Alpinariumai

Alpinariumai

Alpinariumai

Alpinariumas su fontanu, vandens kriokliu ar įspūdingu apšvietimu suteiks žaismingumo ir puikiai derės net mažiausio sklypo erdvėje. Alpinariumai su vandens elementais įrengiami tiek privačios tiek visuomeninės paskirties sklypuose, todėl jei norite atnaujinti teritoriją, suteikti jaukumo bei gyvybės, siūlome įsirengti alpinariumą su vandens akcentu. Galime Jums parengti unikalų alpinariumo projektą, atsižvelgiant į individualius Jūsų poreikius ir galimybes.

Alpinariumų įrengimas

Alpinariumą įmanoma įrengti ir puikiai pritaikyti ant statesnių šlaitų, aikštelėse, šalia įvažiavimų į kiemus bei kitose privačios ir visuomeninės paskirties teritorijose. Atsižvelgiant į alpinariumo vietą, individualiai parenkamas alpinariumo dydis ir forma bei parengiamas alpinariumo projektas. Net ir maži alpinariumai su vandens akcentu, atrodo žavingai bei unikaliai, todėl nereikia baimintis, kad alpinariumas minimalioje erdvėje atrodys iššaukiančiai bei nederės.

Alpinariumams skirta įranga

Alpinariumas su fontanu, kriokliu, upeliu ar nedideliu dekoratyviniu baseinu reikalauja specialios įrangos ir medžiagų:

– Fontanai, fontanų siurbliai
– Kriokliai, kaskados
– Apšvietimo įranga
– Vandens filtrai
– Įrenginiai, neleidžiantys užšalti vandeniui
– Aeratoriai
– Hidroizoliacinės dangos arba forminiai baseinai
– Valymo ir priežiūros įranga

Alpinariume originaliai suformuota terasa, įkomponuoti dekoratyviniai akmenys ir tinkamai parinkti augalai suteikia aplinkai išskirtinumo, tačiau fontanas, krioklys, kaskada ar čiurlenantis upelis gali būti puiki alpinariumo puošmena ir pagrindinis alpinariumo akcentas. Siūlome platų fontanų asortimentą nuo mažiausių iki didžiausių. Reguliuojami fontanų purkštukai leidžia vandeniui sruventi įvairiomis formomis bei srovėmis.

Alpinariumu apsvietimas

Alpinariumų apšvietimas

Ypatingą atmosferą sukuria alpinariumų LED apšvietimas, kai žibintai montuojami ne tik norint apšviesti fontaną, bet ir alpinariumo krioklį, kaskadą ar kitą dėmesio vertą alpinariumo elementą. Daugiaspalvis LED apšvietimas nuteikia žaismingai ir alpinariumas įgauna dar daugiau gyvybės.

Jei leidžia galimybės, lauko erdvėje galima įrengti ir upelį. Siurblys leis upeliui nuolat tekėti sava vaga parinktoje teritorijoje.

Tam, kad alpinariumo baseino, fontano, kaskados ar upelio vanduo būtų nepriekaištingai švarus, reikia pasirūpinti tinkama vandens filtracija. Medžių lapai, žiedadulkės, mašalai ir kitos iš aplinkos atpučiamos šiukšlės, patekusios į vandenį gali sumažinti alpinariumo įrenginių tarnavimo laiką.

Dekoratyviniame baseine auginantiems žuveles, siūlome įrenginį, kuris neleidžia vandeniui užšalti, todėl suteikiama galimybė alpinariume esantį dekoratyvinį baseiną eksploatuoti ir žiemos metu.

Aeratoriai. Ekosistemai palaikyti.

Aeratoriai. Ekosistemai palaikyti.

Tai aktualu, kai baseine yra užveista dekoratyvinių žuvų, kurios lieka žiemoti. Joms reikalingas deguonis.

Jei alpinariumo baseine yra nedidelė vandens cirkuliacija, susiduriama su spartesniu dumblių augimu bei sutrikusia baseino ekosistema. Šią problemą puikiai išspręstų aeratoriai, kurie be paliovos cirkuliuoja vandenį, įnešdami oro burbuliuokų į baseino vandenį. Aeratoriai taip pat neleidžia vandeniui užsistovėti ir taip padidina vandens skaidrumą.

Hidroizoliacija

EPDM hidroizoliacija

EPDM hidroizoliacija

Įrengiant alpinariume vandens objektą, svarbu pasirinkti tinkamą hidroizoliacinę danga arba forminį baseiną. Siūlome įvairių dydžių forminius baseinus, skirtus mažiems baseinams alpinariume. Tai puikus būdas išvengti sudėtingesnių hidroizoliacijos įrengimo darbų, tereikia iškasti baseino duobę ir į ją įmontuoti plastikinį forminį baseiną. Nerandant tinkamo dydžio plastikinės formos, siūlome patikimas ir tvirtas EPDM ir PVC hidroizoliacines dangas.

Prekiaujame įvairių dydžių EPDM danga ir jos montavimo medžiagomis, jei vis dėl to prireiktų hidroizoliacinę dangą sujungti tarpusavyje, tačiau dažniausiai įrengiant nedidelį dekoratyvinį baseiną alpinariume – to neprireikia ir pakanka atitinkamo dydžio dangos lakšto. Atkreipkite dėmesį, kad tokiu būdu klojant hidroizoliaciją nebus išvengta dangos raukšlių.

PVC hidroizoliacija

PVC hidroizoliacija

Rekomenduojame mažiems baseinams ar kitiems vandens objektams ilgaamžę PVC hidroizoliacinę dangą, kuri tarpusavyje sujungiama (vulkanizuojama) specialia įranga.

Mūsų specialistai šios PVC dangos darbus atliks itin kruopščiai ir užtikrins ilgą tarnavimo laiką.

Galime pasiūlyti dekoratyvią hidroizoliacinę dangą, kuri yra dekoruota smulkiais akmenukais. Tolygi, natūraliai atrodanti ir ypatingai dekoratyvi akmenukų danga puikiai dera šalia fontanų, kaskadų, taip pat tekančio upelio dugnui kloti.

Geotektilė

Geotektilė

Norint prailginti hidroizoliacinės dangos tarnavimo trukmę bei apsaugoti nuo mechaninių pažeidimų, patariame naudoti geotekstilės paklotą. Geotekstilė klojama dar prieš hidroizoliacinę dangą, kuri apsaugo dangą nuo grunte likusių statybinių medžiagų, aštriabriaunių akmenų, medžių šaknų ir kt. Jei ant hidroizoliacinės dangos bus dedami akmenys ar akmens skalda, geotekstilę būtina kloti iš abiejų hidroizoliacinės dangos pusių.

Alpinariumų priežiūra

Alpinariumų priežiūros priemonės

Alpinariumų priežiūros priemonės

Nereikėtų pamiršti valymo bei priežiūros reikmenų, kurie palengvintų vandens objektų priežiūrą. Tiesioginiai saulės spinduliai, medžių lapai ir kitos šiukšlės užteršia fontanų, baseinų, upelių vandenį ir leidžia sparčiai daugintis vandens dumbliams. Norint išvengti šio proceso, siūlome šią valymo įrangą: baseinų valymo vakuuminiai siurbliai, vandens filtrai bei priežiūros priemones: sieteliai šiukšlėms surinkti, vandens testeriai, natūralios bakterijos, kovojančios su vandens dumbliais.

Mes siūlome

Mūsų ilgametė patirtis, žinios bei siūloma plataus asortimento įranga suteikia galimybę patenkinti net išrankiausių klientų lūkesčius. Atsižvelgiant į Jūsų galimybes bei norus, teritorijos ypatumus, galime pasiūlyti optimaliausią alpinariumo įrengimo projektą, kurį kompleksiškai įrengsime, atlikdami visus reikalingus alpinariumo įrengimo bei įrangos montavimo darbus.

Įrangos ir atliktų darbų kokybė leidžia mūsų klientams džiaugtis gamtos grožiu dar ilgus metus.

Įranga (e-parduotuvė):

Prekės aprašymas
Povandeniniai vandens filtrai Povandeniniai vandens filtrai
Vandens siurbliai Vandens siurbliai
Dekoratyviniai fontanai Dekoratyviniai fontanai
Led šviestuvai LED šviestuvai
Halogeniniai šviestuvai Halogeniniai šviestuvai
PVC dangos PVC dangos
EPDM dangos EPDM dangos
Geotekstilės Geotekstilės
Dekoruotos PVC dangos Dekoruotos PVC dangos