Tvenkinių aplinka

Labai svarbu ne tik tinkamai suprojektuoti tvenkinį, jį iškasti bei sumontuoti reikalingą tvenkinio įrangą, tačiau didelį dėmesį reikėtų skirti ir tvenkinio aplinkai, kurią mes atsakingai įrengiame, atlikdami visus reikalingus darbus. Tvenkinio aplinka turi harmoningai įsilieti į teritoriją bei mūsų klientams leisti mėgautis gamtos ir vandens teikiamais malonumais. Įrengiant tvenkinio aplinką, galima pasirinkti įvairius dekoro sprendimus, todėl mūsų specialistai patars Jums, kaip efektyviau išnaudoti tvenkinio aplinką, siekiant patenkinti Jūsų norus bei galimybes.

Tvenkinio paplūdimys

Tvenkinio paplūdimys

Tvenkinio paplūdimys

Dažnai klientai tvenkinio pakrantėje nori turėti gražų paplūdimį. Galime pasiūlyti įvairių sprendimų paplūdimių įrengimui, o populiariausias jų yra pajūrio paplūdimio imitacija. Šiuo atveju nereikėtų bijoti žodžio imitacija, nes Jūsų paplūdimyje bus sukurta artima pajūriui aplinka. Jeigu Jums labiau priimtinas tradicinės kaimo sodybos vaizdas, pasiūlysime atitinkamą apželdinimą, mažąją architektūrą, įrengsime lieptus ir terasas. Labiau išrankių klientų tvenkinius papuošime kaskadomis ir plaukiojančiais fontanais.

Terasos, liepteliai ir pontonai

Tvenkinio elementai. Lieptas

Tvenkinio elementai. Lieptas

Tvenkinių terasos, liepteliai ir pontonai tai svarbūs elementai planuojant Jūsų poilsio vietą šalia tvenkinio. Terasos palengvina priėjimą prie tvenkinio vandens, taip pat gelbsti, kai reikia pašerti tvenkinyje augančias žuvis. Lieptai arba pontonai patogūs besimaudantiems arba norint prišvartuoti vandens transportą. Įrengiame įvairių tipų, dydžių bei formų terasas, lieptus ir pontonus, kur užteks vietos ne tik lauko baldams, gultams ar gėlių vazonams, bet ir nedideliai pavėsinei ar stoginei, kuri puikiai derės ir leis iš arčiau mėgautis dekoratyvinio tvenkinio grožiu bei stebėti į vandens paviršių išnyrančias smalsias žuvis.

Kaskados, kriokliai ir upeliai

Tvenkinio papildomi elementai. Vandens krioklys

Tvenkinio papildomi elementai. Vandens krioklys

Net ir mažiausiame vandens tvenkinyje galima įrengti fontaną, kaskadą ir krioklį. Tvenkinių vandens kaskados, kriokliai ir upeliai praturtina tvenkinių išvaizdą, dažnai suteikia prabangos įspūdį. Tvenkinys gali tapti rojaus kampeliu, kuriame norėtųsi praleisti ne tik šiltas vasaros dienas, bet vis dar šiltus rudens vakarus. Įrengiant tvenkinius, reikia apgalvoti, ar bus planuojama papildomai įrengti vandens kaskadą, krioklį ar upelį. Šie dekoratyvinio tvenkinio ar eko-baseino elementai turėtų būti įkomponuoti į labiausiai matomą vandens objekto vietą. Priklausomai nuo tvenkinio dydžio, būtina nuspręsti, kokio dydžio ar formos bus vandens kaskada, krioklys ar upelis. Jų dydis turi proporcingai derėti su tvenkinio dydžiu, bei turi būti išlaikoma šių elementų harmonija. Dekoratyvinio tvenkinio kaskada, krioklys ar upelis turi vienas kitą papildyti, bet neužgožti.

Vandens kaskada

Vandens kaskada

Vandens kaskadą sudaro pakopa arba kelios pakopos, per kuriuos teka vanduo. Įrengiant dekoratyvinio tvenkinio kaskadą ar krioklį, pirmiausia numatoma tam tinkama vieta, tuomet atvedamos visos reikalingos instaliacijos ir montuojama būtina technologinė įranga – vandens siurblys, vamzdynai, vandens paėmimo ir grąžinimo detalės, per kurias cirkuliuos tvenkinio vanduo.  Kaskada, kaip ir fontanas pagyvina šalia tvenkinio supančią aplinką, suteikia tvenkiniui dekoratyvumo.

Tvenkinio fontanas

Tvenkinio fontanas

Fontanus įrengti nėra sudėtinga, nes fontano purkštuvas dažniausiai pritaisomas prie siurblio, todėl nereikia naudoti papildomų vamzdžių. Mes siūlome lengvai montuojamus ir prižiūrimus plaukiojančius fontanus. Norint, kad fontanas atrodytų kuo įspūdingiau, galima fontaną apšviesti specialiais povandeniniais šviestuvai spritvirtintai prie fontano purkštuko. Purkštukų yra įvairiausių rūšių, todėl vandens purškimo kryptys yra labai įvairios, o vandens srovės aukštis reguliuojamas pagal poreikius.

Tvenkinio apšvietimas

Tvenkinio apšvietimas

Tvenkinio apšvietimas

Tvenkinys jau pats savaime efektingai puošia teritoriją. Saulės spinduliais paliesta tvenkinio augalų ir dekoratyvinių elementų sukurta grožio harmonija gali išnykti prietemoje bei nakties metu. Kai norisi šiltais vasaros vakarais pabūti šalia tvenkinio, kuris skleistų ypatingą atmosferą, reikėtų pasirūpinti tvenkinio apšvietimu. Tvenkinio apšvietimas vakarėlio metu išspręstų ir dekoracijų problemą, o jaukus šeimos pasisėdėjimas taptų dar ypatingesnis. Tvenkinio apšvietimas taip pat išspręstų ir saugumo klausimą, kadangi vandens telkinys būtų pastebimas aplinkiniams ir būtų išvengiama netyčinių įkritimų į tvenkinį. Mes galime pasiūlyti specialų vandens telkinių apšvietimą, kuris montuojamas ir po vandeniu, ir virš vandens. Pasaulyje išpopuliarėjęs LED apšvietimas užtikrina mažesnes elektros energijos sąnaudas, ilgesnį tarnavimo laiką nei įprastas apšvietimas. LED skleidžiama šviesa vandenyje ir šalia vandens yra itin aiški, tačiau ne per ryški. Daugiaspalvis LED RGB apšvietimas suteiks tvenkinio aplinkai daugiau gyvybės bei žaismingumo, o LED žibintais apšviestas fontanas, krioklys ar kaskada leis grožėtis supančia gamta net ir tamsiausią naktį.

Kaip apsaugoti aplinkinius, gyvūnus, o ypač mažus vaikus nuo nelaimingų atsitikimų?

Visų pirma, reikėtų kasti tvenkinį šlaitus formuojant su terasomis tam, kad įkritęs žmogus ar gyvūnas lengvai galėtų išlipti iš tvenkinio. Terasas patariama kloti neslidžia danga – ant geotekstilės dangos, kuri dengtų hidroizoliacinę dangą, iškloti akmenimis, žvirgždu. Toks tvenkinio dugnas, ne tik apsaugos nuo paslydimų, bet ir suteiks vandens telkiniui dekoratyvumo.

MES SIŪLOME

Parengsime individualų tvenkinio ir/ar tvenkinio aplinkos projektą pagal Jūsų sklypo įpatumus. Įrengsime paplūdimius, įvairių tipų, dydžių bei formų terasas, lieptus ir pontonus. Jūsų poilsiui pastatysime lauko pavėsinę ar nedidelę pastogę.

Kad Jūsų tvenkinys būtų dar įspūdingesnis sumontuosime vandens kaskadą, krioklį ar dekoratyvų upelį. Tvenkiniui papuošti ir užtikrinti tinkamai aeracijai sumontuosime plaukiojantį fontaną kuris puikiai derės prie Jūsų aplinkos.

Parinksime ir sumontuosime povandeninius šviestuvus tvenkinio pakrantėms apšviesti, kuris ne tik skleis ypatingą atmosferą bet ir užtikrins Jūsų ir aplinkinių saugumą.

Tvenkinių įranga (e-parduotuvė):

Prekės aprašymas
Dekoratyviniai fontanai Dekoratyviniai fontanai
Plaukiojantys fontanai Plaukiojantys fontanai
Led šviestuvai LED šviestuvai
Halogeniniai šviestuvai Halogeniniai šviestuvai