EKO baseinai

Eko baseinas - Ekologiškas baseinas

EKO baseinas (Ekologiškas baseinas)

EKO baseinai yra džiaugsmo šaltinis jų savininkams bei leidžia mėgautis ne tik išskirtinio grožio gamta, bet ir plaukioti juose. EKO baseinai, tai tarsi dekoratyviniai tvenkiniai su integruotais plaukimo baseinais. Ši naujovė yra itin mėgstama visame pasaulyje, kadangi tai ne tik dekoratyvinis baseinas, bet ir natūralus baseinas viename, pasižymintis išsirtiniu dizainu ir žavintis savo unikalumu. Įvairiaspalvės žuvys suteikia dar daugiau gyvybės aplinkai. Akmenų dekoracijos, tinkamai parinkta augmenija leidžia gėrėtis kiekviena akimirka šalia EKO baseino ir vasarą, ir žiemą.

Ekologinis baseinas be jokios chemijos

Ekologinis baseinas be jokios chemijos

Ypatingai sveikas ir ekologiškas baseino vanduo yra tinkamas jautriems vandens chemijai žmonėms. Vandens dezinfekavimui nenaudojama jokia chemija – tai išskirtinė eko baseino savybė. Todėl ekologiškas baseinas reikalaus ypatingesnės priežiūros, kurio vandens priežiūrai negalima naudoti chemikalų ir kitų cheminių medžiagų. Visgi siekiant, kad eko baseinas būtų saugus aplinkai, žmonėms, o ypatingai vaikams bei augmenijai ir gyvūnijai, tokį baseiną reikia įrengti itin atsakingai ir kruopščiai apsvarstyti kiekvieną smulkmeną, galėsiančią palengvinti baseino priežiūrą ir eksplotaciją ateityje. Gali susidaryti įspūdis, kad eko baseino priežiūrai reikalingos didelės investicijos, tačiau mūsų specialistai Jums patars, parengs individualų projektą ir sukomplektuos efektyviausią įrangą Jūsų eko baseinui, atsižvelgiant į individualias galimybes ir lūkesčius.

Planuojant įrengti eko baseiną, kaip ir dekoratyvinius tvenkinius ar kitus vandens telkinius, paruošiame individualius eko baseinų projektus, atsižvelgiant į kliento lūkesčius, galimybes, apsvarstant eko baseino vietą sklype, baseino dydį, gylį, hidroizoliaciją ir baseino dekorą. EKO baseinas turi harmoningai įsilieti į supančią aplinką ir ją papildyti.

Ekologiškas baseinas turi atskirą ekosistemą, su savu gyvavimo ciklu. Vykstant senėjimo procesui – palaipsniui kaupiasi per didelis augalų kiekis. Pūvanti augmenija, taip pat oro tarša, žuvų atliekos, paukščių ir kitų gyvūnų atnešamos šiukšlės sudaro palankias sąlygas veistis dumbliams bei pastebimos nugaišusios žuvys. Tačiau šių dalykų įmanoma išvengti.

Ekologiško baseino ekosistemos palaikymas

Siekiant pagerinti eko baseino ekosistemą, rekomenduojame:

– baseino aeraciją;
– natūralias bakterijas;
– baseino filtravimo sistemas ir priežiūros reikmenis;

Ekologiško baseino aeracija

EKO baseino aeracija

EKO baseino aeracija

Ekologiško baseino aeracija skirta pagerinti baseino vandens kokybę. Aeracija tai procesas, kai iš aplinkos deguonis patenka į baseino vandenį. Didelis organinių medžiagų ir žemas deguonies kiekis vandenyje, stovintis vanduo, nedidelis kiekis naudingųjų bakterijų ir vandenilio sulfido ir anglies dioksido dujos neigiamai įtakoja ekologiško baseino ekosistemą. Kuomet vanduo tinkamai aprūpintas deguonimi, sumažėja amoniako, dublių, besiveisiančių vabzdžių kiekis vandenyje, taip pat blogas kvapas ir yra padidinamas eko baseino vandens skaidrumas. Siūlome įvairaus tipo aeratorius, atsižvelgdami į kiekvieno baseino savybes.

Natūralios bakterijos EKO baseinui

Bakterijos baseinuose atsiranda natūraliai, kurios suardo paukščių, žuvų, žmonių bei vėjo atnešamas atliekas. Tačiau sutrikus vandens ekosistemai, šių bakterijų kiekis sparčiai sumažėja ir jos nebesugeba virškinti pūvančių organinių medžiagų, kurios skatina veistis vabzdžiams, augti dumbliams ir piktžolėms bei atsiranda blogas vandens kvapas. Mes siūlome saugias aplinkai bakterijas, kurios efektyviai pagelbės atstatyti eko-baseino ekosistemą bei akivaizdžiai pagerins vandens būklę.

EKO baseino valymas, filtravimas ir priežiūra

EKO baseino valymas filtravimas ir priežiūra

EKO baseino valymas, filtravimas ir priežiūra

Reguliariai reikėtų valyti eko-baseiną. Nuo baseino vandens paviršiaus specialiais sieteliais surenkamos šiukšlės, medžių lapai ir kt. Atsižvelgiant į baseino dydį, gali būti montuojami  aeratoriai, UV-C sterilizatoriai, vandens filtravimo sistemos bei siurbliai, leidžiantys našiai tiekti vandenį į filtravimo sistemas.

EKO baseino įrengimas

Eko-baseino įrengimas pradedamas nuo individualaus, kliento lūkesčius ir galimybes atitinkančio projekto. Projektuojant reikėtų atsižvelgti į sklypo padėtį, plotą, vyraujantį vėją, augančius medžius bei atkreipti dėmesį, ar baseinas nebus nuolat apšviestas tiesioginių saulės spindulių. Nepastovus vėjas, skersvėjis gali nemaloniai nuteikti besimaudančius baseine. Dėl arti baseino augančių medžių reikėtų dažniau valyti baseiną, o visos dienos metu šviečiančios saulės spinduliai skatintų veistis dumbliams, greičiau garintų vandenį, o vandenyje sumažėtų deguonies kiekis. Taip pat reikia apgalvoti, ar eko baseine bus veisiamos žuvys, kurios suteiks žaismingumo vandens objektui, tačiau jos gali taip pat padidinti eko baseino priežiūros sąnaudas.

EKO baseino krantai įrengiami su nuolydžiu tam, kad būtų saugu ir patogu žmonėms patekti į baseiną arba krantai yra terasuojami, kuomet į baseine esantis žmogus ar gyvūnas galėtų tvirtai stovėti.

Hidroizoliacinės dangos

Hidroizoliacinės dangos

Renkantis eko baseino hidroizoliaciją, svarbu, kad ji nebūtų kenksminga aplinkai. Atsižvelgiat į baseino dydį bei dekorą, parenkamas ir tinkamas dangos storis. Prekiaujame ir įrengiame PVC, EPDM ir HDPE hidroizoliacines dangas, tačiau eko baseinams rekomenduojame PVC membranas, kurios yra ypatingai tvirtos, ilgaamžės, o jų įrengimą su specialia įranga atliekame kruopščiai, kuomet PVC dangos tarpusavyje yra patikimai vulkanizuojamos. Parduodame EPDM hidroizoliacinę membraną ir jos  sujungimui skirtas medžiagas. Tačiau perspėjame, kad šios dangos ir klojimo darbų savikaina yra didesnė nei PVC dangos. Taip pat EPDM dangos sujungimas nėra toks patikimas, kaip vulkanizuojama PVC danga. HDPE hidroizoliacinę dangą rekomenduojame didelių tvenkinių hidroizoliacijai įrengti.

Geotekstilė klojama dar prieš hidroizoliacinę dangą, kuri apsaugo dangą nuo mechaninių pažeidimų – grunte likusių statybinių medžiagų, medžių šaknų ir kt. Jei ant hidroizoliacinės dangos bus dedami akmenys ar akmens skalda, geotekstilę būtina kloti iš abiejų hidroizoliacinės dangos pusių.

Dekoratyvi akmenuota danga

Dekoratyvi akmenuota danga

Siūlome dekoratyvią šlifuotų akmenų dangą EKO baseino ar dekoratyvinio baseino krantams dekoruoti, kuri atrodo labai natūraliai ir efektingai. Ši danga gali būti klojama ir upelių vagai, taip pat fontanams bei kitiems lauko ir vidaus objektams dekoruoti.

Įrengiant eko baseiną, apgalvojamos ir augmenijos zonos. Augalai taip pat filtruoja vandenį, todėl jie labiau sodinami ten, kur stovi ir necirkuliuoja baseino vanduo. Dėl augalų gali atsirasti ant vandens šešėlis, kuris leis baseino vandeniui ne taip įšilti ir skatinti dumblių augimą.

UVC sterilizatoriai švariam vandeniui užtikrinti

UVC sterilizatoriai švariam vandeniui užtikrinti

Mes siūlome platų įrangos ir priežiūros priemonių asortimentą, skirtą ekologiškiems baseinams įrengti ir prižiūrėti: aeravimo įranga, vandens siurbliai, filtrai, valymo ir priežiūros priemonės bei UVC sterilizatoriai, kurie padės užtikrinti eko baseino vandens švarumą. Aeratoriai, vandens siurbliai ir filtrai parenkami individualiai pagal eko baseino projektą, atsižvelgiant į baseino dydį, aplinką nuo ko priklausys įrangos galia ir našumas. Mūsų siūlomi UVC sterilizatoriai, skirti eko baseinams  ir gaminami pagal pažangiausias technologijas, todėl užtikrinamas eko baseino vandens skaidrumas. Šie sterilizatoriai naikina blogąsias bakterijas, dumblių ląsteles, parazitus, o esančiose sterilizatorių talpose apgyvendinamos gerosios bakterijos, kur jos sparčiai dauginasi. Skimeriai efektyviai surenka stambesnes šiukšles nuo baseino vandens paviršiaus. Norėdami patogiai surinkti baseino dugne besirenkančias šiukšles ir nešvarumus, rekomenduojame patogų ir našų vakuuminį siurblį, kuris leis sutaupyti laiką, skirtą Jūsų eko baseino valymui.

EKO baseinų apšvietimas

EKO baseinų apšvietimas

Be įrangos, leidžiančios efektyviai filtruoti baseino vandenį mes individualiai parenkame, parduodame ir sumontuojame eko baseinams skirtus įvairių tipų ir formų fontanus, kaskadas ir apšvietimo įrangą. Fontanai, kaskados, upeliai leis baseino vandeniui cirkuliuoti ir neužsistovėti bei padarys eko baseiną unikaliu. EKO baseino apšvietimui naudojami halogeniniai ir LED žibintai atlieka ne tik dekoro funkciją, bet ir apsaugo pašalinius nuo netyčinio patekimo į baseiną. Sparčiai išpopuliarėjusiu Lietuvoje ir ekonomišku LED apšvietimu įmanoma sukurti išskirtinę baseino atmosferą. Daugiaspalvis RGB apšvietimas suteiks paslapties, o apšviestas fontanas, krioklys ar kaskada dar labiau pritrauks dėmesį į eko baseiną.

Mes siūlome

Mūsų įmonės specialistai rekomenduos tinkamiausią baseino dydį, tipą, formą ir dekoro elementus, taip pat EKO baseino įrangą, atsižvelgiant į vietą, baseino projektą bei galimybes. Jei parengto eko baseino projekto dar neturite, mes išsamiai aptardami įrengimo detales, paruošime individualų eko baseino projektą ir jį visapusiškai įgyvendinsime. Atsakingai atliksime visus bendrastatybinius baseino įrengimo darbus, o Jums beliks džiaugtis EKO baseino teikiama nauda ir grožiu.

Įranga (e-parduotuvė):

Prekės aprašymas
Povandeniniai vandens filtrai Povandeniniai vandens filtrai
Slėginiai vandens filtrai Slėginiai vandens filtrai
Vandens siurbliai Vandens siurbliai
Vandens aeraotoriai Vandens aeratoriai
Dekoratyviniai fontanai Dekoratyviniai fontanai
Plaukiojantys fontanai Plaukiojantys fontanai
Vandens dezinfekacija (UV sterilizatoriai) Vandens dezinfekacija (UV sterilizatoriai)
Led šviestuvai LED šviestuvai
Halogeniniai šviestuvai Halogeniniai šviestuvai
PVC dangos PVC dangos
HDPE dangos HDPE dangos
EPDM dangos EPDM dangos
Geotekstilės Geotekstilės
Dekoruotos PVC dangos Dekoruotos PVC dangos
Vakuuminiai siurbliai Vakuuminiai siurbliai