Dekoratyviniai baseinai

Dekoratyvinis baseinas

Dekoratyvinis baseinas

Mūsų ilgametę dekoratyvinių baseinų ir tvenkinių įrengimo patirtį turintys specialistai atvažiavę pas Jus, pakonsultuos dekoratyvinio baseino tipo ir jo įrengimo klausimais. Tačiau dėl tinkamos dekoratyvinių baseinų vietos ir tinkamos dekoratyvinių baseinų įrengimo technologijos norime atkreipti Jūsų dėmesį jau dabar. Atsakingai apgalvoti baseino įrengimo sprendimai leis sumažinti eksplotavimo sąnaudas ateityje bei leis išvengti papildomų rūpesčių, susijusių su dekoratyvinio baseino valymu ir priežiūra.

Dekoratyvinio baseino įrengimo vieta

Renkant vietą dekoratyviniam baseinui, svarbų vaidmenį vaidina saulės spinduliai. Baseino vandens ir jo pakraščio augalai reikalauja nemažai saulės spindulių, tačiau saulės spindulių perteklius neigiamai įtakoja vandens ekosistemos būklę. Karštą vasarą nedideliuose baseinuose vanduo įšyla tiek, kad neįmanoma kontroliuoti augalų dauginimosi. Taip pat sparčiau auga dumbliai bei  vandenyje sumažėja deguonies kiekis, todėl gali žūti visi dekoratyvinio baseino gyventojai. Geriausia, kai saulė vandenį apšviečia pirmąją arba antrąją dienos pusę, o vidurdienį dekoratyvinis baseinas būna pavėsyje. Bet jei taip nėra, nuo dienos karščio dekoratyvinio baseino vandenį gali užstoti šalia baseino esantys statiniai, pavėsinės bei medžiai ir krūmai. Tačiau šalia vandens esanti augmenija privers dažniau valyti baseiną nuo nukritusių lapų, nulūžusių šakų bei kitų šiukšlių.

Dekoratyvinio baseino dydis ir forma

Dekoratyvinio baseino projektavimas

Dekoratyvinio baseino projektavimas

Dekoratyvinio baseino dydis ir forma turi harmoningai derintis prie turimo namo ar sklypo bendro vaizdo. Jei supanti būsimo dekoratyvinio baseino aplinka jau buvo įrengta anksčiau ir turi savitą stilių, kurio Jūs nenorėsite keisti, reikėtų suprasti, kad dekoratyvinio baseino dydį ir formą tuomet lems esama aplinka. Integruoti dekoratyvinį baseiną į jau sukurtą aplinką nėra sunku, be to turėsite mažiau vargo planuodami namo ar sklypo vystymą pagal šį vandens objektą.

Bet kurį dekoratyvinį baseiną gali papildyti ir / arba papuošti vandens krioklys, fontanas, kaskada bei upelis. Suprantama, kad fontanai, kriokliai, kaskados bei upeliai gali būti įrengti ir atskirai, kaip savarankiška namo ar sklypo dekoro detalė. Mielai pasiūlysime visą eilę jų įrengimo galimybių, kurias sudarys įvairių dydžių, formų ir rūšių akmenų bei augalų kompozicijos.

DEKORATYVINIŲ BASEINŲ TECHNOLOGIJA

Baseinų hidroizoliacija

Dekoratyviniu baseinų hidroizoliacija

Dekoratyviniu baseinų hidroizoliacijos klojimas

Norint įsirengti dekoratyvinį baseiną nepakanka vien iškasti duobę, būtina užtikrinti ir tinkamą baseino hidroizoliaciją. Tarybiniais laikais baseinus betonuodavo, tačiau būdavo susiduriama su įvairiomis problemomis. Metams bėgant betoninis baseino korpusas skildavo dėl žemės judėjimų, tuomet dingdavo vanduo, o renovuoti tokius betoninius baseinus tekdavo kasmet.

Šiuolaikinės technologijos leidžia įrengti dekoratyvinį baseiną naudojant patikimas hidroizoliacines membranas. Nebereikalingi sudėtingi betonavimo darbai. Dabar pakanka tiesiog iškasti pageidaujamos formos duobę ir ją iškloti hidroizoliacine danga. Rinkoje galite susidurti su keliais skirtingo pagrindo hidroizoliacinių dangų tipais.

Nerekomenduojame naudoti polietileninių dangų, kurios dažnai būna pristatomos, kaip baseinų plėvelė, jos yra labai silpnos bet kokiems mechaniniams pažeidimams. Polietileninių plėvelių sujungimas yra nepatikimas, kadangi naudojami klijai arba dvipusės lipnios juostos. Toks sujungimo būdas yra brangus, o vykstant žemės judėjimams ir atsiradus įtempimams, būtent tokie sujungimai ir tampa silpniausios hidroizoliacijos vietos.

Dekoratyviniu baseinų PVC hidroizoliacinė danga

Dekoratyviniu baseinų PVC hidroizoliacinė danga

Mes siūlome – PVC (polivinilchloridines) hidroizoliacines dangas, kurios būna įvairaus pločio ir kelių atspalvių. Jų sujungimas yra patikimas, kadangi sujungiant dangą tarpusavyje nenaudojama jokių papildomų medžiagų. Hidroizoliacinė PVC danga sujungiama vulkanizuojant, kuomet sujungimo vietoje dangos yra tarpusavyje sulydomos ir tampa viena bendra mase.

Naudojant būtent PVC dangą yra įrengta daugelis dekoratyvinių baseinų ir nedidelių dekoratyvinių tvenkinių. Šia danga klojami net sudėtingo reljefo dekoratyviniai baseinai, kadangi PVC danga suvirinama vietoje ant esamo pagrindo nepaliekant jokių raukšlių.

Nedideliems dekoratyviniams baseinams kuomet baseino pakrantė yra dekoruojama akmenimis rekomenduojame naudoti PVC 1 – 1,5 mm. storio dangą. Ši danga yra itin atspari mechaniniams pažeidimams. Plonesnių ir kito pagrindo hidroizoliacinių dangų įrengiant dekoratyvinius baseinus naudoti nerekomenduojame. Galime pasiūlyti nuo 2,0 iki 8,0 metrų pločio dangas, kurių reikalingą ilgį atkirpsime iš rulono. Mūsų specialistai parinks tinkamiausio pločio ir storio dangas, kad įrengiant vandens telkinį būtų panaudota kuo mažiau sujungimų. PVC hidroizoliacinę dangą paklosime ir sujungsime atvykę į objekto vietą, arba pas save dirbtuvėse.

Taip pat populiari yra EPDM danga, kuri yra puikiai pritaikyta įrengiant nedidelius dekoratyvinius baseinus. Jų sujungimas naudojant lipnią juostą ar klijus nėra patikimas, todėl nedideliems dekoratyviniams baseinams galima naudoti ištisinę hidroizoliacinę membraną, kuomet nėra poreikio sujungti dangos kraštų. Mes siūlome įvairaus pločio ir ilgio EPDM hidroizoliacines dangas. Tačiau naudojant dangos ištisinius lakštus – neišvengsite susidarančių raukšlių. Didesniems dekoratyviniams baseinams reikėtų šią dangą suvirinti, todėl mes ne tik parduodame EPDM dangą, parinkdami tinkamą jų storį, ilgį bei plotį pagal pateikiamus baseinų išmatavimus, bet ir naudodami specialią įrangą patikimai dangą suviriname.

Geotekstilė dekoratyviniams baseinams

Geotekstilė dekoratyviniams baseinams

Ypatingai tvirta ir ilgaamžė HDPE hidroizoliacinė membrana naudojama įrengiant dekoratyvinius tvenkinius ir ypač didelius vandens telkinius. Šios dangos sujungimus mes vulkanizuojame specialia įranga ir užtikriname patikimą vandens telkinio hidroizoliaciją.

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kad po hidroizoliacine danga turi būti naudojamas geotekstilės paklotas, kuris apsaugos hidroizoliacinę dangą nuo mechaninių pažeidimų – šaknų ar aštriabriaunių akmenų bei prailgins hidroizoliacinės dangos eksploatavimo trukmę.

Mes siūlome

Įrengiame visų tipų ir paskirties dekoratyvinius baseinus, dekoratyvinius tvenkinius, renovuojame nedidelius ežerus.  Pas mus taip pat galite įsigyti įvairaus pločio, storio hidroizoliacines dangas, taip pat sukomplektuojame tinkamą dekoratyvinių baseinų įrangą, atsižvelgiant į Jūsų norus ir galimybes bei baseino projektą. Konsultuojame jų įrengimo ir priežiūros klausimais. Jums pageidaujant, galime sukurti visos namo ar sklypo aplinkos dizainą bei kompleksiškai jį įrengti.

Tvenkinių įranga (e-parduotuvė):

Prekės aprašymas
Povandeniniai vandens filtrai Povandeniniai vandens filtrai
Vandens siurbliai Vandens siurbliai
Dekoratyviniai fontanai Dekoratyviniai fontanai
Led šviestuvai LED šviestuvai
Halogeniniai šviestuvai Halogeniniai šviestuvai
PVC dangos PVC dangos
EPDM dangos EPDM dangos
Geotekstilės Geotekstilės
Dekoruotos PVC dangos Dekoruotos PVC dangos
Priežiūros priemonės Priežiūros priemonės