Dekoratyviniai tvenkiniai

Dekoratyvinis tvenkinys

Dekoratyvinis tvenkinys

Dekoratyvinis tvenkinys Jūsų kieme, tai gražiausias ir patraukliausias aplinkos elementas, kuris džiugina akį visais metų laikais. Dekoratyvinis tvenkinys puošia, atkreipia aplinkinių dėmesį, suteikia naujų spalvų ir gyvybės Jūsų sodui. Šiuolaikinės technologijos ir architektūrinės idėjos leidžia įrengti įvairių tipų dekoratyvinius tvenkinius. Dekoratyvinių tvenkinių įrengimui siūlome platų technologinės įrangos asortimentą. Vandens siurbliai, vandens valymo filtrai, įvairūs fontanai, kriokliai ir kaskados, dekoratyvinės skulptūros, vandens apšvietimo elementai, taip pat vandens augalų ir žuvų veislių įvairovė leidžia įgyvendinti įvairius dizainerio sprendimus. Todėl pagal bet kokį individualų projektą, galime įrengti įspūdingą ir unikalų dekoratyvinį vandens telkinį privačiame sklype, kaimo turizmo sodyboje, visuomeninės paskirties parke ar skvere.

Dekoratyvinio tvenkinio vieta, forma ir dydis

Dekoratyvinio tvenkinio projektavimas ir įrengimas

Dekoratyvinio tvenkinio projektavimas ir įrengimas

Pirmiausia reikėtų nuspręsti, kurioje sodo vietoje bus įrengiamas dekoratyvinis tvenkinys. Vieta, kurioje saulė šviestų visą dieną ir per daug įkaitintų dekoratyvinio tvenkinio vandenį, nėra rekomenduojama, kadangi dėl didelio karščio neįmanoma kontroliuoti augalų ir mikroorganizmų dauginimosi, gali žūti visi dekoratyvinio tvenkinio gyventojai. Jei dekoratyviame tvenkinyje bus auginamos žuvys, tuomet reikėtų rinktis tokią vietą, kurioje saulė vandenį apšviestų pirmąją arba antrąją dienos pusę, o vidurdienį dekoratyvinis tvenkinys būtų pavėsyje. Bet jei taip nėra, nuo dienos karščio vandenį galės užstoti papildomai suprojektuoti šalia tvenkinio esantys statiniai, medžiai arba krūmai. Tačiau šalia vandens esantys medžiai ir augmenija privers reguliariai valyti vandens paviršių nuo nukritusių lapų ir nulūžusių šakų bei kitų šiukšlių, tačiau prižiūrėti dekoratyvinį tvenknį nėra sudėtinga, kadangi tam yra skirti įvairūs tvenkinių priežiūros aksesuarai.

Dekoratyvinio tvenkinio dydis ir forma turi harmoningai derintis prie namo ar sklypo bendros aplinkos. Jei supanti būsimą dekoratyvinį tvenkinį aplinka buvo įrengta jau anksčiau ir turi savitą stilių, kurio Jūs nenorėsite keisti, reikėtų suprasti, kad dekoratyvinio tvenkinio dydį ir formą tuomet lems esama aplinka. Integruoti dekoratyvinį tvenkinį į jau sukurtą aplinką nėra sunku, be to turėsite mažiau vargo planuodami namo ar sklypo vystymą pagal šį vandens objektą. Reikėtų atsižvelgti į sklypo dydį, supančią aplinką, planuojamo dekoratyvinio tvenkinio dydį ir parengti vandens telkinio projektą.

Ar bus veisiamos žuvys? Ar žuvys žiemos tvenkinyje?

Žuvys dekoratyviniame tvenkinyje

Žuvys dekoratyviniame tvenkinyje

Jei dekoratyviniame tvenkinyje bus auginamos žuvys, tuomet reikėtų pasirūpinti ir vandens augalais, kurie tiktų tvenkinio vandens ekosistemai. Dalį tvenkinio paviršiaus dengiantys augalų lapai apsaugotų žuvis nuo tiesioginių, kaitrių vasaros saulės spindulių. Jei tvenkinio žuvys žiemotų tvenkinyje, tuomet reikėtų dekoratyviniam tvenkiniui papildomos įrangos. Aeratoriaus pagalba deguonis yra tiekiamas į užšalusio dekoratyvinio tvenkinio vandenį bei neleidžia užšalti eketei ar tvenkinio pakrantei, suvienodina vandens deguonies kiekį ir temperatūrą. Aeratoriai taip pat valo tvenkinio vandenį. Jie naudojami tiek vasaros, tiek žiemos metu. Įrenginys pūsdamas mažus oro burbuliukus, tiekia deguonį, o taip pat iš vandens pašalina kenksmingas žuvų išskiriamas dujas. Aeratorius sukuria vertikalią oro srovę ir horizontalią vandens srovę, taip garantuodamas cirkuliaciją, mažina organinių ir neorganinių nuosėdų kaupimąsi dekoratyvinio tvenkinio dugne.

Dekoratyvinio tvenkinio dugno hidroizoliacija

Tinkamai paruošus dekoratyvinio tvenkinio dugną ir reljefą, reikia įrengti tinkamą tvenkinio hidroizoliaciją. Populiariausios tvenkinių hidroizoliacijos yra:
– PVC (polivinilchlorido) hidroizoliacinės dangos,
– HDPE (aukšto tankio polietileno) hidroizoliacinės dangos
– EPDM (etilenpropilendieno terpolimero) hidroizoliacinės dangos
Daugiau apie tvenkinių hidroizoliaciją ir hidroizoliacines dangas skaitykite čia ..

Geotekstilė

Geotekstilė

Geotekstilė

Priklausomai nuo dekoratyvinio tvenkinio dangos tipo, storio ir grunto savybių, taip pat klojame geotekstilės paklotą, kuris apsaugo tvenkinio hidroizoliacinę dangą nuo mechaninių pažeidimų. Geotekstile patariama iškloti dekoratyvinio tvenkinio dugną dar prieš įrengiant hidroizoliacinę PVC, HDPE ar EPDM dangą. Jei ant hidroizoliacinės dangos bus dedami akmenys, ar žvirgždas, geotekstilės paklotas gali būti klojamas iš abiejų hidroizoliacinės dangos pusių.

Vandens kaskados, kriokliai ir upeliai

Dekoratyvinių tvenkinių vandens kaskados, kriokliai ir upeliai praturtina tvenkinių išvaizdą, dažnai suteikia prabangos įspūdį. Dekoratyvinis tvenkinys gali tapti rojaus kampeliu, kuriame norėtųsi praleisti ne tik šiltas vasaros dienas, bet vis dar šiltus rudens vakarus. Įrengiant dekoratyvinius tvenkinius, reikia apgalvoti, ar bus planuojama papildomai įrengti vandens kaskadą, krioklį ar upelį. Šie dekoratyvinio tvenkinio elementai turėtų būti įkomponuoti į labiausiai matomą tvenkinio vietą. Priklausomai nuo dekoratyvinio tvenkinio dydžio, būtina nuspręsti, kokio dydžio ar formos bus vandens kaskada, krioklys ar upelis. Jų dydis turi proporcingai derėti su dekoratyvinio tvenkinio dydžiu, bei turi būti išlaikoma šių elementų harmonija. Dekoratyvinio tvenkinio kaskada, krioklys ar upelis turi vienas kitą papildyti, bet neužgožti.

Įrengiant dekoratyvinio tvenkinio kaskadą ar krioklį, pirmiausia numatoma tinkama įrengimo vieta, tuomet atvedamos visos reikalingos instaliacijos ir montuojama būtina technologinė įranga – vandens siurblys, vamzdynai, vandens paėmimo ir grąžinimo detalės, per kurias cirkuliuos tvenkinio vanduo.

Terasos, liepteliai ir pontonai

Dekoratyvinio tvenkinio lieptas

Dekoratyvinio tvenkinio elementai. Lieptas

Dekoratyvinių tvenkinių terasos, liepteliai ir pontonai tai svarbūs elementai planuojant Jūsų poilsio vietą šalia tvenkinio. Terasos palengvina priėjimą prie tvenkinio vandens, taip pat gelbsti, kai reikia pašerti tvenkinyje augančias žuvis. Lieptai arba pontonai patogūs besimaudantiems arba prišvartuoti vandens transportui.

Mes siūlome

Įrengiame įvairių tipų, dydžių bei formų terasas, lieptus ir pontonus, kur užteks vietos ne tik lauko baldams, gultams ar gėlių vazonams, bet ir nedidelei pavėsinei ar stoginei, kuri puikiai derės ir leis iš arčiau mėgautis dekoratyvinio tvenkinio grožiu bei stebėti į vandens paviršių išnyrančias smalsias žuvis.

Kasame ir kompleksiškai įrengiame visų tipų vandens telkinius, natūralius ir dekoratyvinius tvenkinius, dekoratyvinius ir EKO baseinus. Atsižvelgdami į sklypo ypatumus, reljefą, bei užsakovo pageidavimus parengsime ir suderinsime tvenkinio projektą.

Tvenkinių įranga (e-parduotuvė):

Prekės aprašymas
Vandens siurbliai Vandens siurbliai
Vandens aeraotoriai Vandens aeratoriai
Plaukiojantys fontanai Plaukiojantys fontanai
Led šviestuvai LED šviestuvai
PVC dangos PVC dangos
HDPE dangos HDPE dangos
EPDM dangos EPDM dangos
Geotekstilės Geotekstilės
Dekoruotos PVC dangos Dekoruotos PVC dangos
Priežiūros priemonės Priežiūros priemonės
Vakuuminiai siurbliai Vakuuminiai siurbliai