDPE dangos HDPE dangos
EPDM dangos EPDM dangos
Geotekstilės Geotekstilės
Dekoruotos PVC dangos Dekoruotos PVC dangos
Priežiūros priemonės Priežiūros priemonės
Vakuuminiai siurbliai Vakuuminiai siurbliai